loader

Maybelline Makyaj Festivali hakkında bilmen gereken 5 şey!

Favoriye Ekle

Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu ve ekibinin; Buğulu Göz Makyajı, Kusursuz Eyeliner, Colossal Kajal 100. Yıl Makyajı, Kaş Makyajı, Kırmızı Dudak Makyajı ve Vize Dönemi için Doğal Makyaj workshoplarında son makyaj trendlerini uygulamalı olarak öğrencilere aktardığı festival, Türkiye genelinde tam 11 kampüsü renklendirdi. Bu renkli ve güzellik dolu festivaller hakkında bilmen gerekenleri 5 adımda toparladık!

1. 11 üniversite gezildi!

Enerjisi, eğlenceli ruh hali ve özgüveniyle her zaman dikkatleri toplayanların tercihi Maybelline New York, ilkini 27 Nisan Pazartesi günü Kocaeli Üniversitesi'nde düzenlediği Makeup Fest ile 11 üniversiteyi gezdi, farklı makyaj uygulamalarını Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu ve ekibi eşliğinde öğrencilerle buluşturdu.

2. Farklı workshoplarla eğlence ikiye katlandı!

Festival alanında Alp Kavasoğlu tarafından gün boyu 6 farklı makyaj workshop'ı verildi ve öğrenciler makyajla ilgili merak ettikleri her şeyi Alp'e sorma şansını elde ettiler. Ardından katılımcılar Alp Kavasoğlu'nun ekibiyle workshoptaki makyajları kendileri uyguluyorlar. Bu sırada onlar için özel makyaj ipuçlarını öğreniyor, farklı uygulamalar hakkında bilgi sahibi oldular.

3. Nail-art unutulmadı!

Son zamanların en dikkat çeken trendlerinden olan Nail Art, festival kapsamında Color Show standında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencileri Maybelline Color Show ojeleriyle uygulanan Nail Art'ın göz alıcı renk ve desenleriyle buluşturan nail artistler, gün boyu 5 farklı nail art tasarımını uyguladı. Ombreler, geometrik çizgiler ve ışıltılı Nail Art'ların yer aldığı stand geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin ilgisini çekti.

4. Maybelline'in yüzü olma şansı devam ediyor!

Festivalin dikkat çeken bir diğer yanı ise makeupfest.maybelline.com.tr üzerinden yapılacak olan oylamada Maybelline'in yüzünün seçilecek olması. Maybelline Makyaj Festivali sonrasında New York'un yüzü olmak isteyenlerin Instagram'da #makeupfest hashtag'i ile makyajlı fotoğrafını paylaşarak ya da Facebook albümünden fotoğraf seçerek katıldığı "Bu Mu? Bu Mu?" yarışmasında geçen yıl 1.8 milyon oy kullanılmıştı. Kazanan Yağmur Damla Aydın'la çekilen makyaj how-to videoları Makeup Fest 2015 kapsamında dijital ortamlarda yayınlanmaya hazırlanıyor. Festival alanında ''Bu Mu? Bu Mu?'' standında yarışma tüm gün Kinect teknolojisiyle uzaktan el hareketleriyle oynanabiliyor.

5. Fırsatlar da hız kesmiyor!

Maybelline New York ve Gratis işbirliğiyle hayata geçirilen alışveriş projesiyle öğrencilere Makeup Fest 2015'e özel çeşitli fırsatlar sunuluyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön