loader

Mevsimsel Alerjileri Makyajla Gizlemenin Yolları

Favoriye Ekle

Baharın gelişiyle, mevsimsel alerjilerle başı dertte olanlar için harika makyaj önerilerini bir araya getirdik!

Bahar, açan güneş ve çiçeklerle beraber bir de polenleri de yanında getiriyor maalesef. Tam havaların ısınmasına sevinirken, bir yandan da mevsimsel alerjilerle boğuşmak biraz can sıkıcı. Sürekli yaşaran gözler, hapşırmaktan kızaran burun, kuruyan, matlaşan bir cilt ve belki de artan sivilceler baharın yan etkilerinden. Peki mevsimsel alerjileri makyaj ile gizlemek mümkün mü? Cevap tabii ki evet! Yüzdeki kızarıklıkları gizlemek, yaşaran gözlerle baş edecek bir makyaj yapmak ve cildi yatıştırmak aslında hiç de zor değil! İşte karşında bahar alerjilerini makyajla gizlemenin yolları!

Cildi yatıştırmak ilk adım

Cildi yatıştırmak ilk adım

Bahar aylarına geçtiğimizde cildimiz genelde kendini şaşırır, sivilcelenir, kurur ve kızarır. Böyle zamanlarda cildimize iyi davranmak ve onunla zıtlaşmamak için hep hafif ve doğal içerikli cilt bakım ürünlerine yönelmek gerekir. Kuruyan cildimizi nemlendirmek için de son zamanlardaki favorimiz içerisindeki 15 mineralli Vichy termal suyu ve antioksidanlar ile cildimde büyük bir bardak su içmiş etkisi yaratan Minéral 89. Cildi nemlendiren, sağlıkla ışıldamasını sağlayan bu harika bakım ürünü, parfüm ve alkol içermediği için hassas cildimi asla yormadan nemlendiriyor, rahatlatıyor. Makyajdan önce makyaj bazı olarak Vichy Minéral 89, bahar alerjileri ile baş etmede çok yardımcı oluyor.

Kızarıklıkları gizlemede ustalaş

Kızarıklıkları gizlemede ustalaş

Baharda sürekli akan bir buruna sahipsen, kızarıklıklarla da başın dertte demektir. Özellikle burun çevresinde oluşan bu kızarıklıkları gizlemenin en kolay yolu ise renk düzenleyici makyaj bazlarıdır.

Bu konudaki en büyük yardımcımız ise, uzun zamandır çok severek kullandığımız Maybelline Face Studio makyaj bazlarından yeşil renkli kızarıklık giderici makyaj bazı. Yeşil renkli bu makyaj bazı, kızarıklıkların üzerine uygulandığında onları nötrleyerek gizliyor. Burun kenarlarına, alna ve dudak kenarlarına bu makyaj bazını uyguladıktan sonra tüm kırmızılıklara kolayca veda edebilirsin.

Göz altlarını nötrle

Göz altlarını nötrle

Sürekli yaşaran gözler demek, biraz daha koyu göz altları demek. Özellikle bahar alerjileri artmışken makyaj yapmadığımız zamanlarda “Hasta mısın?” sorusunu daha sık duyuyoruz. Göz altlarındaki bu yorgun ve koyu halkalı görünümü gidermenin en kolay yolu ise Maybelline New York’un Instant Anti Age Eraser Neutralizer kapatıcısı. Bu muhteşem kapatıcı, koyu halkaları siliyor, aydınlık bir görünüm veriyor ve şişliğin de azalmasına yardımcı oluyor.

30 saate kadar kalıcı, bulaşmayan fondöten önerisi

30 saate kadar kalıcı, bulaşmayan fondöten önerisi

Sürekli yaşaran gözler, kızarıklıklar ve burun silmek demek, kalıcı bir ten makyajı ihtiyacını doğuruyor. Bulaşmayan, transfere dayanıklı, aynı zamanda da cildin nefes almasını sağlayan harika bir fondöten önerimiz var: Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten! Hem çok hafif hem de çok kalıcı olan bu fondöten, bahar alerjilerine de yenik düşmüyor ve seni yarı yolda bırakmıyor. Suya, tere ve transfere dayanıklı olduğu için gün içerisinde asla bozulmuyor. Ciltteki tüm kusurları tek seferde gizleyebilen bir kapatıcılığa sahipken, asla ağırlık yaratmıyor ve cildin nefes almasını sağlıyor. Üstelik 30 saate kadar da kalıcı, daha ne isteriz ki!


Akmayan göz makyajı

Akmayan göz makyajı

Mevsimsel bahar alerjilerinin en can sıkan kısmı ise sürekli yaşaran gözler. Haliyle de bu durumda göz makyajı yapmak insanı epey zorlayabiliyor. Bizim bu durumla başa çıkmak için bir silahımız var: akmayan bir maskara ve göz kalemi. Maybelline Lash Sensational Waterproof Maskara, hem kirpikleri tek tek ayırıyor, hacimlendiriyor, hem de asla ama asla akmıyor! Tabii bu maskaraya bir de sürer sürmez sabitlenen ve yerinden oynamayan Maybelline Tattoo Liner Jel Göz Kalemi eşlik ediyor. Bu ikili, yaşaran gözlerle gün boyu baş ederek rahat etmemizi sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler