loader

Microblading Nedir? Microblading İşlemi Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Microblading hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Son zamanların en popüler kalıcı kaş uygulamalarından biri olan microblading işlemini masaya yatırıyoruz. Kalıcı kaş şekilllendirme işlemi hakkında tüm detayları öğrenmek için doğru yerdesin!

İşte karşında microblading nedir, nasıl yapılır? sorularının yanıtları...

Microblading nedir?

microblading nedir

"Microblading nedir?" sorusu, kalıcı kaş makyajı hakkında en çok merak edilen konulardan biri. Microblading, diğer bilinen adıyla kaş kontürü, dövme yöntemi ile kaşlara yapılan kalıcı bir kaş makyajı uygulamasıdır.

Eğer şekilsiz, ince ve boşluklu bir kaş görünümüne sahipsen, microblading kaşlar senin için kurtarıcı olabilir.

Microblading nasıl yapılır?

Seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara, microblading cihazı ile kıl tekniği kullanarak dövme yapılıyor. İlk adımda yüzün ölçüleri alınarak kaşın başlangıç, bitiş ve kavis noktaları belirleniyor. Uyuşturucu etkili bir krem uygulanarak acının hissedilmemesi de hedefleniyor.

Daha sonra cilt ve saç rengine göre bir renk seçilerek, microblading cihazı ile kaş şekli veriliyor. Dövme cihazına benzeyen bir aletle yapılan bu uygulama, her ne kadar kaş dövmesi olarak anılsa da aslında normal dövmeden daha değişik özelliklere sahip.

Öncelikle microblading yaptıran kişi, dövme kadar bir acı hissetmiyor. Microblading uygulamasının dövmeden diğer bir farkı ise dövmeye oranla cildin daha üst katmanına uygulanıyor olması. Microblading yapılırken kıl tekniği kullanılıyor. Yani kaş kılı görünümleri taklit edilerek doğal kaş görüümünü yakalamak hedefleniyor.

Microblading'in yararları nelerdir?

Microblading'in yararları nelerdir?

Microblading yaptıranlar, genellikle seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahiptirler. Sürekli kaş makyajı yapmaya gerek kalmadan, kalıcı kaş makyajı yaptırmak pratik olabilir. Özellikle yüzün oranları ölçülerek çizilen doğru kaş kontürü ve doğal microblading kıl tekniği ile şekillendirilen kaşlar son derece güzel görünebilir.

Microblading'in zararları nelerdir?

Bize sorarsan, microblading uygulaması son derece riskli ve cesaret isteyen bir işlem. Öncelikle yapan kişinin işinde çok yetenekli olması ve doğal kaş kılı çizme konusunda başarılı olması gerekiyor.

Microblading'in en riskli kısmı ise, microblading iğnesi ile kaşlara dövme yapılıyor olması. Yani sonuçtan memnun kalmama ihtimalinde geri dönüşü son derece zor olabiliyor. Dövme yöntemi ile yapıldığı için acısı bir yana, her ne kadar 1 sene kadar kalıcı olduğu söylense bile birkaç ay içinde kaşlara uygulanan kalıcı kaş boyasının renginin solduğu da bir gerçek.

Yani kısacası, microblading yaptıranlar kaş makyajına veda ettik diye düşünseler de, kısa bir süre sonra bu solgunluğu gizlemek için soluğu yine kaş kalemlerinin yanında almaları yüksek bir ihtimal. İşte bu dezavantajları yaşamaman için, sana kalıcı kaş uygulaması hakkında harika ve pratik bir önerimiz var!

Microblading ne kadar süre dayanır?

Her ne kadar microblading, kalıcı kaş uygulaması olarak bilinse de zamanla kalıcılığı azalıyor. 1-3 yıl kadar kalıcı olan bu uygulama, bir süre sonra rengini ve yoğunluğunu kaybetmeye başlıyor. Bu yüzden zaman zaman rötüş yaptırmak gerekebiliyor.

Kimler microblading yaptırabilir?

Microblading uygulaması herkes için uygundur. Eğer seyrek, ince ve boşlukları olan bir kaş şekline sahipsen, ifadeni daha güçlü bir hale getirmek için microblading işlemini tercih edebilirsin. Eğer hassas ve alerjik bir cilde sahipsen mutlaka bir uzmana danışmalı ve onun önerileri doğrultusunda bir karar vermelisin.

Microblading iyileşmesi ne kadar sürer?

Microblading hakkında sorulan soruların önemli bir kısmı ise ne kadar sürede iyileştiği. Microblading işleminin iyileşmesi tıpkı dövme gibi 1-2 hafta arasında değişiyor. Microblading yaptırdıktan sonra 3-5 gün kadar su değdirmemek gerekiyor. İyileşmesini hızlandıracak kremleri düzenli olarak uygulamak da, microblading işleminin daha çabuk iyileşmesini sağlıyor. Bu dönemde ayrıca cildini güneşten kormanın da çok önemli olduğunu unutmamalısın. Böylece uygulanan boyanın renginin daha uzun süre kalmasını sağlayabilir, solmasının önüne geçebilirsin.

Microblading etkili kaş ürünü önerisi

Maybelline Brow Ultra Kaş Kalemi,

Maybelline Brow Ultra Kaş Kalemi,


Kaşlarına kalıcı bir işlem yaptırmaktan çekiniyorsan, ilk tercihin kalıcı etkili kaş kalemlerini kullanmak olabilir. İnce uçlu bir kaş kalemiyle kaşlarındaki boşlukları doldurabilir, daha belirgin bir görünüm elde edebilirsin.

Maybelline Brow Ultra Slim Kaş Kalemi, incecik ucu sayesinde tam bir kaş kılı inceliğinde çizgiler çekmeyi sağlıyor. Eğer kaşların seyrekse ve boşluklar varsa, bu ince uçlu kaş kalemiyle kaşlarını kolaylıkla doldurabilirsin. Kaş kaleminin arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını tarayarak çok daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler