loader

Mavi gözlüler bu göz makyajı tonlarından kaçınmalı!

Favoriye Ekle
Mavi gözlüler bu göz makyajı tonlarından kaçınmalı!

Çoğu kişi renkli gözlü, hatta özellikle mavi gözlü olmak ister. Bu nedenle eğer mavi gözlüysen çok şanslısın; sana imrenenler var! Hal böyle olunca da bu güzel gözleri belirginleştirmek, daha da fazla ortaya çıkmalarını sağlamak gerekir.

Mavi gözlüler, göz makyajı yaparken çok dikkatli olmalıdırlar çünkü gözleri belirginleştirmek isterken göz renkleriyle uyumlu olmayan tonları kullandıklarında kötü bir görünüme neden olabilirler. Peki, mavi gözlülerin göz makyajında hangi tonlardan kaçınmaları gerekir? Cevabı yazımızın devamında bulabilirsin!

Mavi gözlülerin kaçınması gereken renkler:

1.Açık mavi tonları

null

Eskiden beri süregelen yanlış bir makyaj hatası var. Bu hata, göz rengi hangi renkteyse, o renkte makyaj yapmanın daha vurgulu bakışlar oluşturacağıdır. Tamamen yanlış olan bu düşünceyi yoksa sen de mi uyguluyorsun? Eğer uyguluyorsan hemen o elindeki mavi göz farını yere bırak!

null

Özellikle açık mavi tonlarından mutlaka kaçınmalısın. Mutlaka bir mavi tonunu kullanman gerekiyorsa bu göz farı lacivert tonlarında olmalı.

2.Pembe tonları

null

Pembe tonları da mavi gözlerinle uyumlu bir ton değildir. Gözlerinin daha solgun ve cansız görünmesine neden olabilir. Bu tonu uygulamak yerine bordo, bakır gibi tonları kullanmanı öneririm. Böylece göz rengin daha belirgin olur.

3.Mor tonları

null

Her ne kadar defilelerde modellere açık mor tonlarda göz farları uygulansa da, yukarıdaki fotoğrafta da gördüğün gibi pek de hoş bir görünüm ortaya çıkmıyor. Mor göz farı yerine mürdüm gibi koyu tonlar kullanmalısın.

Photo Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön