loader

Metalik Ruj Dosyasını Masaya Yatırıyoruz!

Favoriye Ekle

Son dönemlerin en dikkat çeken trendlerinden “Metalik rujlar” dosyasını bu yazıda masaya yatırıyoruz.

Uzun bir süredir dudaklarda mat görünümün etkisi altındayken, 2017’nin bahar aylarından itibaren metalik dudaklar da hayatımıza girmeye başladı. Özellikle hologram efekti ile iyice popülerleşen metalik dudaklar daha sonra metalik göz makyajlarına, metalik tırnaklara ve en sonunda da kıyafetlere sıçradı. Durum böyle olunca, 2017 sonbahar makyaj trendlerinin en hareketlilerinden metalik rujları mercek altına aldık.

Metalik rujlar

Metalik Ruj Dosyasını Masaya Yatırıyoruz!_1

Likit mat rujların tüm dudak makyajı stillerini ele geçirmesinden sonra, takvimler sonbahara yaklaştığında, metalik görünümler de, mat etkinin tahtını ele geçirmeye başladı. Aslında 2017’nin daha başlarında, ilkbahar aylarında ufak ufak metalik dudaklar hayatımıza girmeye başlasa da esas etkisini bu sonbaharda iyice hissedeceğiz gibi duruyor.

İlk bakışta günlük makyajda cesaret istese de metalik rujlar bize göre çok cool ve fresh bir görünüm yaratıyor. Söylediğimiz gibi, mat-nude renkler artık iyiden iyiye yerini yine nude-metalik tonlara bırakıyor.

Yapıları, simli ve parlak rujlardan farklı olarak, likit mat rujlara daha yakın olan metalik rujlar, yine sürünce mat ama metalik bir görüntü veriyorlar. Makyaja kattıkları enerji ise bambaşka, insan sürdüğünde kendini uzay çağında hissetmeden edemiyor! :)

Metalik rujlar nasıl kullanılır?

Metalik Ruj Dosyasını Masaya Yatırıyoruz!_2

Metalik rujlar, çoğu makyaja güzel uyum sağlıyor ama sonbahar renkleri ile yapılan mat makyajlarla muhteşem görünüyorlar. Özellikle bu mevsimde kullanmayı sevdiğimiz toprak, bakır ve kızıl tonları ile nude-metalik rujlar çok yakışıyor.

Bizim favori makyaj kombinimiz ise, kızıl mat farlar kullanarak yaptığımız bir göz makyajı, mat bir ten makyajı ve şampanya tonlarında bir aydınlatıcı ile metalik rujları bir arada kullanıyoruz. Daha çok nude tonları tercih etsek de, yeşiller, pembeler, morlar hatta griler de metalik olarak dudaklarda çok güzel duruyorlar. Bir parti makyajında bu renkleri denemek için can atıyoruz!

Favori metalik rujlarımız hangileri?

Metalik Ruj Dosyasını Masaya Yatırıyoruz!_3

Metalik rujlar popülerliğini bu kadar arttırdığına göre, eğer sen de bu dudak makyajını denemek istersen, bizim favori ürünlerimizi mutlaka denemelisin! NYX Professional Makeup’ın tüm rujları zaten ayrı ayrı çok güzel fakat metalik ruj konusunda Cosmic Metals Lip Cream serisi tüm renkleriyle bir harika.

Yoğun pigmentli yapıları ile metalik etkiyi tek seferde dudağa veren Cosmic Metals rujlar likit formdalar. Dudağı kurutmadan güzel bir şekilde sabitleniyorlar ve asla yapış yapış bir his bırakmıyorlar. Eğimli aplikatörleri ile hatasız uygulama yapmak son derece kolay ve hızlı.

Metalik Ruj Dosyasını Masaya Yatırıyoruz!_4

Eğer bu seriyi incelemek istersen NYX Professional Makeup mağazalarına uğrayabilir veya www.nyxcosmetics.com.tr'den online alışveriş yapabilirsin. Unutmadan, senin metalik dudak görünümünü de merak ediyoruz, #makyajselfiem etiketi ile bizi de haberdar edebilirsin.

Yeni metalik makyajlar ile çok yakında görüşmek üzere!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler