loader

Melis Deniz ile Cut Crease Eyeliner Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Makyajımızın en dikkat çeken noktası kesinlikle gözlerimiz! Gözlerimizi ön plana çıkarmak için farklı göz makyajları denemeye bayılıyoruz! Ünlü yıldızlardan, podyumlardan ilham alabileceğimiz birçok göz makyajı stili var. Bunlardan biri de eyeliner stilleri. İşte bu videoda, zor gibi görünse de aslında birkaç pratik adımda yapabileceğin "Cut Crease Eyeliner"ı nasıl yapıtığımı paylaşıyorum!

Cut Crease Eyeliner Nasıl Yapılır?

Makyajıma ilk olarak Maybelline New York Burgundy Bar far paletindeki bej rengi ile gözümün katlanma bölgesine hafif bir gölge vererek makyaja başlıyorum.

Maybelline New York Burgundy Bar far paletindeki ile cut crease makyajı

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Daha sonra, bu paletteki en koyu bordo tonunu, kalem uçlu bir far fırçası kullanarak cut creased makyajımın taslağını oluşturmak için kullanıyorum. Bu adım bana, eyleliner aşamasında kılavuz olacağı için güzel bir tüyo niteliğinde.

L'Oréal Paris Infaillible 24H Concealer Pomade kapatıcıyı ile cut crease makyajı

Gelelim "Cut Creased Eyeliner" makyajının en can alıcı noktalarından birine: Göz kapağıma L'Oréal Paris Infaillible 24H Concealer Pomade kapatıcıyı uyguluyorum. Bu sayede göz kapağımı nötrlemiş ve cut crease denen o kesik görüntüyü vermiş oluyorum.

Tekrar Maybelline New York Burgundy Bar far paletine dönüyorum ve altın ışıltılı farı tampon hareketlerle, kapatıcı uyguladığım bölgeye uyguluyorum.

L'Oréal Paris Superliner Gel Intenza jel eyelinerı cut crease makyajı

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

İşte geldik eyeliner adımına: Kremsi yapısıyla çok kolay uygulandığı için ben L'Oréal Paris Superliner Gel Intenza jel eyelinerı tercih ediyorum. Normal bir eyeliner çeker gibi fırçamla uyguluyorum. Daha sonra, cut crease'in başlangıç kısmına da eyelinerımı uyguluyorum ama bu sefer far fırçamla hafifçe dağıtıyorum.

Burgundy Bar'daki koyu bordo farı alıp, tekrar eyelinerımı hafifçe dağıtıp dumanlı bir görüntü veriyorum. Böylece daha belirgin bir görüntü elde ediyorum.

concealer ile cut crease makyajı

Editörün Önerisi: Eğer eyeliner adımında hata yaparsan sakın korkma! Aynı benim yaptığım gibi kesik uçlu bir fırça ve kapatıcı kullanarak, eyeliner kuyruğunu dilediğin gibi kolayca keskinleştirebilir ve düzeltebilirsin.

Daha belirgin bir "Cut Crease" makyajı elde etmek için bu sefer jel eyelinerımı alt kiprik içerine de uyguluyorum. Daha sonra yine yukarıda yaptığım gibi kalem far fırçamla güzelce dağıtıyorum.

Maybelline New York'un Hyper Precise All Day Eyeliner ile cut crease makyajı

Eyelinerımı mükemmelleştirmek ve daha kusursuz görünmesini sağlamak için kalem formlu likit eyeliner ile üzerinden geçiyorum. Maybelline New York'un Hyper Precise All Day Eyeliner'ı, hem keskin ucu hem de yoğun pigmenti ile bana istediğim keskinliği ve yoğunluğu veriyor.

Editörün Notu: Bu sene yoğun kirpikler çok moda. Ben de iddialı cut crease makyajımı daha da iddialı bir seviyeye taşımak için yoğun bir takma kirpik uyguluyorum.

L'Oréal Paris Unlimited maskara

Kirpiklerimde kıvrık ve hacimli bir etki elde etmek ve takma kirpiğin kendi kirpiklerimde daha doğal bir şekilde birleşmesini sağlamak için L'Oréal Paris Unlimited maskarayı uyguluyorum.

Maybelline New York'un Color Sensational rujlarından 630 Velvet Beige

Peki eğer bu "Cut Crease Eyeliner makyajı ile nasıl bir ruj kullanmalıyım?" diye düşünüyorsan, son derece iddialı bir görünüm olduğu için ilk önerim nude tonlarda bir rujdan yana. Maybelline New York'un Color Sensational rujlarından 630 Velvet Beige'i pembe alt tonlu harika bir ruj

L'Oréal Paris x Isabel Marant koleksiyonundaki Color Riche rujlardan Belleville Rodeo

İkinci önerim ise iddiayı sevenlere: Bordo bir ruj uygulayarak çekici bir görünüm elde edebilirsin. L'Oréal Paris x Isabel Marant koleksiyonundaki Color Riche rujlardan Belleville Rodeo, soğuk tonlu harika bir bordo. Bu makyajla da son derece yakıştı, ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler