loader

Mürdüm rengini sevenlere makyaj önerileri

Favoriye Ekle

Makyaj tutkunlarının en sevdiği renklerden birisi de mürdüm rengidir. Mor tonlarını sevenler de mürdüm rengi makyaj trendlerine mutlaka bakmalılardır. 2017 yılının moda renklerinden biri olan mürdüm rengi, özellikle göz makyajında harika görünüyor. Sen de işe veya okula giderken bu rengi denemek istiyor fakat nasıl uygulayacağını bilmiyorsan makyaj.com imdadına yetişiyor. Mürdüm rengini sevenler için 5 göz makyajı önerisiyle karşındayız!

Mürdüm rengi göz makyajı önerileri

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (21 Mar 2017, 07:46 PDT)

Göz makyajında siyah dumanlı makyaj stilinden sıkıldıysan mürdüm rengini deneyebilirsin. Mürdüm, siyah ve füme rengi göz makyajının tahtını sallayacak gibi görünüyor. Mor tonlarındaki farını öncelikle göz kapağının tamamına sür. Daha sonra, daha koyu olan mürdüm rengini göz kapağının katlanma bölgesine uygula ve iyice karıştır. Kuyruklu görünümü veriyorsan farını biraz dışarıya doğru uzatabilirsin. 

Alt kirpik dibine de mürdüm rengi farını ince bir şerit şeklinde uygula. 

Mürdüm rengini sevenlere makyaj önerileri_1

Mürdüm rengi göz kalemini kullanarak oldukça renkli bir göz makyajı elde edebilirsin. İki farklı rengi kombinleyip farklı ve dikkat çekici bir makyaj yapman mümkün. Mürdüm rengi göz kalemini turuncuyla çok yakışıyor. Hafta sonu makyajında turuncu ve mürdümün uyumunu denemelisin. 

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (5 Ara 2016, 02:22 PST)

'Farklı renkleri karıştırarak makyaj yapamıyorum' diyorsan makyaj.com bunun da kolayını buldu. Sadece tek bir far kullanarak dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Mürdüm rengi farını al ve göz kapağına iyice yay. Göz kapağına daha yoğun, katlanma çizgisine daha hafif olacak şekilde dumanlı göz makyajını elde edebilirsin. 

Alt kirpik dibine de yoğun bir şekilde mürdüm rengi farını uygulayarak dumanlı göz makyajını bitirebilirsin. 

Mürdüm rengini sevenlere makyaj önerileri_2

Yoğun göz makyajlarından hoşlanmıyorsan, mürdüm rengi makyajını daha hafif yapabilirsin. Açık mor rengi farını sadece göz kapağına uygulayarak bahar makyajını elde edebilirsin. Bu göz makyajını tercih ettiğin günlerde ten makyajında ıslak ve doğal görünen bir fondöten kullanmalısın. Böylece baharın enerjisini makyajına yansıtabilirsin.

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (3 Nis 2017, 18:53 PDT)

Özel davetlerde mürdüm rengini göz makyajında kullanarak bütün gözleri üzerine çevirebilirsin. Mürdüm rengini altın tonlarıyla birleştirerek gecenin yıldızı olabilirsin. Altın rengi farını göz pınarına uygulayarak gözlerini daha iri göstermen mümkün. Bu makyajı hacimli kirpiklerinle tamamlamanı öneriyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler