loader

Neden mutlaka dudak kalemi kullanmalısın?

Favoriye Ekle

Hepimiz kusursuz dudak makyajları elde etmek istiyoruz. Ancak bu amaca ulaşmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz makyaj malzemesi olan dudak kalemlerini kullanmayı çoğumuz es geçiyoruz. Günlük makyaj rutinini komplike hale getirmek istemeyiz ama dudak kalemleri kullanmaya başladığın anda sen de makyajındaki değişimi yavaş yavaş fark etmeye başlayacaksın. Peki, dudak kalemi makyajına neler katacak merak ediyor musun?

Dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlar

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (24 Oca 2017, 05:59 PST)

Nude dudak kalemi ile dudaklarını çerçeveleyip, dudak çukurunda kalemi hafifçe taşırdığında dudaklarının bir anda çok daha dolgun göründüğünü fark edeceksin. Bu uygulamanın doğal durması için dudak kalemini taşırırken abartmamaya ve dudaklarının yan kısımlarında dudak çizgine sadık kalmaya dikkat et.

Dudak makyajının daha kalıcı olmasını sağlar

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (30 Oca 2017, 01:20 PST)

Doğruya doğru, dudak makyajının daha kalıcı olmasını istiyorsan dudak kalemi kullanmalısın. Rujunla aynı renkteki dudak kalemin ile dudaklarını çerçevele ve çerçevenin içini yine dudak kalemin yardımıyla doldur. Şimdi rujunu uygulayabilirsin.

Koyu rujunun daha kusursuz görünmesini sağlar

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (5 Şub 2017, 22:14 PST)

Özellikle kırmızı, bordo gibi koyu bir dudak makyajı tercih ettiğinde rujunla aynı tonda dudak kalemi kullanmak dudak makyajını çok daha kusursuz bir şekilde uygulamanı sağlayacaktır. Tıpkı yukarıda olduğu gibi seçtiğin dudak kalemi ile dudaklarını çerçevele ve çerçevenin içini yine dudak kalemin ile doldur.

Rujunun dağılmasını önler

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (16 Oca 2017, 04:06 PST)

Özellikle koyu rujlar uyguladığında rujun sen farkında olmadan dudak çevrene bulaşabilir. Güzelliğini garantilemek için dudak kalemi kullan, böylece dudak makyajın sabitlenecektir.

Bu ürünü dene!

Neden mutlaka dudak kalemi kullanmalısın?_1

Yoğun pigmentasyona sahip ve bir o kadar da yumuşak dokuda olan NYX Professional Makeup Suede Matte Lip Linerlar Makyaj.com ofisinin favorilerinden. Klasik veya son moda makyaj stillerini elde edebilmene yardımcı olması için seride 36 farklı ton var. Yani sahip olduğun her ruja uyum sağlayacak dudak kalemini bu seride bulman mümkün.

Bizden söylemesi...

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön