loader

Mutlaka Denemen Gereken Hafif Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Hafif ve naturel görünen göz makyajlarını çok seviyoruz. Her ne kadar hafif göz makyajı modelleri kolay görünse de bize göre en az dramatik göz makyajı yapmak kadar zor! Hafif göz makyajın kusursuz görünmesi için makyaj malzemelerini tam ayarında kullanmalı, ne eksik ne de fazla uygulama yapmalısın.

Hafif göz makyajı modeli denilince aklına tek renk far sürmek geliyorsa çook geride kalmışsın demektir! En moda ve farklı hafif göz makyajıyla görünümünü yenilemek için doğru yerdesin. Makyaj.com editörlerinin sen sevdiği hafif göz makyajı modellerinden ilham alarak minimal göz makyajı dosyasına giriş yapabilirsin.

Islak bitişli göz makyajı

Islak bitişli göz makyajı

Son yılların en popüler makyaj görünümlerinin başında ıslak bitişli, parlak ve ışıltılı göz makyajları geliyor. E bunun neresi hafif göz makyajı diye düşünebilirsin! Parlak nude tonları makyajda varla yok arası bir etki yaratıyor ve göz makyajını bir anda daha genç gösteriyor. Günlük göz makyajında kullanılan ıslak etkili göz farlarını hem kullanması çok pratik, hem de gözlerde yarattığı etki çok minimal!

Sen de ıslak göz makyajını denemek istiyorsan ilk olarak Maybelline New York Color Tattoo Krem Far renklerinden 35 On and On Bronze ile tanışmalısın. Nude tonlardaki krem far, göz makyajında adeta dövme etkisi yaratır, kalıcılığını gün boyu korur. Maybelline krem farları biz en çok parmakla uygulamayı seviyoruz. Parmağının ısısıyla farın yumuşar ve daha kolay yayılır. Hafif göz makyajı için sadece bronz farı göz kapağına sürmen yeterli olacak, başka renklerle karıştırmana gerek kalmayacak.

Renkli dokunuşlar ekle

Renkli dokunuşlar ekle

Hafif göz makyajı denilince aklına sadece klasik makyaj renkleri gelmesin. Sarı, mavi ve yeşil gibi renkli göz kalemleri ile hafif makyajlar yapabilirsin. Renkli göz kalemlerini kullanarak sadece gözlerinin iç veya dış köşelerine minik çizgiler oluştur. Gözlerini daha çekik göstermek istersen sadece eyeliner kuyruğu yaparak makyajını tamamlayabilirsin.

Renkli minimal göz makyajının kusursuz görünmesi için ilk önce göz kapağındaki renk eşitsizliğini düzenlemelisin. Biz renkli göz makyajından önce mutlaka Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’nın gücünden yararlanıyoruz. Bu kapatıcının hafif nemli bitişi ve orta dereceli kapatıcılığı sayesinde göz çevresi daha pürüzsüz görünüyor, göz makyajı daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Kapatıcıyı uygulaması da çok basit! Sünger aplikatörü sayesinde ekstra bir makyaj fırçasına ihtiyacın yok. Hem göz kapağına, hem de göz altına kapatıcını uygula ve sünger ucuyla dağıt. Şimdi hafif renkli göz makyajı yapmaya hazırsın.

Farklı eyeliner görünümleri dene

Farklı eyeliner görünümleri dene

Hafif göz makyajlarında farklı dokunuşları çok seviyoruz. Sadece üst kirpik dibine eyeliner çekmek yerine bugün farklı bir görünüm denemeye ne dersin? Göz makyajında buğulu bir görünüm yaratmak için bu sefer eyelinerı alt kirpik dibine uygula ve gözünün dış köşesine doğru ilerle. Alt kirpik dibine eyeliner çekmek, göz makyajında naturel ve minimal bir görünüm yaratacak.

Alt kirpik dibine dilersen göz kalemiyle veya en sevdiğin far paletinden yardım alarak eyeliner görünümü yaratabilirsin. Biz bu görünüm için Maybelline New York Nudes of New York Far Paleti'ni kullanıyoruz. Maybelline far paletindeki toprak renkleri istediğimiz gibi hafif göz makyajı görünümleri yaratabiliriz. Eyeliner fırçasını al ve far paletindeki mat bitişli toprak rengiyle alt kirpik dibine far sürmeye başla. Kirpik dibini doldurduktan sonra minik bir kuyruk oluşturarak gözlerinin daha belirgin ve iri görünmesini sağlayabilirsin.

Grafik eyeliner

Grafik eyeliner

Hafif göz makyajına modern bir dokunuş eklemek istersen seni grafik eyeliner görünümü ile tanıştıralım. Klasik eyeliner görünümünden farklı olarak eyelinerını göz pınarına doğru uzatmak seni daha enerjik ve havalı gösterir.

Grafik eyeliner yapmak için krem farlardan yardım alabilirsin. Maybelline krem farların 24 saat kalıcı formülü sayesinde grafik eyelinerın gün boyu kalıcılığını korur ve hafif göz makyajın seni yarı yolda bırakmaz. Grafik eyeliner görünümü için koyu renkli nude tonlarını tercih edebilirsin. Maybelline New York Color Tattoo 24Hr Krem Göz Farı 240 Dusk Doll Koyu Bej rengi bu görünüm için ideal! Koyu bej farını, açılı eyeliner fırçası ile kullanarak grafik eyeliner modelleri yapabilirsin. Eyelinerın kuyruk bölümünü biraz uzun yapmanda bize göre sakınca yok! Böylece hafif göz makyajıyla daha çekici görünecekisn.

Klasik hafif göz makyajı

Klasik hafif göz makyajı

Klasikten şaşmayan ve imza makyajını her gün yapmak isteyenler için nude tonlu hafif göz makyajı modeli seninle tanıştıralım. Klasik nude tonlarda göz makyajı için nude far paletindeki sıcak tonlu toprak rengi al ve tüm göz kapağına uygula. Böylece göz kapağındaki renk eşitsizliği düzenlenecek. Sonrasında koyu tonlardaki çikolata kahvesini al ve göz kapağının tam katlanma çizgisine uygula. Hafif göz makyajının doğal görünmesi için farlarını karıştırarak daha doğal görünmesini sağlayabilirsin. Son olarak ışıltılı nude rengini gözlerinin dış köşelerine uygulayarak makyajına biraz canlılık kazandırmanı tavsiye ediyoruz.

Hafif göz makyajının ortaya çıkması için maskara sürmeyi unutma! Maybelline New York Sky High Maskara, kirpiklerini adeta gökyüzüne kadar uzatarak seni çok daha havalı gösterecek. Kirpikleri tek tek ayıran ve daha uzun görünmesini sağlayan bu maskarayı dilersen iki kat uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler