loader

Mutlaka duymalısın: 5 dikkate değer güzellik tavsiyesi

Favoriye Ekle
Mutlaka duymalısın: 5 dikkate değer güzellik tavsiyesi

Kadın olmak kolay değil. Erkekler dişlerini fırçalayıp, kotlarını giyip hazır olurken, biz kadınların sabah rutinleri 1000er adımdan oluşuyor... Üstelik yalnızca 'sıradan' günlerden bahsediyoruz! Güzellik bağımlısı olmak yeterince eğlenceli, ama bir kaç hile daha öğrenmekten kimseye zarar gelmez. Aşağıdaki beş güzellik hilesi, sabah rutinlerini kısaltacak!

Doğal kaşlar

Kaşlarının altına kaş kalemi uygula ve bu çizgiyi rehber olarak kullan. Çizgiden yukarıya doğru kaşlarının yönünde çizgiler çekerek kaşlarının arasını doldur ve kaşlarını yukarı doğru tarayarak doğal görünümünü mükemmelleştir.

Elmacık kemikleri ön plana!

Kontur makyajı yapmanın en kolay yolu, iki farklı tonda fondöten kullanmak. Koyu olanını şakaklarına, çene kemiğine ve yanaklarının altındaki boşluklara uygula. Renk geçişlerini belirsizleştirmek için temiz bir makyaj fırçası ile iyice dağıt.

'Makyaj yapmadım' makyajı

Eğer bugün doğal bir görünüm yakalamak istiyorsan ve fondöten yerine cilt rengini dengeleyecek bir CC kreme yönel.

Beyaz eyeliner aşkı

Beyaz eyeliner ile kaşlarının altını aydınlatmayı dene. Eyelinerını kaşlarının bitimine uygula ve temiz bir makyaj fırçası ile dağıt. Beyaz göz kalemini aynı zamanda gözlerinin iç kısımlarına uygulayarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirsin.

Gündüzden geceye dumanlı gözler

Gün içinde kullanabileceğin bir buğulu göz makyajını kirpik çizgine çok yakın bir şekilde füme göz farını uygulayarak elde edebilirsin. Görünümünü gece stiline adapte etmek içinse far uygulamasını biraz daha yukarı taşıyarak göz kapaklarının üzerine uygula. Göz altlarını da unutma. Belirginlik içinse siyah göz kaleminle göz çevreni çerçevele.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön