• Moda ve sırlar: Makyaj Artisti Linda Cantello'dan öğrenecek çok şeyimiz var
  • Moda ve sırlar: Makyaj Artisti Linda Cantello'dan öğrenecek çok şeyimiz var

Moda ve sırlar: Makyaj Artisti Linda Cantello'dan öğrenecek çok şeyimiz var

Moda ve sırlar: Makyaj Artisti Linda Cantello'dan öğrenecek çok şeyimiz var

Giorgio Armani Makyaj Artisti Linda Cantello ile güzellik trendleri üzerine konuştuk, birkaç makyaj sırrı öğrenmeyi de atlamadık. Linda'nın fikirlerinin bizim gibi senin de makyaj çantana yenilikler getireceğine eminiz.

Linda Cantello'yu tanıyalım

Londra doğumlu Linda, Londra Harrow Sanat Okulu'nu bitiriyor ve Roma'ya yerleşiyor ve makyaj artistliğine yöneliyor. Şu sıralar Paris'te yaşayan Linda için moda dünyasının ikonu demek yanlış olmaz.

Tek bir moda rutinini benimseyip bunun dışına çıkmamanın büyük bir güzellik yanılgısı olduğunu söyleyen Giorgio Armani makyaj artisti renklerin gücüne ve yeniliklere inanıyor.

Ten makyajıyla başlayalım? Bu sezon ten makyajımızda hangi trendlere yönelmeliyiz?

Bu sezon soluk renkler trendlere hâkim oluyor. Geçen sezonki nude kadar soluk değil ama ten ile kusursuz bir uyum sağlayan bir solukluktan bahsediyorum. Yüzümüzde oldukça soft bir güzellik etkisi.

Soluk ten makyajı için bize önerebileceğin bir ürün veya ipucu var mı?

Bu noktada devrim niteliğinde bir özelliğe sahip Maestro Fusion fondöteni önerebilirim. İlk olarak ona tam olarak fondöten demek çok doğru değil, arkasında çok köklü yenilikler var. Kullanımı o kadar kolay ve dokusu o kadar pürüzsüz ki onu uygularken hiçbir ipucuna gerek kalmıyor. Sadece birkaç damlası ile yüzümüzde hiç makyaj yokmuş gibi hafif ve kusursuz bir cilt dokusu elde etmemize yardımcı oluyor. Üstelik üzerine pudra uygulamanıza da gerek yok. Uygula ve yüzünde fondöten olduğunu unut!

Bu sezonun göz makyajı trendlerinden bahseder misin?

Bu sezon özellikle kadınların kaşlarını ortaya çıkaran göz makyajı uygulamalarını benimsiyorum, çünkü kaşlar bir kadının yüzünün karakterini mükemmel bir şekilde vurguluyor.

Göz ve dudak makyajı uyumunu sağlamanın sırrı nedir?

Bunun sırrı o kadar basit ki: Kendini en iyi şekilde ifade et! Söz konusu güzellik olduğunda kurallara bağlı olmayı sevmiyorum. Bana göre zaten makyaj daha çok eğlenmekle ilgili; renklerle ve dokularla oynayarak kendi oyun alanınızı yaratıyorsun. Bu yüzden insanlara trendleri dikte eden hiçbir akımdan hoşlanmıyorum. Dolayısıyla göz ve dudak makyajı uyumuna giden bir gizli yol yok. Herkes kendi yolunu kendi oluşturabilir.

Şu sıralar dünyada renkli göz kalemleri yükselen bir trend. Bu trend hakkında ne düşünüyorsun? Sence bu yeniliği günlük makyajımıza nasıl adapte edebiliriz?

Evet, şu sıralar sıkça görmeye başladığımız renkli göz kalemi ve eyeliner trendini ben de çok ilginç buluyorum. Bu renklerin nude görüntüleri daha güçlü bir hale getirmek ve makyaj uygulamalarına yeni bir soluk kazandırmak gibi etkileri var. Lacivert, Kestane ve Kahverengi tonları göze derinlik katmak için benim en sık kullandıklarım. Parlak eyelinerların ise pek hayranı olduğumu söyleyemem.

Sence günümüzde kadınların makyaj uygulamalarında yaptığı en büyük hatalar neler?

Her şeyi çok fazla uygulamaları, yanlış renk seçimleri (özellikle de fondöten konusunda) en kötüsü de tek bir makyaj rutini benimseyip bunun dışına asla çıkmamaları. Bir kadın yaşına, konumuna, bulunduğu yere göre farklı makyaj uygulamalarını adapte edebilmelidir. Sadece bu şekilde başarılı makyaj uygulamalarına imza atmış oluruz.

Türk kadınları ve makyaj uygulamaları hakkında ne düşünüyorsun?

İşin aslı şu sıralar zaten İstanbul ile ilgili bir kitap okuyorum ve günümüz Türk kadınlarının hala geçmişin o gizemli ve büyüleyici güzelliğini taşıdıklarını düşünüyorum. Türk kadınlarının yüzlerinin en güçlü yanı olan bakışlarını ortaya çıkaracak koyu renklerde göz makyajı uygulamalarını ve güçlü kaş çizgilerini çok beğeniyorum.

 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Giorgio Armani Maestro Fondöten

Giorgio Armani Maestro Fondöten

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Giorgio Armani Maestro Fondöten

Giorgio Armani Maestro Fondöten