loader

Maybelline New York Kapatıcılarla Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Havalar tam gaz ısınırken, hızla yaz mevsimine geçiş yaptık. Makyaj çantamızdakilerin sayısı azalıp, yaz sıcağına adapte olurken, Maybelline kapatıcılarla hafif ama bir o kadar da kusursuz bir yaz makyajı nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Havalar ısındıkça, kışın kullandığımız kalın yapılı ten ürünlerini bir kenara bırakıp, yüzümüzde hiç ağırlık yaratmayacak, hafif yapılı ten ürünlerini tercih eder olduk. Sıcak havayla yüzümüzden akıp gitmeyecek, aynı zamanda da cildimizdeki kusurları gizleyecek, yorgun göz altı morluklarımızı kapatıp bizi en sevdiğimiz mevsimde enerjik ve dinlenmiş gösterecek ürünler favorimiz. Bir de şöyle canlı yaz renklerini göz makyajımıza taşıdık mı tamamdır! İşte sana bu yazımızda, hem kalıcı hem de etkili ürünlerle, yaz makyajımızı nasıl yaptığımızı anlatıyoruz.

Ten makyajında en hafif ürünler

Ten makyajında en hafif ürünler

Yaz makyajında ten ürünü seçimi bizim için son derece kritik. Hem yüksek kapatıcılık veren hem de ince yapısıyla ağırlık yaratmadan tüm kusurlarımızı gizleyen tek bir ürünle tüm ten makyajımızı yapmak, yazın tercih ettiğimiz bir yöntem. Sen de zaman zaman “Kapatıcımı ten makyajımın tamamında kullansam nasıl olur?” diye düşünüyorsan, kulübe hoş geldin! Yaz makyajımızda uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tüyolarımızdan biri, kapatıcıyı tüm cildimize uygulamak.

Ten makyajında en hafif ürünler 2
Maybelline New York’un Instant Anti Age Eraser Kapatıcısı (eski adıyla Maybelline Age Rewind Kapatıcı), göz alındaki morlukları gizlemek, ciltteki kusurları kapatmak, renk tonunu eşitlemek için gerçekten harika bir kapatıcı. İşin güzel kısmı ise Instant Anti Age Eraser kapatıcının yeni eklenen 149 Deep Bronze rengi ile kontür yapmak da mümkün. Koyu rengi ile kontür yaparken, en açık tonu ile de yüzü aydınlatmak çok pratik. Bir taşla tam 3 kuş! Buna hiçbirimiz “Hayır” diyemeyiz.

Kaşlarda dövme etkisi

Kaşlarda dövme etkisi

Kaş makyajı, en sıradan günlük makyajımızda bile bizim için olmazsa olmazlardan. Kaşlardaki boşlukları doldurup, doğal ve belirgin bir görünüm vermek için son keşfimiz Maybelline New York Tattoo Brow Pomade’i kullanmayı çok seviyoruz.

Suya dayanıklı, 24 saat boyunca kalıcı, dövme etkili Maybelline kaş pomadı, bir kere uyguladıktan sonra gün boyu bir yere kıpırdamıyor. Kutusunun içinden kendi kaş fırçasının çıkması da en büyük artısı. Kremsi yapısıyla çok kolay uygulanıyor ve kaşlara hem çok doğal hem de çok belirgin bir görünüm veriyor.

Limonata gibi ferahlatan bir göz makyajı

Limonata gibi ferahlatan bir göz makyajı

Yaz denince parlak ve canlı renkleri göz makyajımızda kullanmadan edemeyiz. Maybelline New York’un, çıktığı günden beri elimizden düşüremediğimiz far paleti Lemonade Craze, yaz makyajları için birebir.

Maybelline Lemonade Craze far paletinin ilk rengi olan açık kahverengi Old Fashioned rengi ile gözümüzün katlanma bölgesini belirginleştirerek başlıyoruz. Işıltılı açık pembe tonu olan Strawberry Lemonade farı tüm göz kapağımıza uyguladıktan sonra, yaza yakışır parlak bir ton eklemek için paletteki mat pembe Icepop rengini de göz kapaklarımızın tam ortasına uyguluyoruz. Yaz makyajında enerjik bir etki elde etmek için de, paletteki bakır renkteki Sugar Coated rengini alt kirpik diplerine uygulayıp dağıtıyoruz.

Kirpiklerde Kahverengi Maskara

Kirpiklerde Kahverengi Maskara

Daha önce hiç kahverengi maskara kullanmayı denedin mi? Bakışlara çok doğal ama çok da belirgin bir ifade veren kahverengi maskaralar bu aralar çok popüler. Bizim de yaz makyajımızın favorisi olan Maybelline New York Total Temptation Cocoa kahverengi maskara, tıpkı siyah versiyonu gibi kirpiklere anında hacim veriyor. Bu maskara, yaz sıcağında kirpikleri hiç ağırlaştırmadan yoğunluk verdiği için tüm yaz boyunca vazgeçilmezimiz olacak gibi görünüyor!

Yaz Makyajı, Aydınlatıcısız Olmaz!

Yaz Makyajı, Aydınlatıcısız Olmaz!

Aydınlatıcı sürmenin bizim için asla bir mevsimi yok ama yazın abartmak da tamamen serbest! Favori aydınlatıcımız da tam bir yaz etkisi veriyor: Maybelline New York Master Chrome aydınlatıcılardan Molten Rose Gold rengi mükemmel! Tek fırça dokunuşuyla bile güçlü bir metalik parlaklık veren bu aydınlatıcıyı bir kere denediğinde ne demek istediğimizi anlayacaksın. Sana minik de bir öneri: Yaz makyajında daha enerjik bir görünüm elde etmek istersen, aydınlatıcını allığının üzerine de uygulayabilirsin.

Süper mat, süper kalıcı ve süper pembe bir ruj

Süper mat, süper kalıcı ve süper pembe bir ruj

Yazın en sevdiğimiz kısmı, en canlı ve parlak renkleri bir arada kullanabiliyor olmamız. Dudak makyajında da yüksek kalıcılık ve mat bitişi sevdiğimiz için, tabii ki de ruj tercihimiz Maybelline New York Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan yana. Daha önce hiçbir yerde bulamadığımız, canlı bir pembe tonu olan 120 Artist, Matte Ink rujların “City Edition” serisinden. Maybelline Matte Ink rujların ne kadar kalıcı olduklarını henüz test etmediysen, en kısa zamanda denemen için öneriyoruz. Yemeye, içmeye ve bulaşmaya dayanıklı bu rujlar, 16 saat kadar kalıcılar ve gerçekten de ikinci kez tazelemeye gerek bırakmıyorlar. Yoğun renk veren ve süper mat görünen bu likit mat rujları bu yaz makyaj çantandan ayırmamanı öneririz!

Editörün Önerisi: Madem bu kadar kalıcı, “Peki Matte Ink rujlar nasıl çıkar?” diye düşünüyor olabilirsin. Çok kolay bir yöntemi var: Çift fazlı makyaj temizleyicini pamuğa dök, tek seferde dudaklarını yormadan hemen çıktığını göreceksin. Önerimiz ise Garnier’in Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/