Mat farların geldiği son nokta: Naked Ultimate Basics Far Paleti'ni yorumluyoruz!

Mat farların geldiği son nokta: Naked Ultimate Basics Far Paleti'ni yorumluyoruz!

Sık sık başıma gelen “göz makyajı kara deliğine” düştüğümü söyleyebilirim. Ve “sık sıktan” kastım: Her bir gün!

Ne zaman Urban Decay Naked paletlerini eline alsan sana da böyle olmuyor mu? Basit bir stil yakalamak için yalnızca iki farklı ton kullanacağını düşünüyorsun ve PUF! Günün yarısı göz makyajı yapmakla geçti bile! Ya da bu yalnızca benim başıma mı geliyor? Sık sık?

Altı yıl önce Naked Paletler, nude bir plaja bikiniler gibi düştü ve o gün bugündür Urban Decay, kahve/bej/boz kahverengi temasından vazgeçmiyor. Şimdi ise son paleti Naked Ultimate Basics, makyaj dünyasında hiyerarşiyi baştan kurmaya geliyor. Kızlar, bu far paleti tahta oynuyor! Çünkü bu palet tamamen, senin, benim, bizim isteğimize göre üretildi!

Gelelim ürünle ilgili yorumlarıma…

 


Mat farların geldiği son nokta: Naked Ultimate Basics Far Paleti'ni yorumluyoruz!

 

Makyaj.com ofisinde çığlıklar ve alkışlarla karşılanan far paletinden bahsediyorum. En son bu kadar sevindiğimizde kar nedeniyle ofisi tatil etmiştik. Peki, bu palete neden çıldırıyoruz? Naked paletlerinin kusursuz pigmentasyonu ve kalıcılığını zaten biliyoruz, denedik, denedin. Şimdi renkler ve doku bizim isteğimize göre yenilendi ve ortaya yepyeni bir versiyon çıktı. Bu paletin tamamı mat renklerden oluşuyor! İçine akıllıca yerleştirilmiş çok çok hafif ışıltı içeren aydınlatıcı farı saymazsak tabii… 

Tonlar

 


Mat farların geldiği son nokta: Naked Ultimate Basics Far Paleti'ni yorumluyoruz!

 

Bu palet hem sıcak hem de soğuk nude’lardan oluşuyor. Yakından bakalım!

Blow (Açık nude – Yarı mat)

Nude (Açık pembe alt tonlu nude - Mat)

Commando (Açık boz kahverengi - Mat)

Tempted (Soluk kahve - Mat)

Instinct (Orta pembe alt tonlu boz kahve - Mat)

Lethal (Kızıl kahve - Mat)

Pre-Game (Soluk sarı - Mat)

Extra Bitter (Koyu turuncu - Mat)

Faith (Sıcak kahve - mat)

Lockout (Yoğun nötr kahve - Mat)

Magnet (Buğulu gri - Mat)

Blackjack (Sıcak siyah - Mat)

Belirtmekte fayda var; bu paletteki tüm tonlar özel olarak bu palet için yani senin için üretildi. Doğruyu söylemek gerekirse, palette gözüme açık geldiğinden kahve farların cildimde bu kadar belli olacağını tahmin etmiyordum, ama sürpriz! Uyguladığın anda renkler çok daha zengin ve yoğun duruyor.

 

  

Evet, tahmin etmiyordum ama imza göz makyajımın yeni olmazsa olmazı bu kahveler oldu ve bak ne diyeceğim, sanırım biraz daha kahve far süreceğim!

Paletteki diğer renkler bu zengin kahveleri öyle güzel tamamlıyor ki! Üstelik tonlar birbirine çok yakın olduğundan, yaratıcılığına bağlı olarak farklı göz makyajı stilleri yaratman mümkün. Ela gözlerini kahve tonlarında bir buğulu göz makyajıyla vurgulamaya ne dersin? Ya da kahve bakışlarını mor tonlarıyla? 

Naked Ultimate Basics far paletinde yer alan yarı mat, hafif ışıltılı nude farın varlığı ise içime su serpti. Çünkü kabul edelim, göz pınarlarımızı aydınlatmak için ışıltılı far arayışına girmek ve çantamızı her seferinde karıştırmaya koyulmak yorucu olacaktı. Bu yarı mat nude farın (Blow) bitişi de bir hayli enteresan: Işığı yansıtıyor ama belli belirsiz; kesinlikle “çok” ışıltılı değil ama göz pınarlarını kusursuzca aydınlatıyor! 

Denediğimde ise paletteki her bir farın uygularken kusursuzca dağıldığını fark ettim. Dağıtmak için ekstra çaba vermene gerek kalmıyor, ürün kusursuzca tüm göz kapağına eşit olarak dağılıyor. Pigmentasyonu malum, kalıcılığı tartışılmaz!

  

Eğer sen de benim gibi "sık sık" göz makyajı yapıyorsan, bu far paletinin makyaj masanın yeni hakimi olacağını iddia ediyorum. İtirazı olan? 

Bu arada, çok güzel göz makyajı yaptım, etrafta bu akşam için katılabileceğim bir davet var mı? Bu göz makyajıyla eve dönmek, makyajıma çok ayıp olur!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Urban Decay Naked Ultimate Basics

Urban Decay Naked Ultimate Basics

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Urban Decay Naked Ultimate Basics

Urban Decay Naked Ultimate Basics