loader

Mat ruj sürmenin 5 sırrı

Favoriye Ekle

Mat rujlar başlı başına sihirli birer değnek gibi. T-shirt ve kot gibi basit bir kombine stil katmak için mat rujunu sürebilirsin. Bu klasik rujların elegan ve sofistike dokunuşu anında tüm görünümünü bir adım öteye taşıyacaktır. Dahası, mat renklerin yoğunluğu dudaklarının olduğundan daha dolgun görünmesini sağlar. Peki, mat ruju kusursuz bir biçimde sürmenin herhangi bir sırrı var mı? Olmaz mı! Keşfetmek için ipuçlarını takip et.

1- Dudaklarını nemlendir

Mat ruj sürmenin 5 sırrı_4

Hiçbir ruj kuruyan dudaklarında kusursuz durmaz. Ancak konu mat rujun oldu mu, ekstra dikkatli olmalısın. Mat rujunun yapay durmaması için dudaklarının nemli olmasına dikkat et. Öncelikle dudaklarını ölü deriden arındırmalısın. Bunun için esmer şeker ile balı karıştırarak dudaklarına peeling yapabilirsin. Peelingin ardından dudaklarını ılık su ile durula, kurula ve dudak balmını uygulayarak dudaklarının nemlenmesini sağla.

2- Dudak kalemi kullan

Mat ruj sürmenin 5 sırrı_5

Seçtiğin ruj ile aynı renge sahip dudak kalemini dudak çerçevene uygula. Dudak kalemi uygularken hata yapmayı önlemek için önce dudağının sağ köşesinden başla ve dudak çukuruna doğru ilk çizgiyi çek. Ardından dudaklarının sol köşesinden başlayarak bu uygulamayı tekrarla. Dudaklarının alt kısmına da dudak kalemini yine sağ ve sol kısımlardan başlayarak iki hamlede çek. Kalemi tek bir defa da uygulamaktansa, iki defa da uygulamak hata yapma ihtimalini düşürecektir.

3- Uygulamaya zaman ayır

Mat ruj sürmenin 5 sırrı_1


Mat rujunu direk olarak veya ruj fırçanla, dudak kalemi ile çizdiğin çerçeveye sadık kalacak şekilde dudaklarına uygula. Acele etmeden, zaman ayırarak rujunu uyguladığında çok daha iyi sonuç aldığını göreceksin. Eğer taşırmaktan korkuyorsan, dirseğini masaya dayayarak elinin titremesine de engel olabilirsin.

L'Oréal Paris'in Rouge Signature likit mat rujların aplikatörü, sivri uçlu ve ok şeklinde olduğu için uygulama kolaylığı sağlıyor. Aplikatörün keskin kıvrımları dudak çizgisine uyum sağladığı için en koyu renkler bile çok kolay bir şekilde uygulanıyor.

4- Kapatıcı ile rötuşla

Mat ruj sürmenin 5 sırrı_2

Eğer rujunu uygularken taşırdıysan, endişelenme. Hangimiz hata yapmıyoruz ki! Minik hataları kapatıcın yardımıyla rötuşlayabilirsin. Özellikle koyu renklerde bir mat ruj sürdüysen, dudak kenarlarındaki fazlalıklar ve titrek çizgileri keskinleştirmek için çok ufak miktarda bir kapatıcıyı ruj fırçanla bu noktalara uygulayabilirsin. Böylece dudak çizgin kusursuz görünecek. True Match kapatıcı, ince formülü ile bu iş için ideal kapatıcılardan biri.

5- Rujunun dişlerine bulaşmasını engelle

Mat ruj sürmenin 5 sırrı_3

Canlı renklerde, özellikle kırmızı ve pembe gibi tonlarda rujlar sürdüğümüzde, rujun dişlerimize bulaşması ve bunu fark etmememiz isteyeceğimiz son şeylerden biri. Bu yüzden rujunu sürdükten sonra minik bir tüyo ile rujunun dişlerine bulaşmasına engel olabilirsin. Tek yapman gereken işaret parmağını dudaklarının tam ortasından geçirmek. Bu sayede dudaklarının iç kısmında kalan ve dişlerine bulaşma olasılığı olan fazla ruju temizlemiş olacaksın! işte bu kadar, kusursuz mat ruj nasıl sürülür adım adım öğrenmiş oldun!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler