loader

Mutlaka Denemen Gereken Işıltılı Makyaj Bazları

Favoriye Ekle

Kusursuz bir ten makyajı için ihtiyaç duyduğun en iyi ışıltılı makyaj bazı önerilerimizi senin için derledik!

Son yıllarda "makyajın koruyucusu" olarak hayatımıza dahil olan ve hedeflediğimiz kusursuz görünüm için büyük fayda sağlayan makyaj bazlarının yükselişi durdurulamaz bir seviyeye ulaştı. Hangi blog yazısını okusan, hangi makyaj videosunu izlesen sen de ilk olarak makyaj bazlarını görüyorsun, değil mi? Hal böyle olunca herkes kendi cilt tipine ve makyaj stiline en uygun makyaj bazlarını keşfetmeye koyuluyor. E, biz de dayanamadık ve bu yazıda en sevdiğimiz ışıltılı makyaj bazı önerilerini listelemeye karar verdik. Hadi başlayalım!

Işıltılı Makyaj Bazı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Işıltılı Makyaj Bazı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Işıltılı makyaj bazı, bir diğer ifadeyle aydınlatıcı makyaj bazı, cilde doğal bir ışık yansıması katmakla birlikte makyajın daha kalıcı olmasını ve renklerin daha canlı görünmesini sağlıyor. Şimdi de aydınlatıcı baz ne işe yarar sorusunu daha detaylı açıklayalım. Influencer’ların genellikle en iyi makyaj bazı önerileri arasında başı tutan ışıltılı makyaj bazları, makyaja daha canlı ve aydınlık bir görünüm katması sayesinde solgun cilt görünümünü tersine çeviriyor. 

Hemen her makyajında ışıltılı makyaj bazı kullananlar olarak biz bu bazların ten makyajında ışığı doğal bir görünümle yansıtmasına bayılıyoruz. Ürün önerilerimizle birlikte ışıltılı makyaj bazı yorumlarımızın ayrıntılarını merak ediyorsan makalenin devamına geçelim. 

1. Maybelline New York Instant Perfector 4 in 1 Glow

Maybelline New York Instant Perfector 4 in 1 Glow

 • Maybelline Instant Perfector 4 in 1 Glow hem kapatıcı hem BB krem hem aydınlatıcı hem de makyaj bazı olarak dört farklı işlevi tek formülde birleştirmeyi başarıyor.
 • Maybelline Instant Anti Age 4’ü 1 Arada Perfector ışıltılı makyaj bazı, solgun cilt görünümünü gizleyerek aydınlık bir görünüm sergiliyor.
 • Ciltteki renk eşitsizliğini gidererek bir kapatıcıdan bekleyebileceğin ideal performansı sana sunuyor.
 • Aynı zamanda BB krem olarak kullanabileceğin bu Maybelline makyaj bazı, aydınlatıcı etkisi sayesinde canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlıyor.
 • Maybelline Instant Perfector 4 in 1 Glow, ten makyajını kolaylaştırmasının yanı sıra tabii ki cilde sağlıklı bir görünüm de kazandırıyor. 

Maybelline Instant Perfector Glow nasıl kullanılır diye de merak ediyor olabilirsin. Nitekim bu makyaj bazı farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Şişenin kapağını açtığın anda sünger başlıkla karşılaşacaksın. Başlığın altındaki bölmeyi çevirip makyaj bazının süngere akmasını sağlamalısın. Ardından süngeri doğrudan cildine sürüp fırça yardımıyla yayabilirsin. İşte bu kadar!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. NYX Professional Makeup Bright Maker Işıltılı Makyaj Bazı

 • NYX Professional Makeup Bright Maker makyaj bazı vegan içeriği, altın yansımaları ve ipeksi hissiyle bir makyaj bazında aradığın tüm özellikleri tek formülde sunuyor.
 • Cilde aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor.
 • Fondötenin ve diğer ten makyajı malzemelerinin gün boyu bozulmadan kalmasını sağlayan bu aydınlatıcı makyaj bazı, kusursuz ten makyajları yaratmaya imkan tanıyor.
 • Formülündeki altın yansımalar sayesinde cilde doğal bir ışıltı katıyor.
 • Papaya özleri içeren formülüyle cildi besleyip nemlendiriyor ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Bu sayede ten makyajı da daha göz alıcı bir görünüme ulaşıyor.
 • NYX Professional Makeup ışıltılı primer’ı düzenli olarak kullandığında cilt tonunun makyajsızken de aydınlık göründüğüne şahit olabilirsin. 

3. YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer Işıltılı Makyaj Bazı

YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer Işıltılı Makyaj Bazı

 • YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer, içindeki altın ışıltıları sayesinde tek bir pompayla tüm yüze aydınlık bir görünüm kazandırıyor.
 • Blur etkisi sayesinde gözenek görünümünü gizleyerek pürüzsüz bir cilt görünümü sunuyor.
 • YSL Beauty Touche Eclat Blur makyaj bazı, hafif formülü sayesinde ten makyajında katman görünümü yaratmıyor ve cilde kadife bir his veriyor.
 • Ciltteki ince çizgi görünümünü azaltarak cilt kusurlarının görünümünü en aza indirmeye yardımcı oluyor.
 • Makyajın kalıcılığını artırıyor, gün boyu ışıltılı ve pürüzsüz bir ten makyajı sağlıyor.
 • Gün boyu kalıcı makyajın yanı sıra cilt kusurlarını da gizliyor.

4. Armani Beauty Luminous Silk Işıltılı Makyaj Bazı

Armani Beauty Luminous Silk Işıltılı Makyaj Bazı

 • Armani Beauty Luminous Silk makyaj bazı, cilde içten gelen bir ışıltı kazandırarak doğal bir bitiş sağlıyor.
 • Nemlendirici makyaj bazı olarak da kullanabileceğin Armani Beauty Luminous Silk makyaj bazı, seçeceğin doğru fondötenle birleştiğinde pürüzsüz bir cilt görünümü sunuyor.
 • Cilde uygulandığı andan itibaren hızla emilen bu ışıltılı makyaj bazı, gün boyu kalıcı bir ten makyajı sağlıyor. Bu sayede fondöten, kapatıcı, BB krem vb. makyaj malzemeleri ten ile en iyi şekilde bütünleşiyor.
 • Armani Beauty Luminous Silk primer, nemlendirici etkisiyle kuru cilt görünümünü gidermeye yardımcı oluyor. Cildi besleyip nemlendirerek taze ve aydınlık bir görünüm sunuyor.

Editörün Önerisi: Işıltılı makyaj bazı önerisinin yanı sıra sana bir fondöten tavsiyesi de vereceğiz. Bu Armani makyaj bazını tüm zamanların en iyi fondötenleri arasında yer alan Armani Beauty Luminous Silk fondöten ile kullanarak aydınlık ve pürüzsüz bir ten makyajına kavuşabilirsin.

5. NYX Professional Makeup Born to Glow Işıltılı Makyaj Bazı

NYX Professional Makeup Born to Glow Işıltılı Makyaj Bazı

 • Cilde anında ışıltı verecek bir primer arayışın varsa NYX Professional Makeup Born to Glow makyaj bazı senin için biçilmiş kaftan!
 • NYX Professional Makeup Born to Glow aydınlatıcı primer ciltte “içten gelen bir ışıltı” izlenimi yaratması bakımından doğal görünümlü aydınlık ve parlak ten makyajı yapmak için ideal.
 • Bu makyaj bazı, hafif formülüyle ciltte ağırlık yaratmadan gün boyu kalıcı bir ten makyajına sahip olmayı sağlıyor.
 • NYX Professional Makeup primer’ı ister baz olarak, ister fondötenle karıştırarak, istersen de likit aydınlatıcı olarak kullanabilirsin.

Mat ve solgun ciltlere anında ışıltılı bir görünüm kazandıran NYX Professional Makeup ışıltılı makyaj bazını cildine parmaklarınla uygulayabilirsin. Bu makyaj bazını cildine eşit ve ince bir tabaka halinde uyguladıktan sonra pürüzsüz bir ten makyajı için ilk temeli atmış olacaksın. Işıltılı makyaj bazı nasıl kullanılır sorusunu da yanıtladığımıza göre artık top sende!


Bizim için en iyi ışıltılı makyaj bazı çeşitlerini ve her birini kullandığımızda gözlemlediğimiz etkileri işte sıraladık. Önerdiğimiz ışıltılı makyaj altı bazlarını ve yorumlarımızı inceleyerek senin için en iyi aydınlatıcı makyaj bazının hangisi olduğuna karar verebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler