loader

Mükemmel dudaklar için 5 öneri

Favoriye Ekle

1) Hangi renk rujlar dudaklarımın daha dolgun görünmesini sağlar?

Eğer dudakların çok inceyse koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durmalısın. Balsam ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarını daha dolgun gösterirken, yanardöner bir pudrayla üst dudağınız boyunca yapacağın küçük dokunuşlar da büyük dudaklar illüzyonu yaratır. Ayrıca bej ve nude pembe dolgunluk için ideal renkledir. Buna ek olarak, parlatıcıyı dudaklarının ortasına uygulamak ışığı yansıtarak istediğin dolgunluğu sağlayacaktır.

2) Soluk renkli dudaklarım gece nasıl daha canlı görünür?

Mat renkli bazı sürdükten sonra, yanardöner renkte bir göz farını dudaklarına sür. Böylece parlatıcı etkisinden daha zarif bir şekilde canlı dudaklar elde edebilirsin.

3) Ruju pürüzsüz ve düzgün uygulamanın yolu nedir?

Ağzın kapalı şekilde hafifçe gülümseyerek dudaklarını ger ve büzmekten kaçın.

4) Saç rengime uygun olarak hangi ruju kullanmalıyım?

Teni ve saçı koyu olanlar altın tonlarını, kumral tenli koyu saçlılar kırmızı tonlarını, sarışınlar mercan ya da pembe tonlarını, kızıllar ise bej ya da kayısı tonlarını tercih edebilirler.

5) Doğal yollarla dudaklarımı nasıl daha dolgun gösterebilirim?

Ruj sürmeden önce dudaklarına nane yağıyla masaj yapmak, dudaklarının dolgunlaşmasına yardımcı olur. Dilersen nane yağını parlatıcına da katabilirsin. Haftada bir gün dudaklarına esmer şeker-limon suyu karışımıyla ya da diş fırçasıyla peeling yaparak da, daha canlı ve dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

Mükemmel dudaklarını pürüzsüz bir tenle tamamlamak mı istiyorsun? İpuçları makyaj.com'da!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler