loader

Mutluluk dosyası: 5 maddede kadınlar alışverişe neden çıkar?

Favoriye Ekle

Alışveriş yapmak kadınlar için adeta tutkudur. En ufak bir şeye dahi ihtiyacımız olduğunu hissettikten sonra soluğu alışveriş merkezinde buluruz. Bir oje bile almak o günün en heyecanlı ve mutlu anı olabilir. Bu sebeple kadınların alışveriş aşkı küçümsenemez. Hele konu indirim dönemi ise... En yeni makyaj malzemeleri itina ile seçilir, eve gelir gelmez ilk iş yeni alınan her şey denenir. Gelin hep birlikte kadınlar alışverişi niye bu kadar çok seviyor inceleyelim. Eminiz bu maddelerin hepsine sen de katılacaksın.


1. Alışveriş yapmak kadınları mutlu eder

1. Alışveriş yapmak kadınları mutlu eder

Dolabımıza girecek yeni bir parçadan daha güzel ne olabilir ki? Onu nasıl kombinleyeceğimizi, nerelerde giyeceğimizi hayal eder dururuz. Hele bir de o parça, uzun süredir aradığımız bir şey ise, o zaman tadından yenmez!

Alışveriş yapmanın kesinlikle mutlulukla doğrudan bir ilgisi var. Kötü giden günün sonunda soluğu alışveriş merkezinde almak bütün negatifliği üzerimizden atar. Yeni makyaj malzemesi almak veya en yeni trendleri güzellik marketinde denemek bile yeterli olur.

Editörün önerisi: En yeni trendlerden bahsetmişken, renkli göz makyajı için Maybelline New York Lasting Drama Carbon Matte göz kalemlerini denedin mi? Bu göz kalemlerinin her rengini almak isteyeceksin.

2. Sosyalleşmek için birebir

2. Sosyalleşmek için birebir

Alışverişe gitmek demek, arkadaşlarını da görmek demek! En yakın arkadaşlarınla çıkacağın alışveriş turu, günün en zevkli anı olsa gerek. Hiçbir şey almasında vitrinlere bakmak, yeni sezon parçalarını incelemek seni çok mutlu edecektir.

Ayrıca, alışveriş demek sosyal meydada da sosyalleşmek anlamına geliyor. Yeni alınan kıyafetlerle çekilen fotoğraflar veya yeni makyaj ürünleri ile çekilen selfiler eminiz normalden daha çok 'like' getirecektir.

Editörün önerisi: Sosyal medyada çok ses getirecek bir makyaj stili arıyorsan metalik makyaj trendine göz atabilirsin. Urban Decay Heavy Metal Far Paleti ile kusursuz metlik makyajlar ortaya çıkarabileceksin.

3. Moda avcıları

3. Moda avcıları

Eğer modayı yakından takip ediyorsan alışveriş merkezlerinden çıkamazsın. Çünkü her sezon değişen vitrinleri ve yeni parçaları en yakından görmek istersin. Yeni sezon parçalarını incelemenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu, yaşamayan bilemez.

Eğer sen de kendini moda avcısı olarak görüyorsan eminiz birkaç sezon önceden neyin moda olup neyin out olduğunu çok iyi biliyorsundur. Bu sezon moda olan makyaj stillerinden grafik eyelinerı hala denemediysen acilen ayna karşısına geçip denemeni öneririz.

4. Depresyon ilacı

Üzgün olduğumuzda, işten ayrıldığımızda, sevgilimizle kavga ettiğimizde veya tam tersi çok mutlu olduğumuzda, bizi aldatmayan, her seferinde çok mutlu eden yegane dostumuz vardır. O da: ALIŞVERİŞ.

Ne aldığın hiç farketmez. Belki bir çorap, belki bir far paleti... Önemli olan seni mutllu eden alışverişi yapman.

5. İndirim dönemi

Yılın en sevdiğimiz günü yani indirim günü geldi çattı! Hangi parçaları alacağımızı günler öncesinden kararlaştırdık bile. Çılgınca dans etmek ve mutluluk kahkahaları atmak için daha güzel bir gün olabilir mi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön