loader

Mercan dudak trendi: Ten rengine en uygun mercan tonunu seç

Favoriye Ekle

Mercan dudaklar en sevdiğimiz makyaj trendlerinden biri. Her daim asil bir seçim olan pembeyle, maceracı turuncunun orta yolu bulduğu bu renge sen de bizim gibi bayılıyor musun? Doğru tonu bulman rehberimiz sayesinde çok kolay!

Mercan rengi ruj kimlere yakışır? En iyi mercan rengi ruj renkleri neler? En çok merak edilen konuları makyaj.com editörleri olarak masaya yatırdık ve senin için en sevdiğimiz mercan ruj renklerini belirledik. 

Soluk mercan rengi

Soluk mercan rengini biz en çok buğday tenlilere yakıştırıyoruz. Buğday tenlere en çok tatlı meyvemsi renkler uyum sağlıyor. Şeftali, kayısı ya da mandalina gibi canlı renkleri, alt tonları sarı olan buğday tenler tercih etmeli. Daha serin alt tonlara sahip buğdaylar, yani daha açık buğday tenliler şeftaliye dönük renklerle tenlerini öne çıkarabilirler.

Kimlere yakışır?: Soluk mercan rengi içindeki şeftali alt tonuyla buğday tenlilere en çok yakışacak mercan tonlarından biri. Soluk mercan ruj önerisi isteyenler için hiç düşünmeden Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnudes 65 Seductress rengini öneririz. Mercanın en havalı tonlarından bu renk sayesinde daha canlı ve dinamik görüneceksin. 

Parlak mercan

Tıpkı su altındaki o ikonik mercan fotoğrafları kadar parlak, canlı bir ruj rengi arıyorsan parlak mercan rengini sana öneriyoruz. Zamansız mercan renklerinden olan bu parlak ruj rengini yılın her mevsimi sürebilirsin. 

Kimlere yakışır?: Parlak ve iddialı parlak mercan rengini biz en çok esmerlere yakıştırıyoruz. Tenleri koyu olanlar bu sezon iddialı ve eğlenceli parlak mercan rengini rahatlıkla kullanabilirler. Alt tonları sıcak, yani sarı olan tenlerde turuncu bazlı renkler harika duruyor!

Parlak mercan rengi arayanlar için Maybelline New York Superstay Matte Ink 25 Heroine rengini tavsiye ediyoruz. Turuncu alt tonlu bu mat ruj adeta dudaklarda neon bir etki yaratıyor. 

Pastel mercan

Mercan dudak trendi: Ten rengine en uygun mercan tonunu seç_1


Sıcak alt tonu bir nude rengine ne dersin? İçinde sıcak yansımalar olan pastel mercan rengi rujları biz çok seviyoruz. Özellikle açık renklilere yakışan sıcak alt tonlu nude rujlar yüze daha canlı ve enerjik bir ifade katıyor.

Kimlere yakışır?: Alt tonları mavi olan açık tene sahip olanlar, mercan tonlarının dikkat çekiciliğini, pembeye dönük rujlarla dudaklarına taşıyabilirler. Bu sayede, açık tenlerine harika bir kontrast yaratabilirler. Pastel mercan rengi en çok açık tenlilere yakışacaktır.

İpucu: Teninin alt tonlarının soğuk mu sıcak mı olduğunu anlamak için, bileğindeki damarların rengini baz alabilirsin. Yeşile dönükse sıcak, maviye dönükse soğuk demektir.

Pastel tonlarda mercan ruj rengi arıyorsan Maybelline New York Super Stay Matte Ink likit mat rujların City Edition koleksiyonundan 130 Self-Starter rengini deneyebilirsin. Gün boyu kalıcılığı ve mat bitişi sayesinde bu ruj bizim en sevdiğimiz mat rujlardan biri!

Canlı mercan

Mercan dudak trendi: Ten rengine en uygun mercan tonunu seç_2


Capcanlı ruj renklerini denemeyi kim sevmez? Özellikle dolgun dudakların varsa! Kırmızı ruja daha modern bir alternatif arıyorsan Maybelline New York Super Stay Matte Ink City Edition 118 Dancer rengini seninle acilen tanıştırmalıyız. Son zamanlarda çantamızdan çıkarmadığımız canlı mercan rengi bizi çok daha canlı ve sağlıklı gösteriyor.

Kimlere yakışır?: Canlı mercan rengini biz en çok açık tenlilere yakıştırıyoruz. Ama soğuk alt tona sahip buğdaylar da canlı mercan rengini çok iyi taşıyacaklardır. Mat canlı mercan ruj rengini minimal bir göz makyajı ile tamamlamanı öneririz. 

Pembe mercan

Mercan dudak trendi: Ten rengine en uygun mercan tonunu seç_3


Mercan rengini parlak bitişli bir ruj ile birleştirmeye ne dersin? Saten bitişli ve yoğun renk özelliği olan mercan rujları biz en çok günlük makyajımızda kullanmayı seviyoruz. 

Pembe alt tonlu mercan rengini denemek için Maybelline New York Color Sensational Shine Compulsion 100 Magenta Affair ruju kullanabilirsin. Oldukça canlı ve parlak bir bitişi olan pembe mercan rengi dudaklarda hem doğal hem de çekici bir etki bırakıyor. 

Kimlere yakışır?: Pembe alt tonlu mercan rengi en çok buğday tenlilere yakışıyor. Sıcak alt tonu bir ten rengin varsa hiç düşünemden pembe mercan rengini sürebilirsin.

Mercan rengi ruj önerilerini öğrendiğine göre şimdi sırada mercan ruj denemeleri var! Mercan rengi dudaklarla oldukça modern ve canlı görüneceğine eminiz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/