loader

Mutlaka bilmen gereken 4 fondöten hilesi

Favoriye Ekle

Fondöten uygulaması kulağa oldukça basit gelir. Baz olarak tenine uygula ve işte bu kadar. Oysa ona fondöten dememizin bir nedeni var; tenimize fon oluşturan bu ürünle, kusursuz ve güçlü bir baz yaratabiliriz. Bu nedenle fondöten uygulamasının dikkatlica yapılması gerekir. İşte senin için derlediğimiz öneriler!

3 farklı tonu çene kemiğinde test et

Doğru fondöten tonunu bulmak, bir çok deneme gerektirebilir. Çok açık, çok koyu, çok pembe, çok turuncu... Bizim önerimiz üç farklı tonu çene kemiğinde denemen. Çene kemiğin, elinin arkasına oranla yüz renginle daha uyumlu. Bu şekilde doğru tonu bulman çok daha kolay olacak. Cildinde neredeyse görünmez olacak kadar doğal bir tonu yakalamayı hedefle.

Sana uygun en iyi fondötenleri merak ediyorsan buraya tıklayabilirsin. 

İki farklı ton kullan

Güneşin etkisi ile cildinde birden fazla ton oluşabilir. Alnın güneşi en fazla alan bölge olduğundan yüzünün kalanına oranla daha koyu bir tona sahiğ olabilir. Bu durumda, doğal bir görünüm yakalamak için, cildinin koyu olan yerlerine koyu açık olan yerlerine açık tonda fondöten uygulamayı dene.

Cilt tipine uygun bir fondöten seç

Fondöten seçerken cilt tipini göz önünde bulundurman gerekir. Kuru bilr cildin mi var, o zaman likit fondötenler tam sana göre. Eğer cilt tipin normalse, hem likit hem pudra bazlı fondötenleri kullanabilirsin. Yağlı ve karma ciltler içinse toz pudraları öneriyoruz.

Ortadan başla

T-bölgen kızarıklık oluşumuna meyillidir bu nedenle en çok kapama bu bölge için gereklidir. Fondöteninin büyük bir kısmını burnuna, alnının ortasına, çenene ve elmacık kemiklerinin üzerine uygula. Ardından temiz bir makyaj süngeri veya fırçası ile dışarıya doğru dağıt.

Yalnızca T-bölgesine pudra uygula

Fondöten uygulamasının ardından yağlı görünümlü bir cilt etmek istemeyiz. Fondöten yüzümüzde makyaj yok etkisi yaratmalı. Pudra bu konuda cildini matlaştırmana yardımcı olacak ama çok fazla pudra uygulamak da doğallıktan uzaklaşmana yol açabilir. Pudrayı yalnızca yağlanmaya meyilli T bölgene uygula ve fondöteninin nefes almasına izin ver.

İpuçlarımızı makyaj masana taşımaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön