loader

Melis Deniz ile Yılbaşı İçin Glitter Eyeliner Nasıl Çekilir?

Favoriye Ekle

Yılbaşı makyajı denince akla ilk glitter geliyor! Yılbaşı için glitter eyeliner nasıl çekilir öğrenmek istiyorsan, videomuzu izle!

Yılın en ışıltılı zamanları bir bir geçiyor ve 2018’in son gününe yaklaşıyoruz. Yeni yıla sayılı günler kalmışken, yılbaşı makyajında ne yapacağını düşünüyorsan, olmazsa olmaz glitter eyeliner görünümünü denemeni şiddetle öneriyorum! Eğer pratik bir şekilde glitter eyeliner nasıl çekilir öğrenmek istersen videomuzu izle ve aşağıda anlatacağım ipuçlarına göz at!

Yılbaşı için glitter eyeliner nasıl çekilir?

Yılbaşı demek benim için ışıltı ve bol glitter demek! Yeni yıla girerken tüm ışıltımı da beraberimde götürmek için benim yılbaşı makyajım mutlaka glitter ile olmalıydı. Hem feminen hem de çekici etkisiyle eyelinerı ne kadar sevdiğimi bilirsin, bir de üzerine glitter ekleyince mükemmel bir yılbaşı makyajı oldu! Eğer hazırsan, şimdi adım adım nasıl yaptığımı anlatıyorum!

nyx professional makeup ultimate shadow warm neutrals

Göz makyajıma ilk olarak, gözümün katlanma bölgesini ısıtarak başlıyorum. NYX Professional Makeup’ın Ultimate Shadow Palette’lerinden Warm Neutrals’daki sıcak tonlu bej rengini, gözümün katlanma bölgesine dış köşelere doğru uyguluyorum ve iyice dağıtıyorum. Biraz daha derinleştirmek için de iç kısımlara doğru yine aynı paletten turuncu tonlu farı uyguluyorum. İki farı birbiriyle iyice karıştırdıktan sonra istediğim etkiyi elde ediyorum.

NYX Professional Makeup epic ink liner

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Glitter eyelinerın ilk adımı olarak NYX Professional Makeup’ın Epic Ink eyelinerını kullanıyorum. Keskin kuyruklu siyah bir eyeliner görünümü için hem pratik hem de kusursuz bir sonuç veren bu eyeliner favorim.  Gözlerimin daha büyük ve kedi gözü gibi çekik görünmesi için göz pınarıma küçük bir detay ekliyorum.

NYX Professional Makeup glitter primer

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Geldik glitter eyelinerın en önemli adımına: Eyeliner üzerine uygulayacağımız glitter pigmentin sınırlarını belirlemek ve daha yoğun görünmesini sağlamak için, NYX Professional Makeup Glitter Primerı ince bir fırça yardımıyla uyguluyorum.

NYX Professional Makeup Metallic Glitter Goldstone ve Vegas, Baby pigment

Şimdi sıra glitter pigmentleri uygulamada! Burada tonlarını sevdiğim iki pigmenti karıştırarak uyguluyorum. NYX Professional Makeup Metallic Glitter’lardan Goldstone ve Pigmentlerden Vegas, Baby’yi fırçama alarak, glitter primerı uyguladığım yerlere tampın hareketlerle bırakıyorum. Bu iki glitterın karışımı çok güzel bir yansıma etkisi verdi. Son olarak da glitter eyelinerımı daha da keskinleştirmek için son bir kez Epic Ink Liner ile üzerinden geçiyorum.

NYX Professional Makeup wicked lashes takma kirpik

Gözlerimi ve glitter eyelinerın etkisini daha belirginleştirmek için yoğun bir takma kirpik takıyorum. Bir bütünlük yakalamak için de, katlanma bölgesinde kullandığım sıcak turuncu farı alt kirpik diplerime uyguluyorum ve güzelce dağıtarak buğulu bir etki elde ediyorum. Üzerinden bir de kalemle geçerek biraz daha belirginleştiriyorum.

NYX Professional Makeup Worth The Hype maskara

Takma kirpiklerin daha doğal ve belirgin durması için kendi kirpiklerimle iç içe geçmeleri gerek. Bunun için de NYX Professional Makeup Worth The Hype maskarayı kirpik diplerime bastırarak uyguluyorum. İşte glitter eyeliner makyajım hazır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler