loader

Mutlaka Denemen Gereken Hafif Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Mutlaka denemen gereken hafif göz makyajı modellerini ve yapılışlarını anlatıyoruz!

Hafif ve doğal göz makyajlarını hepimiz çok seviyoruz. Her ne kadar hafif göz makyajı modelleri kolay görünse de bize göre en az dramatik göz makyajı yapmak kadar zor! Hafif göz makyajın kusursuz görünmesi için makyaj malzemelerini tam ayarında kullanmalı, ne eksik ne de fazla uygulama yapmalısın.

Hafif göz makyajı modeli denilince aklına tek renk far sürmek geliyorsa çook geride kalmışsın demektir! En moda ve farklı hafif göz makyajıyla görünümünü yenilemek için doğru yerdesin. Makyaj.com editörlerinin sen sevdiği hafif göz makyajı modellerinden ilham alarak minimal göz makyajı dosyasına giriş yapabilirsin.

1. Islak göz makyajı

Islak bitişli göz makyajı

Son yılların en popüler makyaj trendlerinden biri de ıslak göz makyajı. E bunun neresi hafif göz makyajı diye düşünebilirsin! Parlak nude tonları makyajda varla yok arası bir etki yaratıyor ve göz makyajını bir anda daha genç gösteriyor. Günlük göz makyajında kullanılan ıslak etkili göz farlarını hem kullanması çok pratik, hem de gözlerde yarattığı etki çok minimal!

Sen de ıslak göz makyajını denemek istiyorsan ilk olarak Maybelline Color Tattoo Krem Far renklerinden 35 On and On Bronze ile tanışmalısın. Nude tonlardaki krem far, göz makyajında adeta dövme etkisi yaratır, kalıcılığını gün boyu korur. Maybelline krem farları biz en çok parmakla uygulamayı seviyoruz. Parmağının ısısıyla farın yumuşar ve daha kolay yayılır. Hafif göz makyajı için sadece bronz farı göz kapağına sürmen yeterli olacak, başka renklerle karıştırmana gerek kalmayacak.

2. Renkli göz makyajı

Renkli dokunuşlar ekle

Hafif göz makyajı denilince aklına sadece klasik makyaj renkleri gelmesin. Sarı, mavi ve yeşil gibi renkli göz kalemleri ile hafif makyajlar yapabilirsin. Renkli göz kalemlerini kullanarak sadece gözlerinin iç veya dış köşelerine minik çizgiler oluştur. Gözlerini daha çekik göstermek istersen sadece eyeliner kuyruğu yaparak makyajını tamamlayabilirsin.

Renkli minimal göz makyajının kusursuz görünmesi için ilk önce göz kapağındaki renk eşitsizliğini düzenlemelisin. Biz renkli göz makyajından önce mutlaka Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’nın gücünden yararlanıyoruz. Bu kapatıcının hafif nemli bitişi ve orta dereceli kapatıcılığı sayesinde göz çevresi daha pürüzsüz görünüyor, göz makyajı daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Kapatıcıyı uygulaması da çok basit! Sünger aplikatörü sayesinde ekstra bir makyaj fırçasına ihtiyacın yok. Hem göz kapağına, hem de göz altına kapatıcını uygula ve sünger ucuyla dağıt. Şimdi hafif renkli göz makyajı yapmaya hazırsın.

3. Yarım eyeliner makyajı

Farklı eyeliner görünümleri dene

Hafif göz makyajlarında farklı dokunuşları çok seviyoruz. Sadece üst kirpik dibine yarım eyeliner çekmek yerine bugün farklı bir görünüm denemeye ne dersin? Tek yapman gereken minik bir eyeliner kuyruğundan sonra, eyelinerının devamını göz kapağının ortasına kadar getirmek. Bu son derece doğal ve kedi gözü efekti yaratıyor.

4. Sade grafik eyeliner

Sade grafik eyeliner

Hafif göz makyajı eyeliner için modern bir dokunuş eklemek istersen seni grafik eyeliner görünümü ile tanıştıralım. Klasik eyeliner görünümünden farklı olarak eyelinerını cut crease şeklinde uygulamak seni daha enerjik ve havalı gösterir.

Bunun için Maybelline Hyper Easy Liner'ı kullanabilirsin. Yoğun renk veren bu kalem eyeliner ile en zor çizgileri bile hatasız çekebilirsin. Üstelik gün boyu da dağılmıyor ve bulaşmıyor

5. Klasik hafif göz makyajı

Klasik hafif göz makyajı

Klasikten şaşmayan ve imza makyajını her gün yapmak isteyenler için nude tonlu hafif göz makyajı modeli seninle tanıştıralım. Klasik nude tonlarda göz makyajı için nude far paletindeki sıcak tonlu toprak rengi al ve tüm göz kapağına uygula. Böylece göz kapağındaki renk eşitsizliği düzenlenecek. Sonrasında koyu tonlardaki çikolata kahvesini al ve göz kapağının tam katlanma çizgisine uygula. Hafif göz makyajının doğal görünmesi için farlarını karıştırarak daha doğal görünmesini sağlayabilirsin. Son olarak ışıltılı nude rengini gözlerinin dış köşelerine uygulayarak makyajına biraz canlılık kazandırmanı tavsiye ediyoruz.

Hafif göz makyajının ortaya çıkması için maskara sürmeyi unutma! Maybelline New York Sky High Maskara, kirpiklerini adeta gökyüzüne kadar uzatarak seni çok daha havalı gösterecek. Kirpikleri tek tek ayıran ve daha uzun görünmesini sağlayan bu maskarayı dilersen iki kat uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler