loader

Mutlaka Denemen Gereken En İyi 5 Aydınlatıcı

Favoriye Ekle
Mutlaka Denemen Gereken En İyi 5 Aydınlatıcı

Aydınlık, göz alıcı ve ışıl ışıl bir ten için bugüne kadar denediğimiz ve sevdiğimiz en iyi 5 aydınlatıcıyı seninle paylaşıyoruz!

Aydınlatıcılar yokken ne yapıyorduk acaba? Çok değil, bundan birkaç sene öncesine kadar makyaj rutinimizde aydınlatıcı veya highlighter diye bir şey yoktu. Yüzü boyutlandırmak, elmacık kemiklerinin üzerine ışıltılı bir pudra uygulamak gibi bir alışkanlığımız henüz yoktu. Aydınlatıcılar piyasaya çıktıkları gibi makyaj rutinimizin atlanmaz bir adımı haline geldirler. Zamanla da toz aydınlatıcılara likit, krem, stick ve jel aydınlatıcılar eklendi. İşte makyajımızı çok daha ışıltılı ve göz alıcı bir hale getiren, deneyip elimizden düşüremediğimiz, mutlaka denemen gereken en iyi 5 aydınlatıcı şimdi karşında!

1.Maybelline Chrome Extreme Aydınlatıcı – Diamond Glow

Maybelline aydınlatıcılar, makyaj koleksiyonumuzda en çok yere sahip olan aydınlatıcılardan. Özellikle Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılar, doğal ama dikkat çekici bir ışıltı için en sevdiklerimizden. Chrome Extreme aydınlatıcılardan son zamanlarda radarımıza giren bir renk var ki, bugüne kadar denemediğine pişman olabilirsin.

Maybelline Chrome Extreme Diamond Glow, beyaza dönük krem rengi ile gerçekten de çok çarpıcı bir etkiye sahip. Biliyorsun ki bir aydınlatıcının simli görünmesi çok tercih ettiğimiz bir şey değil. Bunun yerine metalik bir yansıma, aradığımız görüntü. Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcıların da metalik ve yoğun bir yansımaları var, asla simli durmuyorlar. Diamond Glow rengi ise özellikle açık ve buğday tenlilerin çok seveceği bir ton.

2.L’Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı

L’Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı

Hem doğal hem de dikkat çekici bir yansıma arıyorsan, likit aydınlatıcıları denemeni öneririz. En iyi likit aydınlatıcılardan biri de bizim için L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour aydınlatıcıları. Şampanya tonlu 01 Sparkling Love ise her cilt tonu ve makyaj stiliyle yakışacak bir ton. Damlalıklı aplikatörü ile direkt cildine damlatabilir ve parmaklarınla dağıtabilir, fondötenine karıştırabilir, hatta vücuduna bile uygulayabilirsin. Hindistan cevizi yağı içeren formülü ile çok kolay dağılan ve doğal bir etki veren bu likit aydınlatıcı, cildi çok aydınlık ve sağlıklı görünmesini sağlayacak.

3. YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Sticks

Stick aydınlatıcıların da yeri ayrı! Hem ciltte çok kolay dağılıyorlar hem de çok doğal bir sonuç veriyorlar. En sevdiğimiz stick aydınlatıcılardan biri de YSL Beauty’nin Touche Eclat Shimmer Sticks aydınlatıcıları. Kremden pudraya dönen formülleri sayesinde ciltte kayıp giderken, bir süre sonra iyice sabitleniyorlar ve tüm gün kalıcı oluyorlar. Eğer esmer bir tene sahipsen, 04 Bronze rengini mutlaka denemelisin. Bronza çalan bu altın tonu, cildine çok sıcak bir ışıltı verecek ve daha sağlıklı, enerjik görünmesini sağlayacak.

4. Lancome Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı

Cildinde içten gelen bir ışıltı olmasını seviyorsan, Lancome’un Custom Glow Drops likit aydınlatıcılarını mutlaka denemelisin. Bu likit aydınlatıcıların etkileri hem son derece güçlü, hem de ikinci ten hissi yaratıyorlar. Tek başına yüzün yüksek noktalarında kullanılabildiği gibi fondötenin içerisine karıştırıldıklarında da içten gelen bir ışıltı veriyorlar. Üstelik fondötenin yapısını da bozmuyorlar. Renk önerimiz ise her cilt tonuna yakışacak, şampanya tonlu Moonlight Glow rengi.

5.NYX Professional Makeup Born To Glow Likit Aydınlatıcı

NYX Professional Makeup Born To Glow Likit Aydınlatıcı

İddialı, taa uzaklardan bile fark edilebilen aydınlatıcıları seviyorsan, NYX Professional Makeup’ın Born To Glow likit aydınlatıcıları tam sana göre demektir. Kremsi formülü ile ciltte çok kolay dağılan bu aydınlatıcıyı aynı zamanda makyaj bazı olarak bile kullanabilirsin.

Pembe, bronz ve altın gibi renk seçeneklerine sahip olan Born To Glow aydınlatıcıların etkisini daha da artırmak istersen üzerine toz aydınlatıcını da uygulayabilirsin. Bu sayede ışıltının uzaydan bile görünmesini garantilemiş olacaksın, bizden söylemesi! :)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön