loader

Mükemmel Kapatıcılığı Deniyoruz: Vichy Dermablend Ailesi

Favoriye Ekle

Hepimizin az veya çok, cildimizde kusurlarımız var. Kimimiz orta kapatıcılıktaki fondötenlerle yetinirken, kimimizde ise durum biraz daha fazlasına ihtiyaç duyar halde. Akneler, sivilce izleri, doğum lekeleri vs. Aslında sorunun ne olduğu değil, bizim ona bakış açımız ve nasıl baş ettiğimiz. Bugünkü konuğumuz ise, cildinde bu tip kusurları doğal bir şekilde kolayca gizlemek isteyenler ve maske etkisi olmadan porselen gibi bir cilde sahip olmak isteyenler için: Vichy Dermablend ailesini şimdi birlikte inceliyoruz.

Vichy Dermablend Ailesi

Mükemmel Kapatıcılığı Deniyoruz: Vichy Dermablend Ailesi_1

Hokus pokus! Sihirli numaralarla eşya kaybeden illüzyonistleri izlemeyi hepimiz severiz. Bunun bir göz yanılsaması olduğunu biliriz ama az önce gözlerimizin önünde olan nesnelerin bir anda sihirli bir şekilde ortadan kaybolmasını izlemek de hoşumuza gider. Aynı şey Vichy’nin Dermablend makyaj ürünleri için de geçerli; bu ürünlerle tüm kusurları adeta bir illüzyonist gibi görünmez yapmak mümkün!

Sivilce izlerine, aknelere, kızarıklıklara, renk eşitsizliklerine veda etmek, hem de bunu son derece doğal bir görünümle sağlamak istiyorsan, Dermablend ailesine bayılacaksın. Üstelik her cilt tonuna uyumlu olabilecek renk seçenekleri ile kalbimizi fethediyor.

Vichy Dermablend [3 Boyutlu Düzeltici] Fondöten

Mükemmel Kapatıcılığı Deniyoruz: Vichy Dermablend Ailesi_2

Cilt tonunu eşitleyen, problemleri tek seferde mükemmel bir şekilde kapatan Vichy [3 Boyutlu Düzeltici] Fondöten resmen sihirli bir değnek gibi. “Kozmetik kamuflaj” özelliği ile zaten dillere destan olmuş bu fondöteni ilk denediğimizde resmen ağzımız açık kaldı. Cildiniz nasıl bir problem olursa olsun, asla kat kat uygulamaya gerek kalmadan, tek seferde her şeyi gizliyor ve geriye kusursuz, doğal görünümlü bir cilt kalıyor. Gerçekten inanılmaz!

Problemleri gizlemenin yanında, Vichy [3 Boyutlu Düzeltici] Fondöten aynı zamanda düzeltmeye de yardımcı oluyor. Günden güne cilt problemlerine etki ediyor ve görünümü gözle görülür bir şekilde azaltıyor. Bunu yaparken de son derece doğal bir görünüm veriyor, asla maske etkisi yaratmıyor. Yoğun yapısına rağmen cilde o kadar kolay uygulanıyor ki sonuç gerçekten çok doğal oluyor.

Renk seçenekleri bakımından da son derece uyumlu olan bu fondöteni denediğinde sen de en az bizim kadar kendini bir illüzyonist gibi hissedeceksin! :)

Vichy Dermablend Likit Fondöten

Mükemmel Kapatıcılığı Deniyoruz: Vichy Dermablend Ailesi_3

Kızarıklık, koyu halkalar, lekeler ve sivilce izlerinin baş düşmanı Vichy Dermablend likit fondöten! Yumuşacık dokusu sayesinde yüzün her yerine eşit ve doğal bir şekilde dağıtabilen bu fondötenin etkisi inanılmaz. Problemli ciltlerin en büyük sorunlarından biri de solgun görünümken, bu Dermablend likit fondöten cilde bir de ışıltı veriyor.

Cilde ekstra bir tabaka hissi vermeden, neredeyse çıplak cilt hissiyle tüm problemleri çok iyi bir şekilde kapatıyor. Aynaya baktığında gördüğünüz o porselen cilt, doğal görünümü ile sizi gerçekten mutlu ediyor.

Dermatolojik olarak test edilmiş, kısacası alerji yapmayan, sivilcelerin artmasına sebep olmayan içeriği ekstra bir puan. Gözenek tıkamayıp, parfüm içermemesi de en iyi özelliklerinden. Bir de içeriğindeki SPF 35 ile güneş koruması sağlayarak ciltte leke oluşumunu da önlüyor.

Bu iki fondötendeki en sevdiğimiz özellik ise şu: Ne kadar yoğun kapatıcılık sağlarlarsa sağlasınlar, transfer olmuyorlar ve gün boyu kalıcılıklarını siz çıkarana kadar koruyorlar. Kısacası kıyafetlerin yakaları, telefonların ekranı temiz kalıyor :)

Vichy Dermablend Mineral Kompakt Toz Fondöten

Mükemmel Kapatıcılığı Deniyoruz: Vichy Dermablend Ailesi_4

Yağlı, akneye eğilimli, genişlemiş gözenekli ve renk tonu düzensizlikleri (pigmentasyon) olan ciltlerin bayılacağı Vichy Dermablend Kompakt Toz Fondöten ise tam çantaya atıp çıkmalık cinsten. Cilt kusurlarını düzeltmede son derece başarılı olduğu için ister tek başına kullanılabilir, isterseniz de fondötenlerin kalıcılıklarını arttırmak veya gün içinde tazelemek için tercih edilebilir. Her durumda bu kompakt fondötene puanımız 10 üzerinden 10!

İçeriğindeki salisik asit, çinko glukonat ve E vitamini ile hem cilt kusurlarında yüksek kapatıcılık sağlıyor hem de 1 ay boyunca düzenli kullanımla bu kusurları %60 oranında azaltıyor. Özellikle kış aylarında kalıcı ve kusursuz ten makyajları için ideal.

Bonus: Dövme Kapatan Fondöten

Mükemmel Kapatıcılığı Deniyoruz: Vichy Dermablend Ailesi_5

Vichy Dermblend’in kapatıcılık konusunda ne kadar başarılı olduğunun ispatı: Dövme bile kapatıyor! Göz önünde olan dövmelerinizi, çeşitli durumlarda kapatmanız gerektiğinde elinizin ilk gideceği fondöten Dermablend olmalı, o kadar iddialı!

Tek seferde, cilt kusurlarına, sivilce izlerine ve lekelere oranla çok daha yoğun bir renge sahip olan dövmeleri bile kapatması sizce de inanılmaz değil mi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler