loader

Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları

Favoriye Ekle

Yeni normal hayatımızın bir de yeni aksesuarı var: Maske. Kumaş maske, medikal maskeler veya tek kullanımlık maskeler belli ki bir süre daha bizimle olacaklar. Maske takarken makyaj yapmak bizi biraz zorlasa da artık usta olduk diyebiliriz. Maskeye bulaşmayan ten makyajının püf noktasını çözdük. Nemlenmeye, terlemeye ve saatlerce maske takmaya rağmen ten makyajımızda bir gram bile oynama olmuyorsa artık ten maske takmaya dayanıklı makyajı tüyoları verebiliriz. Makyaj.com editörlerinin ten makyajı ipuçlarını dikkate alırsan sen de maskelerini tertemiz, ten makyajını da kalıcı tutabilirsin!

Uzun süre kalıcı fondöten kullan

Uzun süre kalıcı fondöten kullan

Maskeye bulaşmayan fondöten önerimiz: NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop. 24 saate kadar kalıcı, yerinden asla oynamayan, bulaşmaya, transfere ve suya dayanıklı bu fondöten, en kalıcı fondötenler listemizin değişmez üyelerinden. Geniş renk seçeneği, mat-porselen bitişi ve tüm kusurları tek seferde gizleme özelliği ile bu fondöten favorimiz.

Maske takarken fondöten kullanıyorsan fondötenin mat bitişli olmasına ve hızlı sabitlenmesine dikkat etmelisin. Islak bitişli fondötenler maskeye bulaşmaya daha meyillidir. Bu nedenle maske takarken bizim tercihimiz Can't Stop Won't Stop fondötenden yana oluyor.

Süper kalıcı likit mat rujları tercih et

Mat bitişli ruj kullan

Maske taktığın günlerde lip gloss, saten veya ıslak bitişli rujları bir kenara koymalısın. Islak yapılı rujlar maskende iz bırakabilir. Bunun yerine biz likit mat bitişli rujları tercih ediyoruz.

En iyi likit mat rujların başında gelen Maybelline New York Matte Ink rujlar, maske takarken sürmek için çok uygun! Anında kuruyan Maybelline rujlar, dudağı kurutmadan gün boyu sabit kalıyor. Mat rujlar maskeye bulaşmadığı için hem maskemiz kirlenmiyor, hem de rujumuz bozulmuyor. Matte Ink nude ruju denemek istiyorsan her ten rengine yakışan 65 numaralı Seductress rengini denemelisin.

Buğulu göz makyajı

İnce kedi kuyruğu eyeliner

Maske taktığın günlerde göz makyajını es geçme. Çünkü maskenin üzerinden gözlerin daha dikkat çekici olacak. Bu dönemde biz tercihimizi buğulu göz makyajından yana kullanıyoruz. Çünkü buğulu ve hafif dumanlı göz makyajı yapmak çok pratik ve uzun süre kalıcı oluyor. Sen de Maybelline göz kalemi ile gözlerini ön plana çıkarmak için Tattoo Liner Gel göz kalemlerini kullanabilirsin. Kolay yayılan, kremsi yumuşaklığı olan ve yoğun renk veren bu göz kalemleri buğulu göz makyajı yapmak için ideal! Göz kalemini kirpik diplerine uygula ve far fırçasıyla hafifçe dağıt. Aynı işlemi alt kirpik dibine de yapmayı unutma.

Maskeye bulaşmayan makyaj için sprey önerisi

Maskeye bulaşmayan makyaj için sprey önerisi

Makyaj sabitleyici spreyleri hiç bu kadar yoğun kullanmamıştık. Ten makyajının sabitlenmesi ve maskeye bulaşmaması için neredeyse her gün NYX Professional Makeup Matte Finish Makyaj Sabitleyici Sprey kullanıyoruz. Fondöteni sabitleyen ve cildimizin yağlanmasını önleyen bu sprey sayesinde artık T bölgesinde yağlanma görmüyoruz! Sen de cildinin daha mat ve maskenin tertemiz görünmesi için makyaj sabitleme spreylerini makyaj rutinine eklemelisin. NYX Professional Makeup'ın 3 farklı sabitleme spreyi arasından istediğini seçerek makyajının kalıcılığını artırabilirsin. Dewy Finish Sprey ile ıslak bir görünüm, Radiant Finish Sprey ile de ışıltılı bir bitiş elde edebilir, bu sırada da makyajının kalıcılığını artırabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/