loader

Maybelline The City Kits Pink Edge Far Paleti ile Şehirden İlham Alan Göz Makyajı

Favoriye Ekle

Maybelline New York’un dumanı üstünde yepyeni paleti The City Kits Pink Edge ile şehirden ilham alan bir göz makyajı yaptık!

Far paletleri asla “Hayır” diyemediğimiz makyaj malzemelerinden. Evde çeşit çeşit, renk renk paletimiz olsa da, her yeni çıkan palete ihtiyacımız var, bu bir gerçek! Son gözdemiz ise, Maybelline’in yeni çıkardığı The City Kits Pink Edge paleti. Pembe ve grinin en güzel tonlarını barındıran, bir de üstüne üstlük bu renklerle uyumlu allığı ve aydınlatıcısı olan bu harika paletle bir göz makyajı yaptık, nasıl olduğunu merak ediyorsan, okumaya devam et!

Maybelline New York The City Kits Pink Edge Paleti

Maybelline The City Kits Pink Edge Far Paleti ile Şehirden İlham Alan Göz Makyajı_1

Çok işlevli, doğal renkleri bir arada barındıran, ister günlük, ister gece makyajında kullanılabilecek paletlere karşı büyük bir zaafımız var. Maybelline’in yeni çıkardığı The City Kits Pink Edge paleti tam da böyle bir palet! İçerisinde pembe ve gri tonlarda toplam 8 renk var ve hepsi birbiriyle inanılmaz uyumlu. Şehirden ilham alan bu far tonlarına bir de allık ve aydınlatıcı eşlik ediyor. Kahverengi, ela, mavi veya yeşil fark etmeden tüm göz renkleriyle uyumlu far tonları, bu paleti çok kullanışlı kılıyor.

Yumuşacık ve kremsi yapıları ile çok kolay uygulanan ve karıştırılabilen bu farlarla hem günlük-hafif, hem de geceye uygun şık ve yoğun dumanlı göz makyajları yapmak mümkün. Mat ve ışıltılı farları bir arada bulunduran Pink Edge paletindeki pembe tonlarını kullanarak güzel bir göz makyajı yaptık, bakalım sen de bizim kadar beğenecek misin?

Maybelline New York The City Kits Pink Edge Palet ile Göz Makyajı

Maybelline The City Kits Pink Edge Far Paleti ile Şehirden İlham Alan Göz Makyajı_2

Maybelline The City Kits Pink Edge paletindeki renklerin hepsi birbirinden güzel ve aralarından seçim yapmak çok zor, çünkü hepsi birbirine çok uyuyor. Biz ilk iş olarak, gözlerimizde temiz bir baz oluşturması için paletteki en açık mat krem rengini tüm göz kapağımıza uyguluyoruz. Sonra hemen yanındaki açık ışıltılı pembe rengini alt göz kapağımıza uyguluyoruz. Böyle sıcak bir baz elde ettikten sonra şimdi göz makyajımızı biraz daha koyulaştırıp derinlik vereceğiz.

Yatay farların ilki olan pembe-mor rengini, yumuşak bir karıştırma fırçasıyla göz kapağımızın katlanma bölgesine uyguluyoruz. Böylece gözlerimiz boyutlanmış oluyor ve dumanlı göz makyajımızın ilk geçişini elde ediyoruz. Hemen altındaki sıcak bordo tonunu da gözlerimizin dış köşesine uygulayarak dumanlı etkiyi arttırıyoruz. Katlanma bölgesinde kullandığımız pembe-mor tonunu alt kirpik diplerimize de uygulayarak dumanlı göz makyajımızı tamamlıyoruz. Şimdiden bu makyaj çok güzel görünüyor ama son bir adım kaldı!

Yumuşak ve Hacimli Kirpikler

Maybelline The City Kits Pink Edge Far Paleti ile Şehirden İlham Alan Göz Makyajı_3

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajımızda Pink Edge far paleti sayesinde elde ettiğimiz bu soft etkiyi hacimli ama ağır görünmeyen kirpiklerle tamamlayacağız. Bunun için de tek bir şeye ihtiyacımız var: Maybelline Total Temptation maskara. Kirpikleri ağırlaştırmadan, yumuşacık bir etki vererek hacim kazandıran bu maskara gerçekten inanılmaz! Kirpikleri tek tek ayırarak verdiği hacim sayesinde kirpikler tüy gibi hafif görünüyor!

Pembe tonlarını biz günlük makyajımızda çok seviyor ve sıklıkla kullanıyoruz. Pink Edge palette pembeye uyum sağlayacak açık ve koyu tüm renklerin varlığı bu paleti çok kullanışlı kılıyor. Kremsi ve pigmentli farları da en acemisinden en profesyoneline kadar göz makyajını son derece kolaylaştırıyor. Paletteki allık ve aydınlatıcı da tam bir bonus, bu paleti çantaya atıp çıktıktan sonra gerisini düşünmeye hiç gerek yok!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler