loader

Mutlaka bilmen gereken 4 fondöten hilesi

Favoriye Ekle

Kusursuz bir cilt görünümü için bilmen gereken 4 fondöten uygulama hilesini bir araya getirdik!

Fondöten uygulaması kulağa oldukça basit gelse de, uygulayacağın birkaç makyaj tüyosuyla çok daha kusursuz ve pürüzsüz görünen bir cilt görünümü elde edebilirsin. Eğer fondötenin yüzünde kalıp gibi duruyorsa, cildindeki kurulukları belli ediyorsa, cildinle bütünleşmiyorsa bir yerlerde bir hata yapıyor olabilirsin. İşte biz de tam olarak bunu düzeltmek için varız! Sana bahsedeceğimiz fondöten hileleriyle, kusursuz, pürüzsüz, bebek gibi bir cilde sahip olacaksın!

Makyaja başlamadan önce cildini temizle

Makyaja başlamadan önce cildini temizle

Fondöteninin cildinde iyi durması için, makyaja başlamadan önce cildini mutlaka temizlemelisin. Cildindeki ölü deriler, fazla yağ ve kirleri arındırdığında, fondötenin temiz ve nemlenmiş cildinle çok daha iyi anlaşacağına emin olabilirsin. Bu yüzden, fondötenin cildinde kusursuz görünsün istiyorsan, ilk önce cilt tipine uygun bir yüz temizleyiciyle yüzünü yıkamalı ve ardından nemlendirmelisin.

Cilt bakımı yapan fondöten

Cilt bakımı yapan fondöten

Fondöteninin cildinde kusursuz görünmesini istiyorsan, fondöten seçimin en önemli adım. Cildinle mükemmel uyum sağlayacak, homojen bir bitişi olan, aynı zamanda da cilde bakım yapan bir L'Oréal Paris True Match fondöten, kusursuz ten makyajları için en iyi fondöten seçeneklerinden biri.

Cildi mükemmelleştiren pigmentleri ve ekstra kaygan kremsi dokusuyla ciltte çok kolay dğaılıyor. Ayrıca hyaluronik asit, E vitamini ve antioksidanlar içeren formülüyle cilde bakım yaparak, düzenli olarak kullanıldığında 2 haftada cilt kalitesinin artmasını sağlıyor.

True Match fondötenin 30 renk seçeneği sayesinde, cildinle birebir uyum sağlayan rengi bulman da son derece kolay. Cildi nemlendirdiği ve bakım yaptığı için, sağlıklı, canlı, kusurları gizlenmiş, harika bir ten görünümüne kavuşabilirsin.

Uygulamaya yüzünün ortasından başla

Uygulamaya yüzünün ortasından başla

Fondöten uygularken dikkat etmen gereken bir diğer nokta ise, fondöteni uygulamaya yüzünün orta bölgesinden başlamak. Cilt kusurları ve renk eşitsizlikleri genellikle bu bölgede daha yoğun olduğu için, esas odağını bu bölgede tutabilir, dış bölgelere daha hafif bir uygulama yapabilirsin. Böylece çok daha doğal ve hafif bir ten makyajı elde etmiş olacaksın.

Cildindeki kusurları gizlemek için fondöteni kat kat uygulamamanı da öneriyoruz. Fondöteni kalın bir katman halinde uygulamak yerine, ince bir şekilde uygulamalısın. Kalan kusurlarını gizlemek için de lokal olarak kapatıcı uygulayabilirsin. L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada, göz altlarını gizlemek ve aydınlık bir etki vermek için ideal. Hyaluronik asit içeren bu kapatıcı, göz çevreni nemlendirerek daha pürüzsüz görünmesini sağlarken, morlukları ve renk eşitsizliklerini de gideriyor. Böylece son derece hafif, fresh ve doğal bir ten makyajı yapmış olacaksın.

Temiz fondöten fırçasının önemi

Cilt bakımı yapan fondöten

Makyaj yaparken temiz fırça kullanmak, tahmin edebileceğinden çok daha büyük bir fark yaratıyor. Temiz fondöten fırçası kullanmak, ürünü cildine daha kolay uygulamanı ve dağıtmanı sağlayacak. Kirli ve üzerinde birikmiş fondöten bulunan bir fondöten fırçası, ürünü gerektiği gibi tutamadan cildine bırakabilir. Bu da fondöteni homojen bir şekilde dağıtmana engel olabilir. Ayrıca o hiç sevmediğimiz fırça izlerini görmen de olası. Bu yüzden fondöten fırçalarını haftada 1 kez olmak üzere düzenli olarak temizlemeyi unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler