Mezuniyet dosyası: Gatsby etkisi!

Mezuniyet dosyası: Gatsby etkisi!

Yaz ayları, özel gecelerin ev sahibi... Yaklaşan mezuniyet tarihi ve derslerinden geçme telaşesi arasında kaybolmaman için biz buradayız! Nasıl bir makyaj uygulayacağına karar veremiyorsan ya da nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsan, adımlarımızı izlemende fayda var.

Birinci adım:

Ten makyajını kusursuz kılmak için, öncelikle aydınlatıcı bir makyaj bazı uygula. Sonrasında iki adet fondötene ihtiyacın olacak. Biri ten renginde, diğeri de teninden iki ton koyu olmalı ki kontur işlemini gerçekleştirebilesin. Ten renginde olanı tüm cildine yuvarlak ve büyük bir fırça yardımıyla uygula.

Teninden koyu olanı ise, burun kemiğinin yanlarına ve elmacık kemiklerinin çıkıntı yaptığı kısmın hemen altına çizgiler halinde uygula ve temiz bir fırçayla iki rengin iyice karışmasını sağla. Tüm bu renk eşitleme işlemi sırasında sabırlı olmaya özen göster ki ten makyajın kusursuz olsun. Transparan pudrayla son bir dokunuş ve ten makyajı tamam.

İkinci adım:

Bu ışıltılı ve gösterişli makyajın en önemli kısmına geldik. Bu adım için; altın sarısı, somon rengi/yavru ağzı ve füme olmak üzere üç renk göz farını ve beyaz göz kalemini hazırla. Alt kirpik diplerine, yani göz içlerine beyaz kalemi uygula. Göz kapaklarına transparan pudra sürdükten sonra, somon rengi farı baz olarak olarak uygula.

Daha sonra füme farı, göz kapaklarının dış uç kısımlarına yatay bir üçgen oluşturacak şekilde fırça yardımıyla sür ve kaş kemikleri altındaki kısmı da unutmamaya özen göster. Renkler degradeli bir hal alana kadar fırçayla üzerinden geç. Altın rengi farı göz pınarlarının köşelerine ve alt kirpik diplerinin ortasına kadar, fırça yardımıyla kedi gözü şekli vererek uygula. Son olarak hacimlendirici maskara ve tercihine göre takma kirpik adımlarıyla göz makyajını tamamla.

Üçüncü adım:

Dudaklarda bordonun elegan çekiciliğine sahip olmak için, ruj uygulamasından önce kırmızı/nar çiçeği renginde bir dudak kalemiyle dudaklarına çerçeve çiz ve ruju da ufak bir fırça yardımıyla dudaklarına uygula. Rujunun katiyen taşmaması için, fırçayla uygulama yapmak çok daha faydalı olacaktır. Bu arada ruj öncesi dudaklarına transparan pudra sürersen rujun daha kalıcı olacaktır.

Bu zahmetli ama çekilen zahmetin meyvesini kesinlikle veren makyajı böylece tamamlamış oldun. İyi eğlenceler!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Color Tattoo Göz Farı 05 Eternal Gold

Color Tattoo Göz Farı 05 Eternal Gold

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Color Tattoo Göz Farı 05 Eternal Gold

Color Tattoo Göz Farı 05 Eternal Gold