loader

Monolid Göz Kapağı İçin En İyi Göz Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle

Monolid yani çekik göz kapağı olanlar için göz makyajı yapmak oldukça zor olabiliyor. Göz kapağına bulaşan eyeliner, veya iddialı dumanlı göz makyajı monolid gözlüler için bazen hayalden öteye gidemiyor. Bugün çekik gözlülere özel makyaj önerileriyle karşındayız! Çekik gözlülere nasıl göz makyajı yapılır, en pratik ve en doğru göz makyajı nasıl uygulanır hepsini açıklıyoruz. 

Likit far kullan

Monolid Göz Kapağı İçin En İyi Göz Makyajı Önerileri_1

Toz farlar yerine krem veya likit yapıda farlar kullanarak göz kapağına daha kolay ürün uygulayabilirsin. Göz makyajında dumanlı makyaj yerine tek renk far kullanmanı öneriyoruz. Renk geçişleri senin göz kapağında kaybolabilir. Bunun yerine tek renk far uygulayıp üzerine eyeliner çekmelisin.

Far rengi seçimine gelince, göz makyajında her zaman açık renkli bir baz oluşturmalısın. Işıltılı farlar sana çok yakışacaktır. Bronz, metalik, altın tonlarındaki likit farlar sayesinde göz kapakların olduğundan daha iri ve aydınlık görünecek. Likit farları her zaman parmağınla uygulamalı ve tampon hareketlerle yaymalısın. L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint serisindeki ışıltılı renkler tam aradığın yapıda! Göz kapağına bulaşma yapmayan bu ürünler monolid gözlerine çok yakışacak. Farını sadece göz kapağının üzerine sür, kaşlarına doğru yayma.

İnce uçlu eyeliner kullan

Monolid Göz Kapağı İçin En İyi Göz Makyajı Önerileri_2

Monolid göz kapağına makyaj yaparken her zaman ince uçlu eyeliner kullanmanı öneriyoruz. İncecik uçlu eyelinerlar sayesinde kirpik dibine belli belirsiz bir eyeliner çekebilir, göz kapağını daha belirgin gösterebilirsin. Kalın eyeliner uygulaması göz kapağının daha dar görünmesine neden olacaktır.

İnce eyeliner sürümü için sana harika bir ürün önerimiz var. Lancôme Grandiôse Eyeliner'ın hem yumuşak sürümü, hem incecik ucu, hem de anında kuruyan eyelinerı sayesinde hata yapmanı oranın neredeyse sıfır. Monolid gözlerine uzun kuyruklu eyeliner çekmek yerine sadece kirpik dibine ince bir çizgi çekmeli ve minimal bir kuyruk yapmalısın.

Eyeliner sürmeye önce kuyruk kısmından başla. Ufak bir kuyruk oluşturduktan sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çiz ve kuyruğunu eyeliner ile birleştir. Göz pınarına doğru yaklaşırken eyelinerını daha da inceltebilirsin.

Kirpiklerini uzat

Monolid Göz Kapağı İçin En İyi Göz Makyajı Önerileri_3

Monolid göz kapaklarını daha iddialı göstermek için maskaralardan yardım almalısın. Kirpiklerin ne kadar uzun ve hacimli görünürse göz kapakların da o kadar güzel görünecek. Takma kirpik etkisi yaratan L'Oréal Paris False Lash Superstar X Fiber Maskara aradığın görünümü sunuyor.

Kirpikleri hem uzatan hem de dolgun gösteren 3 aşamalı bu maskara sayesinde artık takma kirpik kullanmaya son verebilirsin. Maskaranın önce normal kısmını uygula. İkinci adımda fiber tarafını kirpiklerinin dibinden uçlarına doğru zig zag hareketlerle sür. Maskaranın kirpiklerinin arasına eşit bir şekilde girdiğine emin olmalısın. Son olarak tekrar maskara tarafını uyguladıktan sonra kirpiklerindeki farka inanamayacaksın!

Gündüz makyaj önerisi

via GIPHY

Çekik gözlerine gündüz makyajında yoğun far uygulaması yapmamalısın. Tek renk farını baz olarak sürdükten sonra üzerine mutlaka eyeliner uygulamalısın. Göz kapağına sürdüğün likit veya krem yapıdaki farını göz kapağının katlanma çizgisine kadar sürmeli, kaş altını boş bırakmalısın.

Eyeliner stilinde de ince ve kuyruklu eyeliner tercih edebilirsin. Kirpik altına incecik bir eyeliner sürerek göz makyajında bütünlük yakalayabilirsin. Son olarak kirpiklerinin dibine de krem farını, farı fırçasıyla uygulayarak göz makyajını bitir.

Gece makyajı

Monolid Göz Kapağı İçin En İyi Göz Makyajı Önerileri_4

Çekik gözlüler gece makyajında daha iddialı renkleri kullanmalılardır. Gözlerine dumanlı makyaj yaparken göz pınarını her zaman daha açık renk bırakmalı, kuyruk bölümünü ise koyulaştırmalısın. Göz pınarına koyu renk uyguladığında göz kapağın olduğundan daha küçük ve kapalı görünecektir.

Keskin ve iddialı bir göz makyajı için yapışkanlı bantlardan yardım alabilirsin. Eyelinerının kuyruk bölümüne bant yapıştır, daha sonra makyajını uygula. Bantı kaldırdığında göz makyajının ne kadar pürüzsüz göründüğüne şaşıracaksın. Alt kirpik dibine de göz kapağına sürdüğün tonları ince bir şerit halinde uygulamayı unutmamalısın. Son olarak kirpiklerini de maskarayla hacimlendirdikten sonra gecenin en havalı kızı olmaya hazırsın!

Editörün Önerisi: Eğer monolid göz kapakların varsa ve harika makyaj önerileri arıyorsan, bizim de çok severek takip ettiğimiz Nikkie Tutorials'ı mutlaka takip etmelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler