loader

Maskara fırçasıyla yapılabilecek 3 şey

Favoriye Ekle

1) Kaş düzeltmek

Kalın kaş

modasıyla birlikte, dağılan kaşlar problemi de ortaya çıkabiliyor. Bu soruna en kolay çözüm, temiz bir maskara fırçası kullanarak kaşları kontrol altına almak. Fırçayla kaşlarını çıkış yönlerine doğru tarayıp yatışmayan kıllar için çok az miktarda dudak balsamı kullanabilirsin. Ayrıca, taradığında kaşlarındaki boşlukları ve hizayı bozan uzun telleri de rahatça görebilirsin. Hiza bozanları kesip, boşlukları da kalemle doldurduğunda muhteşem kaşlar seninle olacaktır.

2) Topaklanmayı önlemek

Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olma yolunda

, maskarayı bolca uygularken bazen istenmeyen örümcek görünümüyle karşılaşabiliyoruz. Maskara fırçaları bu konuda da imdadımıza yetişiyor! Can sıkıcı topaklanmaları engellemek için, temiz bir maskara fırçasıyla, uygulamanın hemen ardından kirpiklerinin üzerinden geçebilirsin. Bu sayede topaklanmalar temiz fırça üzerinde kalacaktır.

3) Dudak peelingi

Bu haberimize açık renk ruj ve lipstick severler bayılacak! Pürüzleri en çok belli eden renk olan nude dudakların çok moda olduğu bu günlerde, dudak peelingi yapmak için diş fırçasının yanı sıra, temiz bir maskara fırçasından da yardım alabilirsin. Fırçayı dudakların üstünde nazikçe gezdirdikten sonra, ılık suyla durula ve ölü derilerden anında kurtul!

İpucu: Şeker taneleri de iyi bir peeling aracı.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler