loader

Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları

Favoriye Ekle
Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları

Yeni normal hayatımızın bir de yeni aksesuarı var: Maske. Kumaş maske, medikal maskeler veya tek kullanımlık maskeler belli ki bir süre daha bizimle olacaklar. Maske takarken makyaj yapmak bizi biraz zorlasa da artık usta olduk diyebiliriz. Maskeye bulaşmayan ten makyajının püf noktasını çözdük. Nemlenmeye, terlemeye ve saatlerce maske takmaya rağmen ten makyajımızda bir gram bile oynama olmuyorsa artık ten makyajı tüyoları verebiliriz. Makyaj.com editörlerinin ten makyajı ipuçlarını dikkate alırsan sen de maskelerini tertemiz, ten makyajını da kalıcı tutabilirsin.

Uzun süre kalıcı fondöten kullan

Uzun süre kalıcı fondöten kullan

Maskeye bulaşmayan fondöten için Maybelline New York Superstay fondöteni sana önerebiliriz. Superstay fondöten cildinde uzun süre bozulmadan kalırken aynı zamanda cildindeki kusurları örter ve cildini doğal bir şekilde kusursuzlaştırır. Bu fondötenin en sevdiğimiz özelliği ise 24 saate kadar yağlanmadan yüzümüzde kalabilmesi.

Maske takarken fondöten kullanıyorsan fondötenin mat bitişli olmasına ve hızlı sabitlenmesine dikkat etmelisin. Islak bitişli fondötenler maskeye bulaşmaya daha meyillidir. Bu nedenle maske takarken bizim tercihimiz Superstay fondötenden yana oluyor.

Süper kalıcı likit mat rujları tercih et

Mat bitişli ruj kullan

Maske taktığın günlerde lip gloss, saten veya ıslak bitişli rujları bir kenara koymalısın. Islak yapılı rujlar maskende iz bırakabilir. Bunun yerine biz likit mat bitişli rujları tercih ediyoruz.

En iyi likit mat rujların başında gelen Maybelline New York Matte Ink rujlar, maske takarken sürmek için çok uygun! Anında kuruyan Maybelline rujlar, dudağı kurutmadan gün boyu sabit kalıyor. Mat rujlar maskeye bulaşmadığı için hem maskemiz kirlenmiyor, hem de rujumuz bozulmuyor. Matte Ink nude ruju denemek istiyorsan her ten rengine yakışan 65 numaralı Seductress rengini denemelisin.

Buğulu göz makyajı

İnce kedi kuyruğu eyeliner

Maske taktığın günlerde göz makyajını es geçme. Çünkü maskenin üzerinden gözlerin daha dikkat çekici olacak. Bu dönemde biz tercihimizi buğulu göz makyajından yana kullanıyoruz. Çünkü buğulu ve hafif dumanlı göz makyajı yapmak çok pratik ve uzun süre kalıcı oluyor. Sen de Maybelline göz kalemi ile gözlerini ön plana çıkarmak için Tattoo Liner Gel göz kalemlerini kullanabilirsin. Kolay yayılan, kremsi yumuşaklığı olan ve yoğun renk veren bu göz kalemleri buğulu göz makyajı yapmak için ideal! Göz kalemini kirpik diplerine uygula ve far fırçasıyla hafifçe dağıt. Aynı işlemi alt kirpik dibine de yapmayı unutma.

Makyajını sabitle

Makyajını sabitle

Makyaj sabitleyici spreyleri hiç bu kadar yoğun kullanmamıştık. Ten makyajının sabitlenmesi ve maskeye bulaşmaması için neredeyse her gün Maybelline New York Face Studio Lasting Fix Makyaj Sabitleyici Sprey kullanıyoruz. Fondöteni sabitleyen ve cildimizin yağlanmasını önleyen bu sprey sayesinde artık T bölgesinde yağlanma görmüyoruz! Sen de cildinin daha mat ve maskenin tertemiz görünmesi için makyaj sabitleme spreylerini makyaj rutinine eklemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön