loader

Münhan Çınar ile Sevgililer Günü Makyajı: Makyajcom <3 Saçsırlarıcom

Favoriye Ekle
Münhan Çınar ile Sevgililer Günü Makyajı: Makyajcom <3 Saçsırlarıcom

Yılın en sevdiğimiz, en romantik günü geldi çattı! Bu özel gün için hazırladığımız, ışıltılı ve sıcak tonlu harika bir Sevgililer Günü makyajı ile karşındayız!

Özel günler benim için hep önemli oldu, özellikle Sevgililer Günü beni en çok heyecanlandıran günlerden. Romantizm seviyesinin doruklara çıktığı, her yerin kalplerle ve güllerle dolduğu Sevgililer Günü için, ben de ışıltılı, pigmentli ve göz alıcı bir makyaj yapmak istedim ve kamera karşısına geçip seninle paylaşmak istedim! Bu harika Sevgililer Günü makyajını nasıl yaptığımı merak ediyorsan, adım adım öğrenmek için videomuzu mutlaka izlemelisin! Unutmadan, videonun sonunda da çok tatlı bir sürprizimiz var!

Sıcak tonlarda ışıltılı göz makyajı

Sevgililer Günü makyajı denince aklıma ilk olarak kırmızı ruj geliyor ama ben bu Sevgililer Günü’nde, kırmızı ruju es geçip göz makyajıma ağırlık vermek istiyorum. Makyajıma ilk olarak gözlerden başlayacağım çünkü bol pigmentli ve ışıltılı renkler kullanacağım ve farların göz altlarıma dökülmesini. Ve ten makyajımı bozmasına engel olmak istiyorum. İlk olarak göz kapaklarımı eşitlemek için L’Oréal Paris’in yeni Infaillible Concealer Pomade’ini kullanıyorum. Daha sonra, üzerine kullanacağım farları iyi tutması ve baz oluşturması için Infaillible Eye Paint likit farlardan 305 Peach Me Babe rengini kullanıyorum.

Göz makyajıma harika bir baz oluşturduktan sonra, NYX Professional Makeup’ın Ultimate Multi Finish far paletleriden Sugar High paletindeki en açık krem rengini kaş altlarıma uygulayarak başlıyorum. Sonra hemen yanındaki açık kahve rengini gözümün katlanma bölgesine uygulayarak gözüme derinlik veriyorum. Paletteki mat bordo rengini de gözümün dış köşelerine ve kirpik diplerime uygulayarak gözlerime dumanlı bir derinlik veriyorum. Bu noktada farları birbirine iyi bir şekilde karıştırmak çok önemli.

Gelelim pigment adımına: Pigmentlerin daha kalıcı olması için yine Infaillible Concealer Pomade ile gözümün tam ortasında bir baz oluşturuyorum, böylece pigmentler daha kalıcı olacak. Kapatıcıdan sonra, gözlerimin orta kısmına NYX Professional Makeup’ın 22 numaralı Venetian pigmentini uyguluyorum. Bu sıcak tonlu bakır renk gözlerime çok güzel bir ışıltı veriyor. Farları yine birbiri ile karıştırdıktan sonra, gözlerimin dış köşelerinde kullandığımı bordo rengi alt kirpik diplerime de uyguluyorum. Gözlerimin içine ise, L’Oréal Paris’in Infaillible Gel Crayon Eyeliner’larından bakır renkli olan 05 Copper rengini uyguluyorum. Bu kalem göz kapağımda kullandığım pigment ile harika bir uyum yakalıyor.

Editörün Önerisi: Göz makyajımı bitirdikten sonra, alt kirpik diplerime far uygulamadan önce kapatıcımı uyguluyorum. Alt kirpik diplerime far sürdükten sonra kapatıcı uygulamak daha zor olacağı için önceliği kapatıcıya veriyorum.

Belirgin kaşlar ve hacimli kirpikler

Kaşlarımı belirginleştirmek ve boşlukları doğal bir şekilde doldurmak için, L’Oréal Paris’in Paradise Brow Pomade kaş pomadını kullanıyorum. Kendi fırçasını kullanarak, kaşlarıma daha belirgin ve doğal bir görünüm veriyorum.

Göz makyajım tamamlandığına göre artık maskara adımına geçebilirim. Sevgililer Günü makyajı dediğin göz alıcı hacimli kirpiklerle olmalı. Bunun için tercihim L’Oréal Paris’in Volumussime Royale x10 maskarası. Kirpiklerime tek seferde 10 katı kadar hacim veriyor ve tek tek ayırıyor. Maskarayı alt kirpik diplerime de uygulamayı atlamıyorum.

Kusursuz ten makyajı

Gözlerle işimiz bittiğine göre artık ten makyajına geçebiliriz. Fondötenimin Sevgililer Günü’nde kusursuz görünmesi için ilk olarak makyaj bazı uygulayacağım. Gözenek görünümünü yok etmesi için L’Oréal Paris Infaillible Pore Minimizing makyaj bazını uyguluyorum, hemen sonrasında ise makyajımın tüm gece boyu kalıcı olması ve parlamaması için Infaillible Mattifying makyaj bazını uyguluyorum.

Fondöten olarak, aydınlık bitişli ve doğal görünümlü bir fondöten tercih edeceğim: YSL Beauty’nin yeni Touche  Éclat All in One fondöteni tüm yüzüme uyguluyorum.

Kontür ve bronzer ile ısınıyoruz!

Yüzüme kontür yapmak için bu sefer likit bir ürün tercih ediyorum. Maybelline x Gigi koleksiyonundaki Tinted Primer’ı elmacık kemiklerimin altına, alnıma, burun kenarlarıma, çene çizgime ve dudağımın altına uygulayarak dağıtıyorum. Kontürümü ve ten makyajımı sabitlemek için L’Oréal Parisin transparan mineral pudrasını bir fırça ile yüzüme uyguluyorum.

Bu primerın verdiği sıcaklığı biraz daha arttırmak için Maybelline New York’un Master Bronze paletindeki açık tonlu bronzerı uyguluyorum ve yüzümü biraz daha ısıtmış oluyorum. Master Bronze paletteki şampanya tonlu aydınlatıcıyı da elmacık kemiklerimin üzerine, burnuma, dudağımın üzerine, kaşlarımın üzerine ve çeneme uyguluyorum. Aynı aydılatıcıyı bir far fırçası ile göz pınarlarıma da uygulayarak gözlerime harika bir ışıltı veriyorum.

Mat, nude, romantik dudaklar

Göz makyajım bu kadar pigmentli ve ışıltılıyken, benim Sevgililer Günü makyajında ruj olarak tercihim mat ve nude bir renkten yana. Bu harika mat nude tonunu dudaklarıma uygulayarak makyajımı tamamlıyorum!

Sürpriz: Makyaj.com

Başta bahsettiğim o tatlı sürprizi açıklama zamanı: Çok sevdiğim arkadaşım Ezgi Kasapoğlu, Saçsırları’nın Sevgililer Günü videosu için hazırladığı romantik saç modeli ile yanımda! Ezgi yanıma gelmişken onu makyaj yapmadan göndermem imkansız! Kendi Sevgililer Günü makyajımda kullandığım ürünlerin aynıları ile Ezgi’ye de romantik bir makyaj yapıyorum ama bu sefer Ezgi’nin dudaklarında tercih ettiğim ton yine turuncu ve bence bu ton Ezgi’ye çok yakışıyor!

Sevgililer Günü için yaptığım bu ışıltılı, sıcak tonlu makyajı nasıl buldun? Eğer beğendiysen, videomuza yorum bırakmayı ve Makyaj.com Youtube kanalına üye olmayı unutma! Sevgililer Günü’n kutlu olsun!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön