Melis Erkılıç ile Plaj Makyajı

Favoriye Ekle
Melis Erkılıç ile Plaj Makyajı

Yaz mevsimi geldiğine göre hepimiz kendimizi plajlara attık mı? Öyleyse sizler için etkileyici bir plaj makyajımız var☺ Yaz mevsimi demek ışıltılı makyajlar, bronz ciltler, ıslak dudaklar demek.

Biz de bu yazıya biraz ışıltı, biraz bronzluk kattık. Her ne kadar ışıltılı, ıslak görünümlü ciltleri sevsek de; cildimizin makyajı kusmuş ya da yağlı gibi gözükmesini istemeyiz.

highlighter ve fondöten

İstediğimiz taze bir görüntü olunca da, yazın ince yapılı ürünler kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Bunun için de ilk dikkat etmemiz gereken şeylerden birisi fondöten. Bu yüzden cilt makyajıma L’Oréal Paris Bonjour Nudista ile başlıyorum. Bu BB krem; hem ince yapısıyla cildimi yaz sıcaklarında kusturmayacak, hem de istediğim o taze görüntüyü bana verecek.

Fakat bu aşamada farklı olarak highlighter kullanacağım. Bayılarak uyguladığım L’Oréal Paris Glow Mon Amour likit highlighterımdan bir kaç pompa BB kremime sıkıyorum. İçinde hiç sim bulundurmaması, cildime muhteşem bir ıslaklık ve aydınlık katıyor.

Göz altı kapatıcısı olarak ise L’Oréal Paris Infallible Concealer ile devam ediyorum makyajıma. 24 saat kalıcı yapısıyla yaz sıcaklarında bizi yarı yolda bırakmayacak bir kapatıcı bu. Pudralama zahmetine bizi sokmadan kolayca sabitleniyor ve uzun süre kalıyor göz altımızda.

Plaj makyajı

Yazın vücudumuzu bronzlaştırmayı ne kadar sevsek de, yüzümüz için biraz çekinebiliyoruz ve haliyle yüzümüz vücudumuza göre daha beyaz kalabiliyor. Bu kısmın kurtarıcısı ise bronzerlar oluyor tabiî ki.

Özellikle yazın kullandığım bir bronzerdan beklentim çok da soğuk tonlu olmaması ve yüzümde çamur gibi durmaması. L’Oréal Paris Back to Bronze bronzer doğal tonuyla ve ince yapısıyla hem beyaz tenlilere, hem esmerlere uyum sağlayabiliyor; hem de yüzümüze, vücudumuzla uyumlu doğal bir bronzluk veriyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bütünlük sağlamak adına hafif burnumun da üzerine getirerek büyük yumuşak bir fırçayla yanaklarıma ve şakaklarıma uyguluyorum. Life is a Peach allığımla ise bronzerımı harmanlayarak hem güneşten kızarmış, hem de bronz bir cilt görüntüsü elde ediyorum.

maskara

Bakışları en etkileyen şeylerden biri kaşlar. Havuza ya da denize girdiğimizde de bizi rahat ettirecek, kaşımızdan uçmayacak bir ürün olan Paradise Brow Pomade kullanıyorum. Kızıla kaçmayan tonu ile kaşlarımın doğal görüntüsünü bozmuyor ve etkileyici gözler için ilk adımı atmış oluyorum.  

Plajlarda, yazlık yerlerde ışıltılı ve bronz tonlardaki farlar benim favorim. Uçuk tonlara kaçıp doğallığımı bozmadan çekici gözler elde etmemi sağlıyorlar. Başka bir fara gerek duymadan yüzüme uyguladığım bronzerımdan göz kapaklarıma da geçiyorum. Biraz daha ışıltı istediğimden göz makyajlarımda da severek kullandığım La Vie En Glow Warm Glow highlighter paletimi göz kapaklarımda kullanıyorum.

Ve geldik en önemli kısım olan kirpiklere. Işıltılı bir plaj makyajı için şüphesiz ki en dikkat çekmesi gereken yerlerden biri kirpikler. Kirpiklerimin sadece kendi dolgunluğu ile yetinmiyorum ve olabildiğince gür göstermeye çalışıyorum.  

L’Oréal Paris Waterproof Gel Crayon kalemlerin siyah olanını üst kirpik diplerime geçerek kirpiklerimde daha gür ve daha siyah bir görüntü elde ediyorum. Sonrasında yine havuzda ve denizde de rahatlıkla kullanabildiğim, beni akma sorunlarıyla uğraştırmayan L’Oréal Paris Paradise maskaramın waterproof serisini kirpiklerime uyguluyorum.

ıslak ve nude dudak

Böyle bir makyaja tabiî ki de ıslak ve nude dudaklar yakışır. Color Riche Shine serisi 247 numaralı ruj ile makyajıma uyumlu, abartısız ve canlı duran dudak görünümünü yakalıyorum.

Ve hazırız☺ Artık hasır plaj şapkalarımızı alıp, doya doya ışıldayabiliriz ☺

Photo Pinterest, Google

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön