loader

Maskaranın Göz Kapağına Bulaşmasına Nasıl Engel Olabilirsin?

Favoriye Ekle

En yaygın yapılan makyaj hatalarından biri maskaranın göz kapağına bulaşması oluyor. Peki bu hata makyaj hatası mı sayılmalı yoksa yanlış ürün seçimi mi? Aslında ikisi de! Özellikle seyrek ve kısa kirpiklere sahip olanlar her göz makyajından sonra bulaşan maskaradan şikayetçi oluyorlar. Biz de bu sinir bozucu durumu defalarca yaşadıktan sonra artık çözmüş bulunuyoruz! Maskaranın göz kapağına bulaşmasına nasıl engel olduğumuzu adım adım anlatıyoruz. Sen de göz makyajının her daim kusursuz görünmesi için bu adımları es geçmemelisin.

Kaşık kullan

Kaşık kullan

Maskaran her daim göz kapağına bulaşıyorsa ve buna çok hızlı bir çözüm bulmak istiyorsan göz kapağının üzerine kaşık veya kart koyarak bu sorunu çözebilirsin. Maskaranın göz kapağına bulaşmasını önleyen en hızlı ve pratik yöntem kaşık kullanmak. Biz bu taktiği özellikle zor bir göz makyajı yaptıktan sonra kullanıyoruz. Böylelikle, göz makyajını korumuş oluyoruz ve riske atmıyoruz.

Doğru maskara sürmeyi öğrendiğinde kaşık yöntemine ihtiyacın kalmayacak. Fakat makyaja ilk başladığın günlerde göz kapağını kaşıkla kapatarak maskaranın göz kapağına bulaşmasına engel olabilirsin.

Doğru maskara seç

lash sensational maskara

Makalemizin başında da söylediğimiz gibi, göz kapağına bulaşan maskara uygulama hatası olduğu kadar yanlış maskara seçiminden dolayı da kaynaklanabilir. Bunun önüne geçmek için sana en doğru ve iyi maskarayı anlatalım. Öncelikle çok tombul maskara fırçalarından uzak durmalısın. Büyük maskara fırçası, maskaranın göz kapağına bulaşma şansını arttırır.

Bizim bu konuda en güvendiğimiz ve memnun kaldığımız maskara Maybelline New York Lash Sensational maskara oluyor. Lash Sensational'ın çift taraflı silikon fırçası kirpiklerimizi tek tek ayırmayı başarırken, göz kapağına bulaşma yaratmıyor. Kirpikleri dolgunlaştırıyor ve yelpaze etkisi sağlıyor. Maskara fırçasının iç tarafındaki taraklı kısım, kirpiklerinin dip kısmının taranmasını sağlıyor, uzun taraklı kısım ise dış tarafta kalan kirpiklerine ulaşarak kirpiklerinin tamamında dolgun bir görünüm elde etmene yardımcı olur.

Unutmadan ekleyelim: Lash Sensational Maskara'nın yenilenen ambalajı seni şaşırtmasın, maskaranın formülü değişmedi, o çok sevdiğimiz fırçasını ve formülünü muhafaza ediyor. Maskaranın içindeki yaban gülü yağı da kirpiklerde ağırlık hissine yol açmıyor!

Maskara uygularken başını yukarı kaldır

Maskara uygularken başını yukarı kaldır

Maskara uygulaması yaparken her zaman aynayı biraz başının altında tutmalı ve başını hafif bir şekilde yukarı kaldırmalısın. Böylece kirpiklerin göz kapağına daha eğik bir pozisyonda kalır ve maskaran göz kapağına bulaşmaz.

Maskara uygularken maskarayı her zaman kirpiklerinin altına yerleştirmelisin, zig zag hareketlerle dipten uca doğru ilerle. Maskaranı çok bastırarak uygulama, bu adım gözlerinin yaşarmasına yol açar, tüm göz makyajın bozulabilir. Silikon taraklı fırçalar sayesinde dipten uca kirpiklerinin dolgunlaşmasını sağlayabilirsin. Rimel uygulaması sırasında maskaranı kirpiklerinin üstünden doğru uygulamaktan uzak dur. Kirpiklerinin üzerinden maskara sürmek, kirpiklerinin düzleşmesine yol açar.

Maskaran kuruduktan sonra temizle

Maskaran kuruduktan sonra temizle

Göz kapağına bulaşan maskarayı temizlemek için acele etme. Henüz maskaran kurumadan temizlemeye çalışırsan maskaran yayılır ve göz makyajın tamamen bozulabilir.

Maskaran kirpiklerine bulaştığında sakin ol ve göz makyajını yapmaya devam et. Göz kapağına bulaştırdığın maskaranın kuruduğuna emin olduktan sonra yağ bazlı makyaj temizleme suyunu minik bir pamuğun ucuna sür ve maskaranın hafif bir şekilde temizle. Tek adımda maskaranın yayılmadan göz kapağından temizlendiğini göreceksin. Eğer dumanlı göz makyajın deforme olduysa geçiş rengini far fırçasına al ve minik tampon hareketlerle göz makyajını düzelt.

Alt kirpiklere nasıl maskara uygulanır?

Alt kirpiklere nasıl maskara uygulanır?

Göz altına bulaştırmadan alt kirpiğe nasıl maskara sürüldüğünü anlatalım. Maybelline New York Lash Sensational Maskara fırçasının ince taraklı olan kısmıyla ilk önce kirpikleri kıvır. Daha sonra fırçayı döndür ve uzun taraklı olan kısmıyla alt kirpiklerine dolgunluk kazandır. Lash Sensational maskara hem üst hem de alt kirpiklerde harikalar yaratıyor!

Maskara uygularken tıpkı üst kirpiğin gibi başını hafif yukarı doğru kaldırarak alt kirpiklerine uygulama yapmalısın. Alt kirpiklerinde doğal bir görünüm için yoğun maskara uygulamasından kaçın. Tek kat maskara ile çekici göz makyajı için yeterli olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler