Nasıl elde edilir?: 3 adımda kusursuz kedi bakışlar

Favoriye Ekle
Nasıl elde edilir?: 3 adımda kusursuz kedi bakışlar

60'larda trend olmaya başlayan kedi bakışlar, üzerinden yarım asır geçmesine rağmen hala en zarif güzellik stillerinden. Günün her anında stiline uyum sağlayabilecek kedi gözleri elde etmek ise sanıldığından çok daha kolay. Eğer eyeliner çekmek senin içinde sonu gelmeyen bir mücadeleyse, hazırladığımız rehber sana çok yardımcı olacak!

1. Göz kaleminden yardım al

Kusursuz bir eyeliner görünümü için önce bir taslak çizmeye ne dersin? Göz kalemin bu iş için ideal. Göz kaleminle istediğin eyeliner görünümünü çiz, böylece eyeliner kuyruklarını eşitlemek için uzun zaman harcamayacaksın. Ardından likit eyelinerınla çizdiğin taslağın üzerinden geç.

2. Kuyruktan başla

Genelde tam tersi yapılsa da sen eyelinerını çekmeye kuyruktan başla. Öncelikli olarak kuyruk kısmına odaklanmak işini kolaylaştıracak. Kuyruk kısmını tamamladıktan sonra gözlerinin iç köşelerinden başlayarak, dış köşelerine doğru ince bir çizgi çek.

3. Maskara ile destekle

Kirpiklerine daha uzun bir görünüm vermene yardımcı olacak siyah maskaranı tek bir kat olarak üst kirpiklerine uygula. Son olarak makyajını seçtiğin rujunla tamamla.

Kolay, şık ve zamansız... Kedi bakışları makyajına taşımaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön