loader

Mavi dolunay etkisini gece makyajına yansıt

Favoriye Ekle
Mavi dolunay etkisini gece makyajına yansıt

Bu gece, çok nadir gerçekleşen bir doğa olayına şahit olacağız. Yüzyıl içersinde sadece 5 kere gerçekleşen mavi dolunay, bu gece saat 19:29'dan itibaren görülmeye başlanacak. Mavi Ay'ı 2018 yılına kadar bidaha göremeyeceğiz. Sen de bu muhteşem geceye, mavi makyajınla katılmaya ne dersin?

Mavi ay etkisi

Cuma günü geldi çattı... İş çıkışında kıyafetlerini değiştirip, makyajını yenileyip haftasonunu kutlamaya saatler sonra başlayacağız. Bu akşam, sıradışı bir doğa olayıyla karşı karşıyayız, Mavi ay. Mavi ay etkisini bu gece, gözlerine yansıtmaya hazır mısın? Aşağıdaki adımları takip ederek, mavi makyajın sırlarını bizimle öğren ve hemen uygulamaya başla.

1. Adım


Mavi göz makyajı bu gecenin odak noktası olacaktır. Bu sebeple, gözlerini ortaya çıkarmak için kusursuz bir cilde ihtiyacın var. Öncelikle cildindeki kusurları kapatıp, bb krem veya hafif yapılı bir fondöten ile tenini makyaja hazırla.

2. Adım

Göz kapaklarına koyu mavi tonlarında mavi farını sür. Farını, kaş kemiğine kadar yaklaştırabilirsin, böylece dumanlı göz makyajı etkisi verebilirsin.Göz pınarlarına ise açık renkte bir far uygula. Bu taktik ile gözlerin olduğundan daha geniş gözükecektir.

3. Adım

Üst kirpiklerinin dibine, siyah göz kalemi sür. Bu, göz makyajının daha vurgulu olmasını sağlayacaktır. Alt kirpik diplerine de hafif mavi far uygulaması yapabilirsin.

Editörden ipucu: Gözlerine badem şekli vermek istiyorsan, mavi göz farını, gözlerinin dış köşelerine de sürmelisin. Böylece gözlerini daha çekik gösterebilirsin.

4. Adım

İki kat mavi maskara ile göz makyajını tamamlayabilirsin. Dudaklara gelince, koyu renkli ruj kullanmanı tavsiye etmiyoruz. Dudaklarına yumuşak pembe veya doğal tonlarda ruj sürmelisin.

İşte Mavi Ay makyajı bu kadar! Bu gecenin yıldızı olmaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön