loader

Maskara seçimi: Ne zaman, hangisini kullanmalı?

Favoriye Ekle

Maskaralar, tek bir dokunuş ile saniyeler içinde görünümümüze göz alıcılık katan mucizevi birer makyaj malzemesi. Maskara kullanmak, gözlerin bir anda daha büyük görünmesine ve göz makyajının daha belirgin olmasına yardımcı oluyor. Maskara sürmek bu kadar önemliyken sadece tek bir maskara ile yetinemezdik! Hem gündüz, hem gece kullandığımız maskaraları senin için listeledik. Hangi makyaj için hangi maskara kullanılmalı, hangi kirpik tipine hangi maskara uyar? İşte bizim rehberimiz!

Günlük makyaj için maskara önerisi

Günlük makyaj için maskara önerisi

Günlük makyajında kullanacağın bir maskara arıyorsan bu kesinlikle L'Oréal Paris Lash Paradise Maskara olmalı. Kıvrımlı kıl fırçası sayesinde kirpikleri dipten uca doğru kavrayan bu maskara, hacim ve uzunluk kazandırıyor. Üstelik yenilenen kurumayan formülüyle bu hacim etkisini çok daha uzun süre elde edebilirsin.

Paradise Maskara'nın en sevdiğimiz özelliği 200'den fazla kıla sahip olan fırçası sayesinde bütün kirpiklerimizi kavrayabilmesi. Böylece günlük makyajda hızlı bir şekilde hazırlanırken bütün kirpiklerimizi bir anda şekillendirebiliyoruz. Eğer sade günlük makyaj yapıyorsan sadece bir kat maskara uygulamak yeterli olacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Badem göz şekli için

Badem göz şekli için

Badem göz şekline sahip olanlar için mutlaka denemen gereken maskara L'Oréal Paris Bambi Eye Maskara. Sadece badem gözlüler için değil, badem göz şekline sahip olmak isteyenler de Bambi Maskarayı kullanabilirler. Kirpiklere adeta ceylan gözü efekti kazandıran ve gözleri daha büyük gösteren bu maskarayı küçük gözlüler için özellikle tavsiye ederiz.

Ceylan gözü etkili fırça, bombeli silikon bir fırçaya sahip. Bu özel tasarım maskara fırçası, kirpikleri dipten itibaren kıvırıyor ve dış kısımlarının daha belirgin olmasını sağlıyor. Kirpiklerde topaklanma, akma ve bulaşma yapmayan bu maskarayı biz çok sevdik! Loreal Bambi maskaranın simsiyah rengi sayesinde artık göz makyajımız hiç olmadığı kadar belirgin görünüyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lifting etkili maskara önerisi

Lifting etkili maskara önerisi


Kısa, cılız ve düz kirpiklere sahip olanlar maskaranın kirpiklerinde lifting etkisi yaratmasını hayal eder. Sen de kirpiklerinin daha uzun ve kalkık görünmesini istiyorsan L’Oréal Paris Unlimited Maskara ile tanışmalısın. Unlimited maskaranın çift açılı bükülebilen fırçası sayesinde en kısa kirpikleri bile kökünden kavrayabiliyor ve kirpiklerinin tamamında lifting etkisi yaratıyor.

Daha kıvrık ve uzun kirpiklerin en büyük avantajı gözlerini olduğundan daha büyük göstermesi. Özellikle küçük göz yapısına sahip olanların mutlaka kirpik kaldırma ve kıvırma etkisi olan maskaralara yönelmesini öneriyoruz. Loreal maskaranın ultra yoğun yapısı sayesinde kirpiklerinde topaklanma meydana gelmiyor ve kirpiklerin 24 saat boyunca düşmeden kıvrık görünmeye devam ediyorlar.

Mega hacim etkisi için

Mega hacim etkisi için


Kirpiklerini ağırlaştırmayan ve hacim kazandırmasını sağlayan bir maskara hayal değil. L’Oréal Paris Air Volume Maskara, hava kadar hafif yapısı sayesinde kirpiklerinde ağırlık yapmadan hacim kazandırıyor, doğal bitişiyle seni şaşırtıyor. Düz kirpikleri olanlar veya seyrek kirpiklerinin çok cansız göründüğünden şikayetçi olanlar Air Volume Maskara'yı en kısa zamanda denemeliler. Klasik maskaraları 2-3 kat uyguladığında kirpiklerinin ne kadar ağırlaştığını, hatta birbirine yapıştıklarını tahmin edebiliyoruz. Air Volume Maskara ise tam tersi, birkaç kat uygulamana rağmen kirpiklerinin hafif ve doğal dokuda kalmasına izin veriyor. İçeriğin taze ve hafif kalmasını sağlayan hava-hacim teknolojisine sahip Air Volume Maskara, kirpikleri ağırlaştırmadan, kirpiklerde sahte kalınlık görünümü yaratmadan hacimlenmesini sağlıyor. Simsiyah ve hacimli kirpikler için artık aradığın maskarayı buldun!

Daha uzun kirpikler için

Daha uzun kirpikler için


Simsiyah ve uzun kirpikler hayal ediyorsan L'Oreal Paris Telescopic Carbon Siyah Maskara seni hayallerine ulaştıracak. Esnek yapılı fırçası sayesinde kirpiklerini tek tek ayıran ve daha uzun görünmesini sağlayacak Loreal Telescopic Maskara'yı çok seveceğine eminiz.

Maskaranın formülündeki karbon siyahı pigmentler sayesinde kirpiklerin simsiyah görünür ve teleskopik bir şekilde uzarlar. 'Kirpiklerim kaşlarıma değiyor' efsanesini Loreal maskara ile deneme şansı bulabilirsin.

Kirpiklerini daha yoğun göstermek isteyenler için

Kirpiklerini daha yoğun göstermek isteyenler için

Aynaya baktığında kirpiklerinin arasında boşluklar görüyorsan ve genel olarak kirpiklerin seyrekse ihtiyacın olan maskara L'Oréal Paris Volume Million Lashes Maskara! Volume Million Lashes Maskara, argan yağı içeren formülü sayesinde kirpiklerine yoğun siyah bir etki kazandırıyor ve tek tek ayırıyor. Adeta kirpiklerine milyonlarca(mış) görünen bir efekt kazandıran bu maskarayı herkes için öneririz.

Volume Million Lashes Maskara ilk kattan itibaren kirpiklerinin daha sık ve yoğun görünmesini sağlar. Kirpiklerinin arasındaki boşlukları doldurur ve hacimle kıvırır. Artık kirpiklerin daha iddialı ve kusursuz görünecek!

Suya dayanıklı maskara arayanlar için

Suya dayanıklı maskara arayanlar için

Özel günlerde, yağmurlu havalarda ve uzun saatler dans edeceğin zamanlarda suya ve terlemeye dayanıklı maskaraya ihtiyacın var. L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Suya Dayanıklı Maskara, ağlamaya, terlemeye ve yağmur altında mahsur kalmaya karşı dayanıklı! Makyaj.com editörlerinin su testinden geçen Bambi Eye Waterproof maskara, kirpiklerini tek tek ayırarak daha hacimli görünmelerini de sağlıyor!

Suya dayanıklı maskara denildiğinde aklına kirpiklerinde ağırlık yapacak bir maskara formülü gelmesin! Bambi Eye Maskara, hafif yapısıyla kirpiklerinin birbirine yapışmasını engeller ve hacimle kaldırır.

Daha yoğun siyah kirpikler isteyenler için

Daha yoğun siyah kirpikler isteyenler için

Kirpiklerinin koşulsuz şartsız simsiyah görünmesini istiyorsan ilk ve tek denemen gereken maskara L'Oréal Paris Paradise Intense Black olmalı. Topaklanmayan ve ağırlık yapmayan formülü sayesinde Paradise Intense Black maskara kirpiklerine simsiyah bir görünüm kazandırır. Kurumaya dayanıklı yapısı sayesinde tek bir maskarayla uzun bir süre simsiyah kirpiklere sahip olabiliyorsun. Paradise maskaranın Instense Black versiyonu, yoğun siyah pigmentler içeriyor. Kirpiklerinde ekstra yoğun, siyah ve iddialı bir etki yakalamak istiyorsan yoğun siyahlık veren maskaralar senin için daha uygun olacak. Dökülme yapmayan ve kirpiklerini yapıştırmayan bu maskarayı ihtiyacına göre iki kat uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler