loader

Melis Erkılıç ile Yok Gibi Makyaj

Favoriye Ekle

Yok gibi makyaj modasından herkese merhaba! Doğallıktan yana olanları bu yazıya alalım, çünkü bilmeniz gereken tam da sizlik şeyler var:) "Yokmuş gibi makyaj" tekniği, hem ürünleri hafif uygulayacağınız için yaz aylarında cildinizde ağırlık yapmazken, aynı zamanda ufak dokunuşlarla kendi güzelliğinizi ortaya çıkarmanızı sağlıyor. Nasıl mı? Hadi deneyerek görelim;

Melis Erkılıç ile Yok Gibi Makyaj_1

Ten ile başlıyorum makyajıma. Amacım pürüzsüz duran bir ciltten ziyade, renk olarak eşitlenmiş ve hala alttan kendi cildimin doğallığını görebildiğim bir ten makyajı uygulaması yapmak. L’Oréal Paris Bonjour Nudista aydınlık veren renkli nemlendirici hem ince yapısı hem de cildimin ışığını başarılı bir şekilde yansıtmasıyla bu makyaj için ilk tercihim oluyor. Ürün zaten ince olduğu için süngerden ziyade fırça ile uygulama yaparak cildimle bütünleşmiş, renk olarak eşitlenmiş sağlıklı bir görünüm elde ediyorum. L’Oréal Paris Infallible Concealer Pomade ile ise göz altlarımı kapatıyorum. Kapatıcılığı güçlü bir concealer olduğundan üründen çok az almam bile yetiyor. Katı yapıda olan bu ürünü parmaklarımın ısısı uygulama kolaylığı sağladığı için parmaklarımla uyguluyorum. Tampon hareketlerle sadece göz pınarlarımın aşağısındaki mor göz altı çizgilerime uygulama yapıyorum ve daha doğal bir görünüm için nemli süngerimle üzerinden hafif geçiyorum. Göz kapaklarıma da aynı ürünü kullanarak damarlı görünümü nötrlüyorum.

Melis Erkılıç ile Yok Gibi Makyaj_2

Gözlerimin daha dinç ve aydınlık gözükmesini istediğim için L’Oréal Paris La Vie En Glow Warm Glow highlighter paletindeki 2. ve 3. renkleri tercih ediyorum. İçerisinde sim bulundurmaması makyajımın doğallığını destekliyor. Göz pınarlarıma ve göz kapaklarıma uygulayarak gözlerimdeki sönük ifadeyi canlandırıyorum. Fakat yeterli mi? Hayır! :) Göz içlerime uzun süre kalıcılık sağlayıp uçmadığı için L’Oréal Paris Infallible serisinin Gel Crayon ten rengi kalemini uyguluyorum. Göz bebeklerimin daha çok ortaya çıkmasını sağlıyor ve beyaz yerine ten renginde olması makyaj tekniğimizdeki doğallığı bozmuyor. Vee tabiki gözlerimizin anlam ve önemi maskara! L’Oréal Paris Paradise Waterproof maskaramı hafifçe kirpiklerime uygulayarak göz makyajımı noktalıyorum.

Melis Erkılıç ile Yok Gibi Makyaj_3

Tekrar ten makyajımdan devam ederken, göz makyajım için kullandığım L’Oréal Paris La Vie En Glow Warm Glow highlighter paletimden yararlanıyorum. Elmacık kemiklerimin üst kısmına highlighterımı hafifçe C şeklinde uygulayarak cildimin ışıltısını biraz daha destekliyorum. "Yokmuş gibi makyaj" tekniğimizin en önemli adımlarından biri ise cildimizin kendi kızarıklığı gibi görünen sağlıklı yanaklar. Life's a Peach allığımın pembe-şeftali tonlarının tam arasındaki rengi bu görüntüyü elde etmem için çok uygun olduğundan yumuşak bir fırça ile yanaklarıma uygulama yapıyorum. Makyajımın son aşaması dudaklar. L’Oréal Color Riche Shine ruj serisinin ince ve saten bitişli olması tam da bu makyajda istediğimiz bir olay. Topless renginin doğal ve kalın bir tabaka gibi durmayan görüntüsü ile makyajımı noktalıyorum. Elde ettiğim sonuç, kendini çok belli etmeyen canlı, doğal ve fresh bir makyaj! :)

Melis Erkılıç ile Yok Gibi Makyaj_4

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/