loader

Milky Manikür Nedir?

Favoriye Ekle

Renklerle baş döndürmeyi seven bir taş bebek ya da elegan stiliyle adından söz ettiren bir ikon olabilirsin. Stilin fark etmeksizin milky manikür trendinin zarif ve iç açıcı görünümü seni de kendisine çekecek!

TikTok oje trendleri her videoda ters köşe yapmayı başarıyor. Çünkü parlak ve gösterişli tırnak görünümlerinin artık sessiz ama oldukça iddialı bir rakibi var: Milky manikür! Farklı stillere sahip olan ünlüler, TikTok fenomenleri ve pek tabii sıkı trend takipçilerini bir anda etkisi altına alan milky manikür trendi gücünü nereden mi alıyor? Hemen açıklayalım: Zarif duruşu, pratikliği ve tüm giyim stillerini uyumlu şekilde tamamlaması ve…

Bir dakika! Sanırım kendimizi fazla kaptırdık mazur gör, hala bu elegan tırnak görünümünün etkisindeyiz. :) En iyisi sırayla gidelim ve milky manikür stili hakkındaki detayları keşfedelim!

Milky Manikür Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Milky Manikür Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Milky manikür, opak beyaz ya da yarı saydam pembe tonlarında oje kullanılarak uygulanan temiz görünümlü bir manikür stili. TikTok fenomenleri ona “küçük süt çivileri” yakıştırması yapsa da bizce narin kar tanelerine benziyor. 90’lı yılların French oje stilinden ilham taşıyan milky manikür modelleri özellikle de kısa stiletto tırnak trendi için ideal bir tamamlayıcı rolü üstleniyor. Uzun tırnaklarından vazgeçmek istemiyorsan da hiç dert değil. Çünkü milky manikür uzun tırnaklarda da harikalar yaratıyor.

Milky Manikür Kimlere Yakışır?

Milky Manikür Kimlere Yakışır?

Teninden bronz ışıltılar saçıyor, buğday teninin ışığıyla her daim parlıyor ya da beyaz teninle akıllarda pamuk prensesi canlandırıyor olabilirsin. Tüm bu şartlarda milky manikürü hiç tereddüt etmeden deneyebilirsin. Üstelik milky tırnak görünümünle ciddi bir ofis gününün hemen ardından eğlenceli bir partiye, bir sonraki gün ise plaja veya romantik bir akşam yemeğine gidebilirsin.

Plajda güneşten yanmış teninle oluşturduğu kontrast ya da soğuk kış günlerinin ruhunu yakalayan kombinlerde bu viral manikür tekniğini tercih edebilirsin. Clean girl makyaj trendi ya da modern ve basic kombinler ilgini çekiyorsa da milky manikür sıklıkla tercih edeceğin tırnak görünümleri arasına yerleşebilir. Yani anlayacağın milky manikür modelleri tüm bakımseverler için yaratılmış sihirli bir tırnak trendi!

Milky Manikür için Gereken Tırnak Bakımı Malzemeleri Nelerdir?

Milky Manikür için Gereken Tırnak Bakımı Malzemeleri Nelerdir?

  • Aseton ve pamuk
  • Manikür kabı
  • Kütikül çubuğu
  • Törpü
  • Tırnak bazı
  • Opak beyaz/yarı saydam milky manikür ojesi

Milky Manikür Nasıl Yapılır?

Milky Manikür Nasıl Yapılır?

Milky manikür trendinin ışık hızıyla tüm bakımseverleri etkisi altına almasının nedenlerinden biri de pratik şekilde uygulanıyor olması. Evde zahmetsizce uygulayabileceğin milky manikür stilini deneyenler kervanına katılmaya hazırsan, atla!

Adım 1: Milky Manikür için Tırnak Şekillendirme Uygulaması

Milky manikür stilinin şıklığı gücünü temel olarak bakımlı ve temiz görünümlü tırnaklardan alıyor. Dolayısıyla eğer yakın zamanda manikür uygulaması yapmadıysan öncelikle tırnaklarını törpülemeli ve kütikül temizliği yapmalısın. Adımları senin için kısaca hatırlatalım:

  • Asetonla eski ojelerini temizleyerek tırnaklarını oje kalıntılarından arındırmalısın.
  • Badem görünümlü, kare, kısa ya da oval tırnak stillerinden birine karar vererek tırnaklarını törpü yardımıyla şekillendirmelisin.
  • Manikür kabına likit sıvı sabun ve ılık su ekleyerek bir süre bekletmelisin. Ardından kütikül çubuğuyla tırnak etlerini nazikçe geriye doğru itmelisin.

İşte, aradığımız temiz ve çekici tırnak şekline ulaştık bile. Eğer manikür uygulaması konusunda biraz daha detaya ihtiyacın varsa, Evde Profesyonel Manikür Nasıl Yapılır? içeriğimize göz atmak isteyebilirsin.

Adım 2: Milky Manikür için Oje Uygulaması

Her şeyi basit ve doğal gösterme kudretine sahip milky manikür genellikle yalın halde kullanılmakla birlikte tırnaklara nail art desenleri, çiçek motifleri ya da renkli tırnak ucu detayları da eklenebiliyor. Biz oje sürme adımında tercihimizi opak beyazdan yana kullandık ve seçtiğimiz ojeyi iki kat uyguladık. Sonuç mu? Hevesli yorumlarımızdan anlamış olmalısın fakat içten bir coşkuyla tekrarlayalım: Resmen bayıldık!


Sevgi, mutluluk ve bakım trendleri paylaştıkça güzel. Neden mi böyle düşünüyoruz? Çünkü yorumlarda karşımıza çıkan farklı deneyim ve hikayelerden bolca ilham alıyoruz. Sen de milky manikürle havalı tırnaklarının tadını çıkarırken deneyimlerini bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/