loader

Maskara Sürerken Kirpiklerinizi Hint Yağı İle Besleyin

Favoriye Ekle

Güzellik için kullanılan Hint yağına yakından bakıyoruz. b Bazı kozmetik ürünlerde gördüğümüz Hint yağları günden güne daha popüler bir hale gelmeye başladı. Hint yağı kullananlar, kaş ve kirpiklerinin uzadığından ve daha parlak göründüklerinden bahsediyorlar. Peki gerçekten Hint yağı kaş, kirpik uzatıyor mu? Biz de son zamanların en popüler içeriklerinden olan Hint yağını yakın markajımıza alıyoruz. Kirpiklerini uzatmak ve daha hacimli göstermek isteyenler makalemizin devamına bekleniyorlar!

Hint yağı nedir?

hint yağı nedir

Hint yağı, insanların çok uzun yıldır kullandığı çok amaçlı bir bitkisel yağdır. Ricinus communis bitkisinin tohumlarından yağ çıkarılarak yapılan Hint yağı günümüzde daha çok kaş, saç ve kirpik uzatmak için tercih ediliyor. Eski Mısır döneminden Hint yağı hem lambalara yakıt olarak kullanılır hem de göz hastalıklarında tedavi edici olarak tercih edilirdi.

Hint fasulyesi olarak bilinen Hint yağı tohumları, risin adı verilen toksik bir enzim içerir. Ancak hint yağının üretim sırasında geçirdiği ısıtma işlemi sayesinde risini etkisiz hale getirerek yağın güvenle kullanılmasını sağlanıyor. Bu nedenle Hint yağı alırken mutlaka güvendiğin yerlerden alışveriş yapmalısın. 

Hint yağı ne işe yarar?

Hint yağı ne işe yarar?

Hint yağı güzellik ve kozmetik sektöründe aktif olarak kullanılan değerli bir içeriktir. Hint yağının en çok öne çıkan özelliklerinden biri cildi nemlendirmesi. Bu yağın içeriğindeki bir yağ asidi olan risinoleik asit, cilde yoğun nem kazandırıyor ve cildin dış tabakasını nemlendirerek cildin nem tutma özelliğini geliştiriyor. Nemlendircilerde, bakım kremlerinde ve ten makyaj ürünlerinde Hint yağını sık sık görebilirsin.

Peki, Hint yağı kaş ve kirpik uzatır mı? Hint yağı kullananlar kaşlarının ve kirpiklerinin daha hızlı uzadığını söylüyorlar. Fakat Hint yağının saç uzatma veya kirpik uzatma gibi bir etkisi henüz kanıtlanmamıştır. Bazı kepek karşıtı saç bakım ürünlerinde Hint yağı içeriği kullanılıyor. Kepek sorununa iyi geldiği düşünülen Hint yağının kaş veya kirpik uzatma etkisi yok denecek kadar az.Hint yağını makyaj yaparken kaş ve kirpiklerini beslemek için kullanabilirsin. 

Hint yağı nasıl kullanılır?

Hint yağı nasıl kullanılır?

Hint yağı alırken mutlaka orjinal olmasına ve ürünün tamamen Castor oil yani Hint yağı olduğuna emin olmalısın. Sahte Hint yağı kaş dökülme, kirpik dökülme gibi sorunlara neden olabilir.

Hint yağını kaş veya kirpik tarağıyla kullanabilirsin. Günde bir defa minik tarak yardımıyla Hint yağını kaşlarına ve kirpiklerine uygula. Eğer saçlarına da Hint yağı sürmek istiyorsan geceden saç boylarına Hint yağı sürüp örerek uyuyabilirsin.

Hint yağının cilt nemlendirme etkisinden faydalanmak istersen Hint yağı içeren nemlendiricileri kullanmalısın. Cildine direkt yağ sürmek aşırı parlama, yağlanma ve gözenek tıkanması sorunlarını beraberinde getirebilir.

Kirpik uzatan maskara önerileri

1- YSL Lash Clash Maskara

ysl maskara

Kalıcılık ve yüksek hacim denilince bizim aklımıza ilk gelen maskaralardan biri YSL Lash Clash Maskara oluyor. Kirpiklerine %200 hacim kazandıran YSL maskara, 24 saate kadar kalıcılık ve simsiyah bir bitiş sağlar. Ourika bahçelerinden toplanan iris özleriyle zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde kirpiklerinde ekstra hacim ve uzunluk göreceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2- L'Oréal Paris Paradise Maskara

paradise

Nefes kesen upuzun kirpiklere sahip olmak istiyorsan Loreal Paradise maskara ile hemen tanışmalısın. Gül yağı, hint yağı, mavi kantaron yağı zenginleşen yeni formülü sayesinde kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünüyor.Kıvrımlı, yumuşak ve tombul fırçasıyla uygulama kolaylığı sağlayan Paradise Maskara, ilk kullanımdan itibaren favori maskaralarından biri olacak. Paradise maskara hassas gözlere bile uygundur!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3- Maybelline Lash Sensational Maskara

Maybelline Lash Sensational Maskara

Kirpiklerinde yelpaze etkisi görmek ve daha uzun kirpiklere ulaşmak isteyenler için Maybelline Lash Sensational Maskara’yı öneririz. En kısa kirpikleri bile yakalayan özel fırçasıyla kirpiklerin çok daha hacimli ve belirgin görünecek. Maybelline maskaranın en sevdiğimiz özelliği tüm kirpik tiplerinde aynı kusursuz etkiyi yaratması! Ayrıca kirpiklerinde ağırlık yapmadığı için istediğin kadar maskara uygulayabilirsin. Kirpikleri tek tek ayıran ve uzun gösteren bu maskarayı en kısa zamanda denemelisin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler