loader

Mutlaka Denemen Gereken TikTok Makyaj Hileleri

Favoriye Ekle

İzlerken şaşırdığımız ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ettiğimiz Tik Tok makyaj hilelerini bir araya getirdik!

Son zamanlarda makyaj trendlerinin nabız Tiktok’ta atıyor. Eskiden Youtube ve Instagram makyaj videolarını izlerken, şimdi TikTok, hızlı bir şekilde hayatımıza girdi. Tiktok makyaj trendleri ve makyaj hileleri de artık yoğun bir şekilde gündemimizde. Bu yazımızda, izlerken şaşırıp, işe yarayıp yaramadığını merak ettiğimiz tüm Tiktok makyaj hilelerini bir araya getirdik!

Fox Eye Göz Makyajı

Fox Eye Göz Makyajı

TikTok makyaj hilelerinin en popüler olanlarından biri de “Fox Eye Makeup” adı verilen, gözleri çok daha çekik gösteren bir makyaj hilesi. Kaş ve göz makyajı hileleri içeren bu makyaj trendiyle, çok daha kalkık ve çekik görünen bir göz şekline sahip olabilirsin.

Fox Eye makyaj hilesinde, kimi Tiktok kullanıcıları kaşlarının yarısını tıraşlayarak daha yukarı doğru şekillendiriyorlar ama biz bunu yapmadan sana kısaca Fox Eye makyajını nasıl yapabileceğini anlatıyoruz:

1. Kaşlarını daha düz ve yukarı doğru şekillendir. Bunu yaparken ince uçlu bir kaş kalemi kullanabilirsin. Maybelline Brow Ultra Kaş kalemi bu uygulama için ideal.

2. Kahverengi bir eyeliner ile sadece gözlerinin dış köşesine, yukarı doğru ince bir kuyruk çiz. Kahverengi eyeliner önerimiz ise: NYX Professional Makeup Epic Wear Eyeliner’ların Brown rengi.

3. Eyelinerı göz pınarını çerçeveleyecek şekilde uygula. Bu yöntemle gözlerin çok daha çekik görünecek.

4. Maskaranı, kirpiklerinin dış köşelerinde dışarı doğru olacak şekilde uygula.

Editörün Önerisi: Gözlerini daha çekik ve kaşlarını da daha kalkık göstermek için,

bu makalemize

de göz atabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Tiktok Fondöten Hilesi

Tiktok Fondöten Hilesi

Tiktok fondöten hilesi, en popüler trendlerden biri haline geldi. Ten ürünlerinin alışık olmadığımız bir sıralamayla uygulanmasıyla, çok daha kalıcı ve pürüzsüz bir bitiş sağlayan bu fondöten hilesi, insanı izlerken şaşırtıyor. Tiktok fondöten hilesini ise şu şekilde yapabilirsin:

1. Cildini nemlendir.

2. Transparan pudra uygula. Önerimiz incecik yapısı ve gözenek gizleme özelliği ile Maybelline Fit Me transparan pudra.

3. Üzerine makyaj sabitleme spreyi uygula ve kurumasını bekle.

4. Makyaj bazını uygula.

5. Son adımda fondötenini uygula.

Editörün Önerisi: Tiktok fondöten hilesi hakkında daha çok şey öğrenmek istersen, tüm adımları uyguladığımız bu makalemize göz atabilirsin.

Renk değiştiren BB krem

Tiktok’da popüler makyaj malzemeleri de sık sık radarımıza giriyor. Bunlardan biri de gri renkli ama sürünce cildin kendi tonuna dönüşen bb krem. İnsanı gerçekten şaşırtan bu sihirli BB kremi denemek istersen, L’Oréal Paris BB C’Est Magic’e bakabilirsin. Uyguladığında gri-mor bir renge sahip olan bu BB krem, cildine dağıtırken içerisindeki renk pigmentleri aktive oluyor ve cilt tonuna uyum sağlıyor. İncir özü ve antioksidan içeren formülüyle cildi gün boyu nemlendiriyor, cilt kusurlarını gizliyor ve aydınlık bir etki veriyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

E-girl makyajı


egirl makyajı

Tiktok makyaj trendleri arasında E-girl makyaj trendi de yükselişte. Peki E-girl makyajı nasıl yapılır? Öncelikle pürüzsüz, taze ve canlı bir tene ihtiyacın var. Bunun için NYX Professional Makeup’ın Born To Glow fondötenini kullanabilirsin. E-girl makyajının imzası ise buruna allık uygulamak. Pembe-mercan tonlu allığını yanaklarına ve burnunun üzerine yoğun bir şekilde uygulamalısın. Daha sonra uzun kuyruklu bir eyeliner çekebilir, hatta eyelinerın ile elmacık kemiğinin üzerine kalp veya yıldız da çizebilirsin. Bunun için NYX Professional Makeup’ın Epic Wear Eyeliner’ını kullanabilirsin. Son adımda da dudaklara parlatıcı şart!

Sahte çil hilesi

tiktok sahte çil hilesi

Sahte çil, makyaj trendleri arasında uzun bir süredir çok popülerdi ama Tiktok ile farklı yöntemleri de görmüş olduk. Bunlardan en çok ilgilimizi çeken, diş fırçası ile çil yapma yöntemi oldu. İlk önce diş fırçanı makyaj sabitleme spreyi ile ıslat, sonra da cilt tonuna uyacak bir kahverengi farı al. Diş fırçanı yüzüne yaklaştır ve parmaklarınla sürterek yüzüne sahte çilleri yap. İşte bu kadar basit!

Otobronzer ile yüz kontürü

Otobronzer ile yüz kontürü

Kontür uygulaması, en sık başvurduğumuz makyaj hilelerinden. Tiktok’ta gördüğümüz ve bizde en çok merak uyandıran makyaj hilelerinden biri de otobronzerlar ile kontür yöntemi oldu. Daha kalıcı bir kontür sonucu elde etmek için, Tiktok kullanıcıları vücuda uygulanan otobronzerları bir kontür fırçasıyla yüzlerinde boyutlandırmak istedikleri yere uyguluyorlar. Gece bu şekilde uyuduktan sonra sabah kalktıklarında, yüzleri doğal bir şekilde boyutlanmış oluyor ve 3-4 güne kadar da etkisi sürüyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/