loader

Neden mutlaka göz makyajı bazı kullanmalısın?

Favoriye Ekle

Göz makyajı bazı kullanarak, makyajında ne kadar fark yaratabileceğini biliyor musun?


Kalıcı ve kusursuz göz makyajı hayal değildir. Birbiriyle iyi karışmayan, uygulandığında rengi uçup giden, birkaç saat sonra göz kapağı çizgisine dolan göz makyajları ne far paletinin performansından ne de senin acemiliğinden kaynaklanıyor. Göz makyajının kusursuz görünmesini sağlamak ve elindeki far paletinden en yüksek performansı almak için mutlaka far bazı kullanmalısın. Şimdi, göz makyaj bazına dair merak ettiğin bütün detayları açıklıyoruz.

Göz makyaj bazı nedir?

far bazı

Göz makyaj bazı -bir diğer adıyla far bazı-, göz makyajına başlamadan hemen önce uygulanan, baz makyaj ürünüdür. Göz makyaj bazları genellikle renksiz veya ten rengindedir. Bazı uyguladıktan sonra gözüne sürdüğün makyaj ürünlerinin daha kalıcı olmasına, makyajında kullandığın renklerinin daha yoğun görünmesine yardımcı olur.

Göz makyaj bazı kullanmadığında göz makyajın kolayca akabilir, farın göz kapağının katlanma çizgisine dolabilir ve uyguladığın ürün istediğin yoğunlukta görünmeyebilir. 

Göz makyaj bazının görevleri nelerdir?

nyx baz

 Göz makyaj bazının görevleri arasında en sevdiğimiz özelliği kuşkusuz bize sunduğu gün boyu kalıcı göz makyajı! Göz kapağına baz sürdüğünde hem farın hem de eyelinerın gün boyu yerinden kıpırdamaz.

Göz makyaj bazının diğer görevi ise göz farının rengini daha çok ortaya çıkarmasıdır. Özellikle renkli far kullandığın günlerde, kat kat far uygulasan dahi canlı bir renk elde edemiyorsan, mutlaka göz makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Bazın üzerine uyguladığın tek kat far bile oldukça pigmentli görünecek.

Göz makyaj bazının özelliklerini say say bitiremiyoruz! Bir başka görevi ise farının katlanma çizgisinde birikme yapmasına engel olması. Özellikle sıcak havalarda farın göz kapağında parça parça görünebilir, bunun önüne geçmek için tabii ki far bazı kullanmalısın. 

Editörün önerisi: Göz makyajı yapmasan dahi göz makyaj bazını göz kapaklarına uygulayarak renk eşitsizliğini yok edebilirsin. 

Göz makyaj bazı nasıl uygulanır?

far bazı nasıl sürülür


Baz uygulamak makyajın en kolay kısımlarından birisi, biz göz makyajı bazımızı genellikle parmaklarımızla uyguluyoruz. Bazın likit & kremsi yapısı parmakların ısısıyla birleştiğinde daha yumuşak bir uygulama sağlıyor.

Eye primer'ını bütün göz kapağına parmaklarınla uygula ve yay. Anında emilen yapısı sayesinde göz makyajına hemen başlayabilirsin!

Hangi makyajla baz kullanılmalı?


Biz hemen hemen her makyajımızda far bazını kullanıyoruz. Özellikle yoğun göz makyajı yaptığımız günlerde mutlaka! Dumanlı göz makyajı veya tek farla göz makyajı yaptığımızda baz olmazsa olmaz makyaj malzemesi görevi görüyor.

Gün içinde göz makyajını tazelemek için zaman kaybetmek istemiyorsan sen de NYX Professional HD Eye Shadow Base far bazı kullanarak gün boyu kusursuz göz makyajının keyfini çıkarabilirsin! Biz bu far bazını uzun süre dışarıda kalacağımız günlerde kullanıyoruz. Bu far bazı pürüzsüz bir zemin hazırlayarak rengin kalıcılığını ve yoğunluğunu artırıyor.

Editörün önerisi: Klasik göz makyajı dışında pigmentli veya glitter makyaj yapıyorsan bu görünümlere uygun far bazlarını kullanmanı öneririz. NYX Professional Pigment Primer, pigment kullanarak yaptığın makyajların, yapışkan bir his bırakmadan göz kapağına iyice tutunmasını sağlar. Glitter makyaj yaptığın günlerde de Glitter Primer'ı kullanarak simlerinin göz altına düşmesini önleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler