loader

Melis Deniz ile Yaz Akşamı Makyajı

Favoriye Ekle
Melis Deniz ile Yaz Akşamı Makyajı

Yaz ve akşam yan yana geldiğinde benim tek düşünebildiğim bronzluk! Gündüz saatlerinde bronzlaşan cildimizi öne çıkarmak ve ışıl ışıl parlamak bu sene de olmazsa olmazlarımızdan oldu. L’Oréal Paris'in yeni "Wake Up & Glow" serisi de bu görünüme ulaşmak için her şeye sahip.

Önce cilt! Cildimizi nemlendirdikten sonra parlayan bölgelerim için L’Oréal Paris Infailible Pore Refining Primer kullandım, bu baz gözenek görünümünü makyajımda azaltmaya yardımcı olacak bir ürün. Ayrıca sonrasında kullanacağım ürünlerin kalıcılığını da artırmış oldum. Ten makyajını oldukça hafif ve ıslak bitişli yapmak için kullanacağımız ilk ürün L’Oréal Paris Glow Mon Amour Highlighting Drops likit aydınlatıcısının Sparkling Love rengi olacak. Yüzümün üst kısımlarına uyguluyorum ki içten bir ışıltı gelsin. İkinci ürünümüz ise tabi ki bir renkli nemlendirici: Bonjour Nudista! Teninizi örtmeden ince bir kapatıcılık ve renk eşitliği sağlıyor. Yaz makyajları için hafif ve doğal içerikli olan bu ürün birebir.

Sıra geldi göz atlarına. Böyle günlerde pratiklik önemli, L’Oréal Paris’in yeni Infaillible 24H Concealer Pomade kapatıcısını parmak ucuma alıp hızlıca uyguluyorum. Benim uyguladığım renk, biraz bronzlaştığım için Light Medium olacak. Likit ve kremsi ürünlerle işimiz bittiği için L'Oréal Paris Back to Bronze bronzer ile yüzüme biraz daha sıcaklık katıyorum. Amaç güneşin bize verdiği enerjiyi görünebilir kılmak. Bronz tenin olmazsa olmazlarından şeftali allık olarak ise Life’s a Peach’i uyguluyorum. Şeftali kokusu ve rengi ile mükemmel bir allık. Gülümse ve yanaklarının ortasına hafifçe geç!

Geldik benim en sevdiğim kısma, tabii ki biraz daha highlighter. L'Oréal Paris La Vie En Glow aydınlatıcı paletinden Blazing Gold ve ardından Sundust renklerini yüzümün üst kısımlarına yeniden geçiyorum. Yaz gecesi her an ışıldamak şart, o yüzden aydınlatıcı en önemli adım!

Göze geldiğimizde işimiz kolay. Elbette sıcak kahveler, kremit renkleri bizi kurtaracak. L'Oréal Paris Infaillible Gel Crayon kalemlerden Super Cooper rengini krem var gibi göz kapağıma uyguluyorum ve üstüne La Petite Maximalist paletteki kızıl/kremit tonu katlanmak bölgesine altın rengi iç köşelere geçiyorum, bu kalem hem rengi hem de waterproof olma özelliği ile sıcak yaz akşamlarına çok uygun. E, bir de benim gibi üşenenlere La Vie En Glow paletinden bronz tonlar var. Bronze Kiss rengini göz kapağımız ortasına, Sundust rengini ise göz pınarıma uyguluyorum. Kirpik dibine de yine Infaillible Gel Crayon kalemlerden Black rengini geçtik mi makyaj tamam. Bir de sahilde sulu şakalarla karşılaşma ihtimaline karşı Paradise Waterproof maskarayı sürüyorum ☺ Şaka bir yana, sıcak ve nemli uzun yaz akşamları için waterproof maskara birebir.

Ruj ise gün batımını anımsatan tonu ile L'Oréal Paris Color Riche Shine serisinden 247 Shot of Sun. Yazın genellikle dudaklarımda hafif doğal renkler ile parlak bitişli rujları çok seviyorum. Yaz akşamına yakışan, sizi fresh, doğal ama çarpıcı gösterecek makyajımı bitiriyorum, gerisi bol eğlence ve kahkahalarınıza kalmış.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön