loader

Dudaklar Nasıl Güzel Görünür? Mükemmel Dudaklar İçin 5 Öneri

Favoriye Ekle

Herkesin hayalinde daha dolgun, pürüzsüz ve sağlıklı dudaklar yer alıyor. Kısaca mükemmel dudaklar artık hayal olmasın! Doğru dudak ürünleri, doğru dudak bakımı ve makyaj tüyoları birleştiğinde dudaklarını daha mükemmel göstermek mümkün.

Kuru ve cansız dudaklarını sadece 5 adımda mükemmek gösterebilirsin. Dudaklarında minik gibi görünen bu değişimleri yaptıktan sonra yüzünün tamamında etkisi olduğunu fark edeceksin.

Dudaklar Nasıl Güzel Görünür?

1. Dudaklarının daha dolgun görünmesini sağla

Eğer dudakların çok inceyse koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durmalısın. Balsam ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarını daha dolgun gösterirken, ışıltılı bir pudrayla üst dudağınız boyunca yapacağın küçük dokunuşlar da büyük dudaklar illüzyonu yaratır. Ayrıca bej ve nude pembe dolgunluk için ideal renkledir. Buna ek olarak, parlatıcıyı dudaklarının ortasına uygulamak ışığı yansıtarak istediğin dolgunluğu sağlayacaktır.

2. Dudaklarını canlı göster

Mat renkli bazı sürdükten sonra, kremsi bir dokudaki göz farını dudaklarına sür. Böylece parlatıcı etkisinden daha zarif bir şekilde canlı dudaklar elde edebilirsin.

3. Rujunu doğru uygula

Ağzın kapalı şekilde hafifçe gülümseyerek dudaklarını ger ve büzmekten kaçın. Böylece rujun dudak çizgilerine dolmayacaktır.

4. Saç rengine uygun ruj seç

Teni ve saçı koyu olanlar altın tonlarını, kumral tenli koyu saçlılar kırmızı tonlarını, sarışınlar mercan ya da pembe tonlarını, kızıllar ise bej ya da kayısı tonlarını tercih edebilirler.

5. Doğal yollarla dudaklarını dolgun göster

Ruj sürmeden önce dudaklarına nane yağıyla masaj yapmak, dudaklarının dolgunlaşmasına yardımcı olur. Dilersen nane yağını parlatıcına da katabilirsin. Haftada bir gün dudaklarına esmer şeker-limon suyu karışımıyla ya da diş fırçasıyla peeling yaparak da, daha canlı ve dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

Dudaklar Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dudaklarını dolgunlaştırmak için hyaluronik asit desteği alabilirsin. Doğru ruj ve doğru ruj rengi birleştiğinde dudaklarını daha dolgun göstermek kaçınılmaz hale geliyor. L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj'un formülündeki hyaluronik asit, dudakları anında dolgunlaştırıp daha pürüzsüz gösteriyor. 16 saate kadar geçerli olan pudramsı mat bitişi sayesinde dudakların daha çekici ve mükemmel görünecek.

Dudaklarını daha dolgun göstermek için dudak dolgunlaştırıcıların açık ve sıcak tonlu ruj renklerini sürmelisin. Riche Intense Volume Matte Ruj 241 Coral İrreverent rengi ince dudakları dolgun göstermek için ideal. Sıcak tonlu bu renk, dudaklara canlı ve dolgun görünüm kazandırıyor.

Dudaklar Nasıl Pürüzsüzleştirilir?

Dudaklar Nasıl Pürüzsüzleştirilir?

Dudaklarını daha pürüzsüz göstermek için doğal peeling yapabilirsin. Kahveyle peeling yapmak veya şekerle dudakları ovmak gibi doğal yöntemler dudaklardaki kuruluğu alarak daha canlı görünmesini sağlıyor. Dudaklarına haftada bir peeling yaparak daha canlı ve pürüzsüz gösterebilirsin.

Dudaklarının pürüzsüz kalması için soğuk ve sıcaktan korumalı, gün içinde lip balm sürerek kurumasına engel olmalısın. Yaz kış fark etmeden dudaklarına SPF korumalı dudak balmı uygulamanı tavsiye ederiz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler