Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Kusursuz kirpiklere sahip olmak için, maskara kullanırken yapılan 8 hatadan nasıl uzak durabileceğini öğrenmek ister misin?

Makyajın belki de en önemli kısımlardan biri bakışlara derinlik katmak. İster hafif bir makyaj olsun istersen de porselen gibi bir cilt ve harika dumanlı bir göz makyajı, maskara sürmeden makyajını tamamlamış sayılmazsın! Fakat maskara sürerken yaptığımız bazı hatalar yüzünden makyajımız bir anda istemediğimiz bir hal alıyor. İşte sana bu yazıda, maskara uygularken en sık yapılan hatalardan ve bunlardan kaçınmanın yollarından bahsedeceğiz. Tüm bu hataların doğrularını öğrendikten sonra, çekici bakışlarına iltifatlar alacağına eminiz!

#1 Maskara fırçasını sadece yatay kullanmak


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Pek çoğumuz maskara uygularken, fırçayı sadece yatay tutarak uygular. Kirpiklerin çıkış yönleri ve açıları farklı olduğundan, yatay bir şekilde uygulandığında fırça her kirpiğe eşit bir şekilde sürülmez. Özellikle kirpiklerin iç ve dış kısımlarına maskara uygularken, fırçayı dik tuttuğunda çok daha kolay uygulayabildiğini göreceksin. Böylece maskara, kirpiklerinin her yerine eşit bir şekilde uygulandığında çok daha iyi bir sonuç alacaksın.

#2 Kirpik kıvırıcıyı maskara uyguladıktan sonra kullanmak


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Kirpiklere maskara uyguladıktan sonra kirpik kıvırıcı kullanmak, maskara ile alakalı yapılabilecek en büyük yanlışlardan biri olsa gerek. Ürünün verdiği etki ile, kıvrıklığı daha arttıracağını ve kalıcı olacağını düşünmek dev bir hata! Bu uygulama kirpikleri kırmaktan ve maskarayı bulaştırmaktan başka bir işe yaramıyor maalesef. Eğer kirpiklerinin daha fazla kıvrık olmasını istiyorsan, yapman gereken tek şey kirpik kıvırıcını maskara sürmeden önce kirpiklerine uygulamak ve maskarayı zigzag hareketlerle uygulamak. Böyle yaparak çok daha kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olacaksın, bize güven!

#3 Maskarayı defalarca tüpe sokup çıkarmak


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Yeterli ve eşit miktarda ürünü fırçaya almak için, fırçayı tüpe arka arkaya sokup çıkarmak tamamen işe yaramayacak bir hareket. Bunu yaptığında maskara tüpü içine defalarca hava girmesine sebep olarak, maskaranın ömründen çok daha kısa sürede kurumasına neden olacaksın!

#4 Fırçadaki fazla ürünü temizlememek


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Fırçadaki fazla üründen kurtulmak için, bir önceki adımda bahsettiğimiz defalarca tüpün içine sokup çıkarmak yerine, fırçayı tüpün kenarına sıyırarak temizleyebilirsin. Genellikle sadece fırçanın uç kısmında biriken ürün, uygulama sırasında istenmeden bir yerlere değerek makyajımızın bozulmasına sebep olabiliyor ama bunun önüne geçmek için, tüpün kenarına sıyırabilirsin.

5# Gün içinde yenilemek için tekrar maskara uygulamak


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

İşte maskara sürerken kaçınman gereken en büyük hatalardan biri daha! Gün içinde tazelemek için tekrar maskara sürmek, kirpiklerini ve dolayısıyla da göz makyajının korkunç bir hal almasına sebep olabilir. İlk uygulamada güzelce sürdüğün maskara, kuruyup sabitlendikten sonra tekrar maskara sürmek hem kirpiklerin yapışmasına neden olur hem de fırça ile kirpiklerini taramak son derece zor olacağından kopmalarına bile neden olabilirsin.

6# Kirpik diplerindeki maskara fırçası izleri!


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

İşte bir makyajda görmek istemediğimiz bir görüntü! Ekstra hacim, ekstra siyahlık ve kıvrıklık elde etmek için, maskara fırçasını kirpik diplerine oturtup, zigzag hareketlerle yukarı çekmek gerek, evet bu doğru bir hareket. Ama işin ucu biraz kaçıp da maskarayı kirpik diplerine çok fazla bastırdığımızda, göz kapağımız üzerinde çıkan siyah fırça izleri hiç görmek istemediğimiz bir görüntü. Bunun önüne geçmek için fırçayı daha iyi kontrol etmeli ve maskaranı uygularken aşağı doğru bakmayı deneyebilirsin!

7# Maskarayı sadece kirpik uçlarına uygulamak


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Maskarayı sadece kirpik uçlarına uygulamak kirpiklerinin olduğundan çok daha kısa görünmesine neden olacak. Maskara uygularken yapman gereken en önemli hareket, az önce de söylediğimiz gibi, fırçayı kirpik diplerine oturttuktan sonra, zigzag hareketlerle yukarı doğru çekmek. Bu uygulama şekliyle kusursuz bir sonuç alacağına emin olabilirsin.

8# Eski maskara kullanmak


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Gelelim en son ve en önemli adıma: Son kullanma tarihi geçmiş bir maskarayı asla ama asla kullanmamalısın. Yapısı bozulmuş, kurumuş bir maskaradan kirpiklerine asla hayır gelmez. Kirpiklerinin dökülmelerine ve kırılmalarına sebep olmamak, hatta alerjik bir reaksiyonla karşı karşıya kalmamak için, maskaranın son kullanma tarihine mutlaka dikkat etmelisin. Çoğu maskaranın, açıldıktan sonra 12 ay içerisinde kullanılması gerekir, bu bilgiyle beraber, şimdi elindeki tarihi geçmiş maskaralarınla vedalaşmanı şiddetle tavsiye ediyoruz!


Maskara Uygularken Yapılan 8 Hata

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris - Paradise Maskara

L'Oréal Paris - Paradise Maskara
56.988788


Tüm bu yanlış uygulamaların doğrularını öğrendiğine göre, sana mükemmel bir maskara tavsiyemiz de olacak! Eğer bizi takip ediyorsan, son zamanlardaki maskara favorimizi de biliyorsundur ama biz yine de söylemeden edemeyiz: L’Oréal Paris’in yeni çıkardığı Paradise maskara ile kirpiklerimiz resmen cennetten çıkmış gibi. Fırçası kirpikleri kolayca kavradığı için, son derece hacimli, uzun ve kıvrık kirpikler elde ediyoruz. Eğer hala denemediysen, Paradise maskara ile bir an önce tanışmalısın!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris - Paradise Maskara

L'Oréal Paris - Paradise Maskara

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris - Paradise Maskara

L'Oréal Paris - Paradise Maskara