loader

Mat mı Işıltılı Mı? Senin Ten Makyajın Hangisi?

Favoriye Ekle

Son zamanların en sık sorulan sorusu: Mat makyaj mı yoksa ışıltılı ve aydınlık makyaj mı? Bakalım, YSL Beauty ürünleri kullanarak yaptığımız bu iki makyajdan hangisini beğeneceksin?

Mat bitişli makyajlar uzun süre gündemimizi işgal etmişken, son zamanlarda hayatımıza giren ışıltılı ve aydınlık bitişli fondötenler ile biraz daha parlak ve canlı makyajlara kaydık. Her ne kadar mat ten makyajlarından vazgeçemesek de, ışıltılı, canlı ve aydınlık etki de çok sevdiğimiz bir görüntü. Bugün de YSL Beauty’nin en yeni ürünlerini kullanarak hem mat hem de ışıltılı iki farklı makyaj yaptık. Biz her zamanki gibi ikisi arasında kararsız kaldık, bakalım sen hangisini beğeneceksin?

Mat, Kalıcı ve Yüksek Kapatıcılıkta Ten Makyajı

Mat, Kalıcı ve Yüksek Kapatıcılıkta Ten Makyajı

Geçtiğimiz aylarda, ince yapılı olmasına rağmen yüksek kapatıcılığa sahip ten ürünleri hayatımıza girdi ve popülerlikleri de gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yeni teknoloji ile ciltte ağırlık yapmadan yüksek kapatıcılık veren, doğal bitişli ve gün boyu kalıcı fondöten ve kapatıcılar kullanarak yapılan mat ten makyajları başarılı bir sonuç veriyor.

ysl beauty all hours fondöten

Mat makyajımızda fondöten olarak tercihimiz, YSL Beauty’nin en popüler fondötenlerinden biri olan All Hours fondöteni. Mat bitişli, yüksek kapatıcılık özelliği olan, ciltte asla ağırlık yapmayan bu fondöten pürüzsüz bir sonuç veriyor. 24 saate kadar kalıcılığı olan ve ciltteki tüm kusurları kapatan bu fondöteni uyguladıktan sonra, sıra koyu göz altlarını tamamen gizlemeye geliyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

ysl beauty touche eclat high cover kapatıcı

YSL Beuty’nin yeni çıkan Touche Éclat High Cover kapatıcısı, tüm zamanların favorisi Touche Éclat aydınlatıcının daha yoğun kapatıcı olan versiyonu. Ufak bir miktarı bile koyu göz halkalarını gizlemeye yardımcı oluyor, hemen dağılıyor ve çizgilere dolmuyor. Touche Éclat High Cover kapatıcıyı incelediğimiz ve klasik Touche Éclat aydınlatıcı ile farklarını anlattığımız makaleye göz atmayı unutma.

ysl beauty mat ten makyajı

Ten makyajında tamamen mat bit bitiş elde ettikten sonra, göz makyajında YSL Beauty Full Matte Shadow likit mat farlardan 2 numaralı rengi uyguladıktan sonra, maskara olarak da YSL Beauty The Shock maskarayı uyguladık. Mat makyajı tamamlamak için, dudaklarda tamamen mat, ikinci bir tenmiş hissi veren YSL Beauty The Slim Matte rujlardan 17 numarayı uyguladık. Bu mat bitişli makyajın kullanımı son derece rahat ve gün boyu kalıcı oldu.


Işıltılı, Canlı ve Enerjik Ten Makyajı

Işıltılı, Canlı ve Enerjik Ten Makyajı

Şimdi gelelim ikinci makyajımıza: Aydınlık ve canlı bitişli bir fondöten ile ten makyajımıza başladık. Aydınlık ve ışıltılı bir etki için tercihimiz YSL Beauty Touche Éclat fondöten. Hem ciltteki kusurları gizleyen, hem de aydınlık ve ışıltılı bir bitiş veren bu fondöten, en popüler fondötenler arasında.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

YSL Beauty Touche Éclat fondöten

Kapatıcı adımında YSL Beauty Touche Éclat High Cover kapatıcı ile göz altı halkalarını gizledikten sonra, daha aydınlık bir görünüm elde etmek için Touche Éclat aydınlatıcıyı göz altlarına, burun üzerine, alnın ortasına ve çeneye uyguladık. Yüzü çok doğal bir şekilde aydınlatan ve boyutlandıran bu sihirli kalem bir harika!

ysl beauty Touche Éclat aydınlatıcı

Işıltılı makyaj demek bol aydınlatıcı demek. Bu noktada da en büyük yardımcımız, YSL Beauty’nin yeni çıkan Touche Éclat Shimmer Stick aydınlatıcıları. Stick formdaki bu krem aydınlatıcılar hem çok kolay dağılıyor hem de çok doğal bir ışıltı veriyorlar. Touche Éclat Shimmer Stick aydınlatıcı elmacık kemiklerine ve burun ucuna uyguladıktan sonra ten makyajımızı bitiriyoruz.

ysl beauty Touche Éclat Shimmer Stick aydınlatıcıları

Son adımda da ciltteki doğal ve aydınlık etkiyi tamamlamak için dudaklarda da parlak bitişli bir ruj tercih ediyoruz. YSL Beauty Rouge Volupte Shine rujlardan 47 Beige Blouse rengini de uyguladıktan sonra ışıltılı makyajımız tamam!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/