loader

Minimalist Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Bahar ayları geldiğinden beri uzun makyaj seanslarından kaçınır olduk. Hafif ve doğal makyajlar sayesinde kendimizi daha enerjik hissediyoruz.

Ne kadar az o kadar öz felsefesine dayanarak bugün seninle minimalist makyajın detaylarını paylaşacağız. Sade makyaj modellerini beğeniyorsan bu makyaj tarzı seni çok mutlu edecek. Evden çıkmadan önce 10 dakikanı ayırarak bu doğal ve sade makyajını yapabilir, dinamik görünümünle herkesi etrafında toplayabilirsin. 

Canlı bir baz oluştur

L'Oréal Paris Infaillible makyaj bazları

Ten makyajının kilit noktalarından biri de doğru bir baz uygulamaktır. Doğru bazı uyguladığında makyajının daha canlı olduğunu ve uzun süre bozulmadan kaldığını göreceksin. 

L’Oréal Paris’in Infaillible makyaj bazları arasından kendi cilt tipine uygun olanı seç ve tüm yüzüne uygula. Eğer hangisini seçeceğini bilmiyorsan sana küçük bir ipucu verebiliriz:

  • L’Oréal Paris Infaillible Gözenek Gizleyici makyaj bazı: Özellikle burun çevresi veya dudak kenarlarındaki çizgilere dolan fondötenler kötü bir görünüm oluşturabiliyor. Bunun önüne geçmek için yoğun çizgili ve gözenekli bölgelere bu makyaj bazını sürerek pürüzsüz bir görünüm yakalayabilirsin.
  • L’Oréal Paris Infaillible Matlaştırıcı makyaj bazı: Yağlı ciltlilerin en çok şikayet ettiği durumlardan biri parlayan ten makyajı oluyor. Yoğun olarak T bölgesinde parlama sorunu yaşıyorsan matlaştırıcı makyaj bazıyla bu sorunu ortadan kaldırabilirsin. 
  • L’Oréal Paris Infaillible Aydınlatıcı makyaj bazı: Cildinin gün boyu parlamasını ve ışıl ışıl görünmesini istiyorsan aydınlatıcı etkili makyaj bazlarını kullanmalısın. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Sade bir görünüm için gerçek uyum

Fondöten ve kapatıcının uyumu seni kusursuz ten görünümüne taşıyacak.

Ten makyajında doğal bir görünüm elde etmek için doğru ürünleri kombinlemelisin. Özellikle fondöten ve kapatıcının uyumu kusursuz ten görünümü için çok önemli!

Doğal bitişli bir fondöten sorulduğunda biz ilk olarak L'Oréal Paris True Match fondöteni öneriyoruz. Ciltte kolay dağılımı ve incecik yapısıyla adeta varla yok arası bir görünüm yaratıyor. Bu kadar ince olmasına rağmen cildimizdeki kusurları gizlemesi de artı puan oluyor! 

True Match fondöteni uzun süredir kullanıyorduk ama bu fondötenden en iyi verimi L'Oréal Paris True Match kapatıcı ile birlikte denediğimizde aldık. Göz altımıza, burun kızarıklıklarımıza True Match kapatıcıyı uyguladığımızda 'işte bu!' dediğimizi hatırlıyoruz. Fondötenle harika uyumu sayesinde kolayca yayılan ve homojen bir görünüm sunan bu kapatıcıyı o günden beri elimizden düşürmedik. True Match kapatıcıyı sadece kapatmak istediğimiz bölgelere değil, belirginleştirmek istediğimiz yerlere de uyguluyoruz. Elmacık kemiklerine, kaş üzerine ve biraz da dudak üzerine kapatıcı sürebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Nude göz makyajı

Likit farlarla göz makyajında daha canlı bir görünüm yakalayacaksın.

Minimalist makyaj stili için yoğun göz makyajına ihtiyacın yok. Tek renk far ve hacimli kirpikler sade makyajın için yeterli olacak. 

Gözlerine ilk olarak L'Oréal Paris Infallible Eye Paint 205 Champagne rengini uygula ve parmaklarınla iyice dağıt. Işıltılı şampanya tonlarında olan bu renk sayesinde gözlerin olduğundan daha aydınlık ve parlak görünecek. Kirpkilerine gelince, doğal aynı zamanda da hacimli görünen kirpikler için biz L'Oréal Paris Paradise maskara kullanmanı öneriyoruz. Kirpikleri tek tek ayıran ve dolgunlaştıran bu maskarayı tek kat uygulaman yeterli olacak.

Kaşlarının arasındaki boşlukları doldur

Doğal bir kaş görünümü için kaşlarının tamamını doldurmak yerine sadece boşluklarını doldurmalısın.

Sade makyajın için kaşlarının da doğal görünmesi için önemli. Kaş kalemi seçerken ince uçlu kalemleri seçerek daha doğal görünen kaşlara kavuşabilirsin.

Bizim en sevdiğimiz ince uçlu kaş kalemi L'Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo kaş kalemi oluyor. İncecik ucu sayesinde kaşlarımızın arasındaki boşlukları en doğal şekilde dolduruyor ve ince kıl atışı yapar gibi uygulama yapabiliyoruz. Kaşlarımızı her zaman alttan yukarı doğru dolduruyoruz ve son olarak kaş kaleminin arkasındaki fırçayla kaşlarımızı yukarı doğru tarıyoruz.

Editörün önerisi: Doğal görünümlü makyaj yaparken kaşlarını yoğun olarak doldurmak/boyamak yerine sadece boşluklara lokal olarak uygulama yapmalısın. 

Capcanlı yanaklar

Enerjik bir görünüm için allık uygulamak şart!

Bahar aylarına uygun ten makyajı için mutlaka canlı renklerde allık kullanmalısın. Allığı yanaklarının tam ortasından saç dibine doğru uyguladığında kendiliğinden kızarmış gibi görünebilirsin.

Minimalist makyaj için L’Oréal Paris Infaillible Blush Paint allık paletini kullanmanı öneriyoruz. İçindeki pembe ve tonlarından bahara uygun bir görünüm yaratabilirsin. Dilersen bu paletteki allık renklerini karıştırarak kendine özel tonu yakalayabilirsin. 

Ediötrün Önerisi: Daha doğal ve kremsi bir bitiş istersen de L'Oréal Paris'in Infaillible Shaping Sticks allıklarını mutlaka denemelisin! Kremsi bitişi ve toz ürünlere oranla daha kalıcı olan bu stick allık, minimalist makyaj için son derece uygun!

Parlak ve nude rujunla makyajını tamamla

L'Oréal Paris Color Riche Shine 112 Only in Paris

Bu kadar sade bir makyaja tabii ki nude ruj yakışır!

Bahar sezonunun en popüler trendlerinden biri de parlak dudak görünümleri! Bunun için sana önerimiz L'Oréal Paris'in Color Riche Shine rujlarından 112 Only in Paris rengi. Hem nude tonlarda hem de dudağa çok doğal bir parlaklık veren bu ruj, minimal makyajını kusursuz bir şekilde tamamlayacak.

Bizim minimalist makyajımız bu şekilde! Sen de bu adımları deneyerek kusursuz sade görünüme erişebilirsin. Makyajını tamamladığında bizimle paylaşmayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler