loader

Mucizevi Yağın 7 Farklı Kullanım Yolu

Favoriye Ekle

Bakım yağlarının cilt bakım rutinimize dahil olması ile hem cildimiz için hem de makyajımız için harika faydalarını görmeye başladık ve her geçen gün de bu müthiş yağların hayatımızda işe yarayacak daha çok görevi olduğunu fark ediyoruz. Bugünkü yazımızda, cilt bakımımızda epey bir süredir bayılarak kullandığımız L’Oréal Paris’in Mucizevi Yağının 7 farklı kullanım yolundan bahsederek ufkunu açacağız!

İlk olarak Mucizevi Yağın ne kadar "mucize" gibi bir yağ olduğundan bahsetmeliyiz: İçeriğindeki 10 farklı yağın, her birinin farklı bir işlevi var. Pürüzsüzleştirici etkisiyle Sardunya yağı, Anti-oksidan özelliğiyle Lavanta yağı, cilt tonu eşitleyien Gül yağı, besleyici Jojoba yağı ve diğer tüm yağlar bebek gibi görünen bir cilde giden en ışıltılı yolu adeta.

Bıraktığı his ve kokusu o kadar güzel ki, sadece cilt bakımı için kullanmak yerine, birazdan anlatacağımız 7 farklı yol ile sürekli Mucizevi Yağı kullanacak bir sebep arıyor ve buluyoruz!

#1 Cildi Nemlendirmek

via GIPHY

Değerli yağların en önemli görevlerinden biri cildi nemlendirmek. L’Oréal Paris Mucizevi yağ ise cilde verdiği ışıltı sayesinde, aylardır bakım rutinimizin vazgeçilmez üyelerinden biri. Cildin doğal nemini koruyor, içeriğindeki değerli yağlar ile de nemlendiriyor, besliyor, sağlıklı bir şekilde ışıldamasına yardımcı oluyor. Sonuç olarak, sağlıklı ve nemli bir cilde uygulanan makyaj hep muhteşem görünüyor! Makyajın ilk ve en önemli adımı olarak Mucizevi Yağ’ı aklının bir kenarına kaydetmelisin.

#2 Parlak Bitişli Fondöten Görünümü

via GIPHY

Ten makyajında son zamanların favori trendi de aydınlık ve ışıltılı bir bitiş. İşte tam bu noktada da o çok sevdiğimiz Mucizevi Yağ devreye giriyor. Fondöten ile bir iki damla karıştırdığımızda elde ettiğimiz o parlak ve sağlıklı ışıltıya bayılıyoruz! L’Oréal Paris Mucizevi Yağın fondöten ile karıştığında verdiği o güzel ışıltı hem bir sürü iltifat almamıza sebep oluyor, hem de gün boyu cildimiz nemli kalmış oluyor, e daha ne olsun!

#3 Makyaj Bazı Olarak Bir Mucize!

Mucizevi Yağın 7 Farklı Kullanım Yolu_1

Diyelim ki cildin gün içinde çok kuruyor ve fondöteninin pul pul görünmesinden şikayetçisin. Bu görüntüye engel olmak için de denemediğin makyaj bazı, kullanmadığın fondöten kalmadı. Peki hiç Mucizevi Yağı, makyaj bazı olarak kullanmayı denedin mi? Ten makyajına başlamadan önce birkaç damla L’Oréal Paris Mucizevi Yağı cildine eşit bir şekilde uygula ve fondöten aşamasına geç. Gün boyu kuruluk diye bir problem yaşamayacak, her aynaya baktığında ten makyajına hayran kalacaksın, bizden garanti!

#4 Mat Rujdan Önce Dudaklara Bakım!

via GIPHY

Mat rujları hepimiz çok seviyoruz! İster günlük makyajımızda, ister gece istersek de özel gün makyajalarında elimiz genellikle mat rujlara gidiyor. Cilt tipimizle orantılı olarak da mat rujlar zaman zaman dudaklarımızı kurutabiliyor. Son zamanlarda buna engel olmak için L’Oréal Paris Mucizevi Yağı, mat rujumuzu uygulamadan önce dudaklarımıza sürmeye başladık ve hem kuruluk sorununu çözmüş olduk, hem de rujumuz dudaklarımızda çizgilere dolmadan, harika göründü!

#5 Makyaj Süngerini Nemlendirmek İçin Mucizevi Yağ!

via GIPHY

Ten makyajımızı yaparken artık bir çoğumuz fırçaları bir kenara bıraktık ve ıslak makyaj süngerlerinden yardım alır olduk. Açıkçası biz süngerle yaptığımız ten makyajlarımızı her zaman daha fazla beğeniyoruz. Süngerimizi nemlendirmemiz gerektiğinde de bil bakalım ne yapıyoruz: L’Oréal Paris Mucizevi Yağ! Evet, yanlış duymadın, makyaj süngerini Mucizevi Yağ ile nemlendirdiğinde, fondötenini cildine çok daha kolay bir şekilde uyguladığını fark edeceksin ve elde ettiğin doğal görünüm eminiz ki çok hoşuna gidecek!

#6 Kurumuş Makyaj Malzemelerine Elveda!

via GIPHY

Gel eyelinerlar, maskaralar, krem farlar, kısacası kuruduğunda artık kullanılamaz hale gelen makyaj malzemeleri hepimizin kalbini kırıyor. Çok severek kullandığımız bir krem fara veya muhteşem kuyruklu eyeliner çekmemize yarayan gel eyelinerlarımıza, sırf kuruduğu için veda etmek resmen yürek burkuyor. Artık bu üzücü duruma bir son verebiliriz: Kuruyan makyaj malzemelerini, ilk günkü hallerine döndürmek için birkaç damla L’Oréal Paris Mucizevi yağ yeterli! Bize teşekkür edeceksin ;)

#7 Göz makyajında parlak bitiş için Mucizevi Yağ

via GIPHY

Mat makyajları ne kadar sevsek de, zaman zaman hepimiz biraz “ışıldamak” istiyoruz! İşte böyle günlerde, göz makyajımızı yaparken 1 damla Mucizevi Yağ o günkü ışık kaynağımız oluveriyor. En sevdiğimiz görüntü ise şöyle: Işıltılı krem rengi bir far + L’Oréal Paris Mucizevi Yağ! İşte parlak bitişli muhteşem bir göz makyajı! O gün herkesin sana hangi farı kullandığını soracağına emin olabilirsin!

İşte biz L’Oréal Paris Mucizevi Yağ’ı bu 7 farklı yolla kullanmaya bayılıyoruz! Senin bize eklemek istediğin başka harika bir yol daha varsa, #makyajselfiem etiketi ile bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler