loader

Mutlaka Denemen Gereken Dudak Combo'ları

Favoriye Ekle

Etkileyici dudaklarınla tüm gözleri üzerine çevirmek için dudak combo’su yapmaya ne dersin? Son zamanların yükselen makyaj trendlerinden olan TikTok dudak combo’larını ve bizim favorimiz olan ruj kombinasyonlarını senin için bir araya getirdik. Hadi, mutlaka denemen gereken dudak komboları neler birlikte bakalım!

Dudak combo’ları günümüzün en popüler makyaj görünümlerinden biri. Daha dolgun ve belirgin dudaklar elde etmeyi mümkün hale getiren dudak komboları, özellikle son dönemlerin en parlak makyaj trendleri arasında yer alıyor. Farklı renkte rujlarla, lip gloss’larla ve dudak kalemleriyle yapılan dudak combo’ları, son derece dikkat çekici bir görünüm oluşturuyor. O halde, dudak kombosu ne demek ve dudak kombosu nasıl yapılır sorularına yanıtlarımızla birlikte dudak combo’su önerilerimize göz atmaya hemen başla!

Dudak Kombosu Nedir?

Dudak Kombosu Nedir?

Dudak kombosu -İngilizcede lip combo- dudak makyajında birden fazla ürünün aynı anda kullanılmasıyla yapılan bir makyaj uygulaması. Lip combo ne demek sorusunun cevabı herkes için aynı olsa da, dudak kombosu yapmanın yüzlerce farklı yolu bulunuyor.

Dudak Kombosu Nasıl Yapılır?

Dudak combo’su yapımında çoğunlukla dudak kalemiyle çerçevelenen dudaklar, dudak kalemine bir ya da iki ton yakın renkteki rujlarla tamamlanıyor. Bununla birlikte dudak parlatıcısı veya dudak yağları da dudak kombinasyonu için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

En Sık Yapılan Dudak Combo’ları Nelerdir?

En Sık Yapılan Dudak Combo’ları Nelerdir?

Dudak komboları makyaj stiline ve ortama göre değişiklik gösteriyor. Hemen her renkte dudak kombosu yapmak mümkün olsa da en popüler dudak combo’ları arasında kahveli pembe dudak kombosu, nude dudak combo’su ve toprak tonlardaki kombinasyonlar dikkat çekiyor. Makyaj.com editörleri olarak bizler ise kesinlikle denemen gereken dudak kombinasyonlarını bu yazıda seninle paylaşmaya istekliyiz. İşte dudak kombosu önerilerimiz!

Nude Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Nude Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Doğal ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsan nude dudak combo’su tam sana göre! Neredeyse her ortamda kullanabileceğin bu dudak kombosu için bizim önerimiz Maybelline Color Sensational Shaping Dudak Kalemi’nin “Beige Babe” rengi ve Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj’un “Driver” tonu!

Bir araya geldiğinde muhteşem bir combo oluşturduğunu düşündüğümüz bu iki ruj, eminiz ki senin de fazlasıyla hoşuna gidecek. Eğer parlak bir bitiş istiyorsan bu dudak kombosunu Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı ile tamamlayabilirsin.

Toprak Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Toprak Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Özellikle gece makyajlarında güçlü bir makyaj stili oluşturan toprak dudak kombosu için dudaklarını Maybelline Color Sensational Dudak Kalemi’nin “Divine Wine” renk tonuyla çerçeveleyebilirsin. Ruj olarak ise bu kalemi en iyi şekilde tamamlamak ve kahverengi bir dudak görünümü oluşturmak için Maybelline Color Sensational Ruj serisinin “Toasted Brown” tonunu tercih edebilirsin.

Şeftali Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Şeftali Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Şimdi de tatlı ve sempatik bir dudak kombosuyla karşındayız! Şeftalinin en güzel tonlarını bir araya getirerek son derece etkileyici bir dudak makyajı yapabilirsin. Bunun için Maybelline Color Sensational Shaping Dudak Kalemi’nin “Clay Crush” rengini ve Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj’un “Peachy” tonunu eşleştirmeni tavsiye ediyoruz. Işıltılı bir şeftali dudak kombosu için Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı’nın “Sun” rengini de kullanabilirsin.

Kırmızı Dudak Kombosu

Kırmızı Dudak Kombosu

Maybelline Color Sensational Dudak Kalemi’nin “Red Escape” rengi ve Maybelline New York Super Stay Vınyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj serisinden Wicked! Yalnızca bu iki dudak makyaj malzemesiyle çarpıcı, göz alıcı ve dikkat çekici bir kırmızı dudak combo’su yapabilirsin. Mutlaka dene!

Pembe Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

Pembe Dudak Kombosu için Makyaj Malzemesi Önerisi

En güzel dudak kombolarından biri olan pembe dudak combo’su için Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj serisinin “Inspirer” rengini ve Maybelline Color Sensational Shaping Dudak Kalemi’nin “Dusty Rose” rengini bir araya getirebilirsin. Işıltılı ve dolgun bir görünüm için ise dudak makyajını Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı’nın “Petal” tonuyla tamamlayabilirsin.


Dudak kombosu deneyenler bu eşsiz görünümden vazgeçemiyor. Sen de dudaklarına dolgun ve çarpıcı bir görünüm kazandırmak istersen lip combo uygulamasına mutlaka şans vermelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler