loader

Merak Edilen “Özge Yüzüne Ne Oldu?” Hikayem

Favoriye Ekle

Bana çok sorulan bir soru var! “Özge, yüzüne n’oldu?” Durun en iyisi baştan alayım. Yüzümde çocukluğumdan beri bir hazine haritasının izi sandığım bir doğum lekem var benim. Haliyle insanlar merak etmeden duramıyor ve bunun ne olduğunu soruyor.

İlginç bir nokta daha var ki; O da makyaj yapmalı mıyım/yapmamalı mıyım konusunda da herkesin bir fikri var. Neyse ki bazı yorumların veya soruların hayatımı etkilemesine izin vermiyorum. Nasıl içimden geldiği gibi yaşıyorsam, makyajım konusunda da içimden geldiği gibi davranıyorum. Ancak böyle olunca kendimi iyi ve mutlu hissediyorum.

Eee ama şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Yüzümdeki lekem biraz büyük ve koyu renkli. Bunu normalde kapatmak çok kolay olmayabilir değil mi? Ahh ben ortaokuldayken başladı ailem “Kızım eğer kapatıcı sürmek istersen, bizim iznimiz var. Hatta şöyle alternatiflerin var.” diyip pek çok alternatifi önüme koydular. Sen kendini nasıl iyi hissedersen biz destekleriz dediler.

Ben çok uzun süre pek bir şey sürmemeyi tercih ettim. Çünkü kendimle barışık olmak daha büyük önceliğimdi benim. Ayrıca, benim doğum lekemi kapatacak güçteki opsiyonlarım katı kıvamdaydılar hep. Bu yüzden yüzümde maske gibi duruyorlardı ve cildimi hava almıyor gibi hissettiriyorlardı. Bir de üzerine pudra sürsem bile elimi attığımda dağılıp her yere bulaşıyorlardı.

İtiraf edeyim: Ben sadece basit sıvı bir fondöten ile istediği pürüzsüzlüğü yakalayabilen kızları içten içe kıskanırdım hep. Çünkü ben normal bir fondöteni sürsem, bu sefer de cilt rengim hiç eşit görünmezdi. Benim için fondöten ya da kapatıcı hep zorlu bir yol demekti.

Sonra büyük gün geldi ve bir şekilde ben Vichy Dermablend ailesini keşfettim! Hem yıllarca imrendiğim fondöten formundaydı, hem lekemi çok iyi kapatıp, cildimde renk eşitsizliklerine sebep olmamıştı. Hem de tüm gün dayanabiliyordu. İşte makyaj yapmak istediğim günler için yıllarca aradığım ürünü sonunda buldum dedim! Bir nevi ilk görüşte, daha doğrusu ilk deneyişte aşk oldu bizimkisi. :)

Merak Edilen “Özge Yüzüne Ne Oldu?” Hikayem_1

İşin iyi tarafı, aşırı yoğun his vermeyen kıvamı sayesinde çok hızlı ve kolay uygulayabiliyorum. Vichy Dermablend’imi süngerimi ıslatıp uyguladığımda, makyajımı tamamlamak 5 dakikamı bile almıyor. Makyaj yapmak resmen yeniden keyifli hale geldi benim için.

Bu izlediğiniz videolardaki de benim, zaten fark etmişsinizdir. :) Bir ürünü bu kadar severek kullanınca da projeye dahil olmaya tabii ki hayır diyemedim. Bir de benim gibi iyi fondöten alternatifleri arayan insanlardan ya da doğum lekesi olanlardan yüzlerce destek mesajı alınca çok sevindim. O zaman neden bunu Makyaj.com’da daha çok insanla paylaşmayayım ki dedim.

Merak Edilen “Özge Yüzüne Ne Oldu?” Hikayem_2

İşte size benim hikayem. Bence Vichy Dermablend’i en yakın eczaneden mutlaka alın bir deneyin. Özellikle kış aylarında kapatıcı ve dayanıklı ten makyajları için son derece uygun. Sonra bana da haber vermeyi ihmal etmeyin! :) Görüşmek üzere!  

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler