loader

Metalik makyaj nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

90’lı yıllarda ışıltılar ne kadar modaydı hatırlıyor musun? Eğer bu görünümü özlüyorsan, şanslısın: Metalik makyajlar moda dünyasına hızlı bir dönüş yapıyor!  Üstelik eskisine göre çok daha “sofistike” bir biçimde!

Işıldamaya hazır mısın? Metalik makyajı doğru bir biçimde uyguladığında, ne kadar iyi göründüğüne sen bile inanamayacaksın!

1. Makyaja primer ile başla. Metalik makyajının gözlerinde kusursuz durması ve daha uzun süre kalıcı olması için gözlerine makyaj öncesi göz makyajı primerı uygula. Suya dayanıklı, Nyx Professional Makeup Proof It! Waterproof Eye Shadow Primer’ı deneyebilirsin. Yapman gereken tek şey far uygulamadan önce göz kapaklarına göz bazını uygulayıp pürüzsüz bir görünüm sağlamak.

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (7 Şub 2017, 01:51 PST)

2. Likit formüllere yönel. Tamamen metalik görünümleri sevmene rağmen bu kadar iddialı bir göz makyajını denemekten çekiniyor musun? Likit formüllere yönel. Likit ışıltılı göz farları, istediğin ışıltıyı yakalarken; doğal bir görünüm yakalamana yardımcı olacak. NYX Professional Makeup Lid Lingerie serisini deneyebilirsin. Bu farların hafif formülü ve zarif inci ışıltısı ile göz makyajın odak noktası olacak!

3. Cilt tonuna uygun tonlar seç. Cildine en uygun metalik tonu seçerken, açık tenliysen koyu tonları; koyu tenliysen açık tonları tercih et. Bu sayede dikkat çekici bir kontrast yakalayacaksın! 

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (28 Oca 2017, 01:19 PST)

4. Sınır tanıma.  Metalik kelimesi aklımıza bronz, altın ve gümüş tonlarını getiriyor… Peki ya gökkuşağının diğer renkleri? Konu metalik makyaj olduğunda tüm tonlara şans ver!

Metalik makyajı günlük makyajına adapte etmenin 4 farklı yolu

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (12 Şub 2017, 05:35 PST)

Metalik makyaj trendinin en güzel yanı, adapte etmesinin bir hayli kolay olması! Cilt tonun veya stilin ne olursa olsun, tamamen metalik bir makyaj yapmak aslında çok kolay! Işıldamaya hazırsan okumaya devam et.

1. Gümüş göz pınarları. Hafif metalik bir dokunuş mu istiyorsun? Gümüş göz farını göz pınarlarına uygulamayı dene.  

2. Metalik kedi bakışlar. Kedi bakışlar klasiktir; ama illa siyah eyeliner kullanmak zorunda değiliz! Bir sonraki sefer, kedi bakışları metalik likit eyelinerınla elde etmeyi dene.

3. Işıltılı yanaklar. Işıltılı ten makyajları ile de istediğin etkiyi yakalayabilirsin. Aydınlatıcını seç ve elmacık kemiklerinin üzerine ve şakaklarına uygula! 

4. Metalik görünümü dudaklarına da taşı. Sezonun en trendy makyajlarından birini elde etmek için metalik görünümü dudaklarına da taşı. İhtiyacın olan cesareti sana NYX Professional Makeup Cosmic Metals Lip Cream serisinin vereceğinden şüphem yok. Yoğun, yansımalı ve yüksek örütücü yapısı ile bu metalik lip glosslar tanışır tanışmaz kalbimizi fethetti diyebiliriz. NYX Professional Makeup Cosmic Metals Lip Cream serisi farklı, sıra dışı ve göz alıcı dudak makyajları için olmazsa olmazlar listesine ilk sıradan girdi kızlar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler