loader

Maskara Dosyası: Fırçasına Göre Maskaraları Nasıl Seçebilirsin?

Favoriye Ekle

Maskara fırçasına göre doğru maskarayı nasıl seçebileceğini anlatıyoruz!

Doğru maskara seçimi için maskara fırçası çok önemlidir. Her maskara fırçası senin kirpiklerine uyacak diye bir kural yok, bu yüzden kendi kirpik yapına uygun maskarayı bulmak için maskara fırçalarını incelemen gerekiyor.

Merak etme, bütün maskara fırçalarını sana test ettirmek istemeyiz! Biz seve seve senin için en iyi maskaraları denedik! Hangi kirpik şekline hangi maskaranın yakıştığını öğrenmek için makalenin devamına bekleniyorsun.

Kıvrımlı silikon fırçalı maskaralar

Maybelline Lash Sensational Maskara

Silikon ve kıvrımlı şekildeki maskara fırçaları, en kısa kirpikleri bile belirginleştirme ve kirpiklere yelpaze etkisi verme konusunda son derece başarılılar. Kısa veya uzun fark etmeden tüm kirpikleri kökten kavrayabilen bu fırçalar, kirpik görünümünü artırıyor ve kirpikleri ayırarak çok daha yoğun bir görünüm veriyorlar.

Maybelline New York'un Lash Sensational maskarası ise kıvrımlı ve silikon fırçası ile en sevdiğimiz maskaralardan. Çift taraflı fırçasınının iç kısmı ile en kısa kirpikleri bile kavrayıp belirginleştirirken, dış kısmı ile tek tek dolgunluk ve yelpaze etkisi vermeye yarıyor. Eğer tek tek ayrılmış yoğun ve yelpaze etkili kirpikler istiyorsan, Maybelline New York'un Lash Sensational maskaralarını mutlaka denemelisin! Üstelik şimdi yaban gülü yağı içeren formülü ve yenilenen ambalajıyla karşımızda.

İnce ve tarak fırçalı maskaralar

L'Oréal Paris Telescopic Maskara

Kirpiklerin eşit değilse ve bir türlü kıvrılmıyorsa kıvrık ve ince tarak maskara fırçasına ihtiyacın olacak. Kıl fırçalar yerine silikon fırçalar kirpiklerini daha iyi kavrayıp hacimle kıvrımlarını sağlaycaktır.

L'Oréal Paris Telescopic Fiber Maskara'nın tarak şekilli maskara fırçası sayesinde kirpiklerini dipten uca kıvırabilir ve eşit boyda olmayan kirpiklerini eşitleyerek daha kusursuz görünmelerini sağlayabilirsin. Aynı zamanda bu fırça şekli alt kirpiklere de uygulama kolaylığı sağlıyor.

Kıvrımlı maskara fırçasına alternatif bir örnek arıyorsan YSL Beauty Volume Effet Faux Cils The Curler maskarayı deneyebilirsin. Bu maskara bizim romantik gecelerimizin kurtarıcısı oluyor!

Esnek ve silikon fırçalı maskaralar

Esnek ve silikon fırçalı maskaralar

Esnek ve ince silikon fırçalı maskaralar, en kısa kirpikleri bile kavrayarak uzatma etkisine sahiptirler. Eğer limitsiz uzunlukta ve hacimli kirpikler istiyorsan, Maybelline Sky High Maskara tam sana göre. Sky High Maskara'nın esnek silikon fırçası, en kısa kirpiklere bile ulaşma özelliğine sahip. Böylece, kirpiklerin ne kadar kısa olursa olsun, hem fırça formu hem de bambu özü ve fiberler içeren formülüyle kirpiklerin upuzun görünmelerini sağlıyor. Bu maskaranın tek özelliği kirpikleri uzatmak değil, aynı zamanda kirpiklere hacim de veriyor. Bunu yaparken de kirpiklerin birbirlerine yapışmasına sebep olmuyor. Sonuç: Kirpiklerde limitsiz uzunluk ve hacim etkisi!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Boğumlu ve kıl fırçalı maskaralar

L'Oréal Paris Paradise Maskara

Boğumlu ve kıl fırçaya sahip maskaralar, orta boydaki kirpiklere hacim kazandırmak için ideal! Sen de kirpiklerinin cılız görünmesinden şikayetçi isen kılları uzun ve yapısı boğumlu olan maskara fırçalarına yönelmelisin.

L'Oréal Paris Paradise maskara en kısa kirpikleri bile uzatrak sankli takma kirpik etkisi yaratıyor. Aynı zamanda kirpiklerine hacim kazandırarak daha iddialı görünmelerini sağlıyor. Tek seferde bile gözle görülür, belirgin bir sonuç alabileceğin gibi, ikinci katı uygulayarak hacim etkisini ikiye katlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dolgun ve kıl fırçalı maskaralar

Maskara Dosyası: Fırçasına Göre Maskaraları Nasıl Seçebilirsin?_2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dolgun ve kalın maskara fırçası, kirpiklere verdiği takma kirpik etkisi ile en sevdiklerimizden. Eğer kirpiklerinde gür, uzun ve dolgun bir görünüm arıyorsan, Lancôme Monsieur Big Maskara'dan yardım alabilirsin.

Kalın maskara fırçasını kirpiklerinin dibine oturt ve yukarı doğru döndürerek uygula. Bu taktik sayesinde maskara kirpiklerinin arasına eşit bir şekilde girecek ve kirpiklerin çok daha dolgun görünecek, sana da kirpiklerinde takma kirpik etkisinin tadını çıkarmak kalacak.

Sarmal kıl fırçalı maskaralar

Sarmal kıl fırçalı maskaralar

Sarmal kıl fırçalı maskaralar, her bir kirpiğe kolayca ulaşma özelliğine sahipler. Böylece en kısa kirpiklere bile eşit miktarda ürün bırakarak kirpiklerin ekstra hacimli ve uzun görünmelerini sağlıyorlar.

Sarmal kıl fırçalı maskaralara örnek ise Maybelline Surreal Maskara'yı örnek gösterebiliriz. Hbirit fiberler sayesinde uzun ve kısa fiberlerle kirpiklere hacim ve uzunluk veriyor. Böylece kirpikler makyaj filtrelerindeki takma kirpik etkisine kavuşuyor.

Bonus: Kirpik tipine göre maskaralar

Bonus: Kirpik tipine göre maskaralar

Kirpiğinin ihtiyacına ve elde etmek istediğin görünüme göre de maskara seçebilirsin. L'Oréal Paris Pro XXL Maskaralar bu konuda işini çok kolaylaştıracak. Kısa kirpikler için uzunluk veren L'Oréal Paris Pro XXL Extensions maskara, seyrek kirpikler için hacim veren L'Oréal Paris Pro XXL Volume maskara ve düz kirpikler için kirpik lifting etkisi sağlayan L'Oréal Paris Pro XXL Lift Maskara'yı kullanabilirsin. Çift taraflı bu maskaralar, gerçekten de büyük fark yaratıyorlar. L'Oréal Paris Pro XXL Maskaraları daha yakından incelemek için makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

1 Yorum

Makyaj.com Üyesi 27 May 2020 - 00:32

Maybeline nin en sevdigim maskarası L'Oréal Paris Unlimited Maskara ve Maybeline Lash Sensational????

5 Kişi faydalı buldu
Faydalı Buldum
5 Kişi faydalı buldu
27 May 2020 - 00:32

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler