loader

Maybelline New York Fit Me! ile Mat ve Gözeneksiz Makyaj

Favoriye Ekle

Maybelline Fit Me ürünleriyle mat ve gözeneksiz makyaj yapmanın yollarını adım adım anlatıyoruz!

Pek çoğumuz ten makyajına çok önem veriyor, uzun vakitler harcıyoruz. Tüm gün kalıcı olması için çaba harcadığımız ten makyajımızın, cildimizdeki gözenekleri gizlemesi, bizi daha pürüzsüz göstermesi gibi önceliklerimiz var. Mat bitişli ten ürünleri ise kimi zaman cildimizdeki gözenek ve ince çizgi görünümünü daha belirgin hale getirebiliyor. Bugünkü makyajımızda, Maybelline New York Fit Me! ürünleri ile gözeneksiz ve mat bitişli, kusursuz bir ten makyajı yaptık ve tüm ipuçlarını seninle paylaşıyoruz!

Cildini makyaja hazırla

Cildini makyaja hazırla

Ten makyajının pürüzsüz, gözeneksiz ve mat görünmesini istiyorsan makyaj bazıyla cildini hazırlamalısın. Bu görünüm için bizim tercihimiz Maybelline New York Fit Me Matte and Poreless makyaj bazından yana oluyor. Kil içeren formülüyle ciltteki parlamayı azaltan, yağlanmayı kontrol altına alan ve gözenek görünümü gizleyen Fit Me makyaj bazını çok seviyoruz. 12 saate kadar kalıcı olan makyaj bazı sayesinde artık kusursuz görünümünü daha uzun süre taze tutabilirsin.

Gözeneksiz ve Mat Ten Makyajı

Gözeneksiz ve Mat Ten Makyajı

Ten makyajı bir çoğumuz için olmazsa olmaz, en azından tek başına bir kapatıcı bile sürmeden sokağa adım atmıyoruz. Hele ki o gün önemli bir durum varsa, ten makyajımıza ekstra özen gösterip, kalıcı olması için de büyük efor sarfediyoruz. Pürüzsüz, gözeneksiz ve doğal-mat bir ten makyajı için vazgeçemediğimiz bir 3’lü var ve birkaç ipucu ile bu ürünleri uyguladığımızda sonuç bizi gün boyu memnun ediyor. Özellikle gözenek görünümünü azaltan bu ürünleri nasıl kullandığımızı anlatmaya başlıyoruz!

Pürüzsüz, mat ve gözeneksiz ten makyajı için ilk adımımız fondöten: Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten bizim en büyük yardımcımız. 20 farklı renk seçeneği arasından doğru rengi seçip, Fit Me fondötenin 105 Ivory rengini tüm yüzümüze uyguluyoruz. Bu fondöten uygular uygulamaz hemen farkı hissettiriyor. İçerisindeki kil ile cilde doğal bir matlık veriyor, gün içinde parlamasını kontrol altına alıyor ve gözeneklerin gizlenmesine yardımcı oluyor.

Cilt kusurlarını gizle

Cilt kusurlarını gizle

Pürüzsüz görünmenin en garanti yolu en iyi kapatıcılardan birini kullanmaktan geçiyor. Mat ve gözeneksiz makyajın kapatıcı adımında, son günlerde deneme fırsatı bulduğumuza çok sevindiğimiz Maybelline New York Fit Me! Kapatıcıyı kullanıyoruz. Sarı alt tonlu bu kapatıcı, göz altındaki koyu halkaları güzel bir şekilde kapatıyor ve mat-aydınlık bir bitiş veriyor. Bu kapatıcıyı aynı zamanda yüzümüzün yüksek yerlerini aydınlatmak için de kullanmayı seviyoruz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Transparan pudra kullan

Transparan pudra kullan

Fit Me! Matte + Poreless fondöten ve kapatıcının etkisini tüm gün boyunca yüzümüzde koruyabilmek için transparan pudra aşamasına geçiyoruz: Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless pudranın 90 Transparent rengini ilk olarak göz altlarımıza, sonra alnımıza, burnumuza ve çenemize uygulayarak, gün içerisinde parlayabilecek yerleri sabitliyoruz.

Bu transparan pudra likit ürünleri harika bir şekilde sabitlediği gibi, yenilenen formülüyle yağ kontrolü yaparak cildin gün içinde parlamasını engelliyor ve gözenek görünümünü de gizliyor. Bir taşla tam üç kuş!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler