loader

Neon Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Neon makyaj trendi dönem dönem karşımıza çıkıyor. En renkli, parlak ve göz alıcı tonların kullanıldığı neon makyaj nasıl yapılır anlatıyoruz!

Modada neon renkler sık sık kendini tekrar ediyor. Güzellik trendlerine baktığımızda da durum aynı: Neon makyaj bize kendini dönem dönem hatırlatıyor. Peki neon makyaj nasıl yapılır biliyor musun? Özellikle gece ve parti makyajlarının en dikkat çekici ve canlı stillerinden biri olan neon makyajı ve neon makyaj malzemesi önerilerimizi bu yazımızda seninle paylaşıyoruz!

Neon makyaj nasıl yapılır?

Neon makyaj nasıl yapılır?

Klasik makyajların dışına çıkmak istediğin anlarda imdadına yetişecek neon makyaj trendi, bize sorarsan en canlı ve enerjik makyaj stillerinden. Eğer eğlenceli bir partiye davetliysen, festival ve gece makyajlarında deneyebileceğin neon makyaj trendi ile karakterinin en çılgın yanlarını vurgulayabilirsin. Tek ihtiyacın olan neon makyaj malzemeleri! Bakalım neon makyaj önerilerimizi denemek isteyecek misin?

Neon göz makyajı

Neon makyaj denince aklımıza ilk gelen makyaj markası NYX Professional Makeup! En renkli ve canlı far tonlarını bulabildiğimiz NYX Professional Makeup, tüm makyaj malzemeleriyle neon makyaj için biçilmiş kaftan! Biz de neon göz makyajımıza, NYX Professional Makeup’ın Electro Brights pigmentleri kullanacağız!

Neon Makyaj Nasıl Yapılır?_1
Far bazı veya pigment bazı kullanmadan bile renklerini inanılmaz yoğun bir şekilde veren bu neon pigment farlar gerçekten de renkleriyle göz kamaştırıyorlar. Bu pigmentlerin en güzel tarafı ise sadece gözlere değil, yüzün diğer kısımlarına, hatta vücuda bile uygulanabiliyor oluşları. Kısacası Electro Brights pigmentlerle yaratıcılıkta sınır yok!

1. Adım

Neon makyajımızın pembe ağırlıklı olmasını istediğimiz için, göz kapağımızın tamamına Not Now rengini uyguluyoruz. Tek seferde yoğun neon pembe rengini veren bu pigmenti, göz kapaklarımızın katlanma bölgesine kadar getirerek karıştıyoruz.

2. Adım

Gelelim neon göz makyajına biraz mor eklemeye: Electro Brights pigmentlerden Acid Dreams rengini, biraz boyut katmak için göz kapağının dış köşesine uyguluyoruz. Bu pigmentlerin yapısı 4 diye sakın gözün korkmasın!

3. Adım

Neon makyajda yapılabilecek en güzel şeylerden biri de neon sarı ile makyajı iyice patlatmak. Bunun için Electro Brights pigmentlerin Hey Stranger rengini kalem far fırçası ile göz pınarlarına uyguluyoruz. Sence de çok canlı ve dikkat çekici görünmüyor mu?

4. Adım

Neon Makyaj Nasıl Yapılır?_2

Neon göz makyajında bir bütünlük elde etmek için, mor ve pembe pigmentleri alt kirpik dibine de uyguluyoruz. Farlar o kadar pigmentli ki, fırçada kalanı bile alt kirpik dibine renk vermeye yetiyor!

Kıvrık, uzun ve hacimli kirpikler

Kıvrık, uzun ve hacimli kirpikler

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gözlerde bu kadar parlak ve iddialı renkler kullandığımız için, ekstra hacimli, kıvrık ve uzun kirpiklerle desteklememiz gerek. Bunun için de tek ihtiyacımız olan maskara NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara! Kirpik liftingi etkisi olan bu maskarayı, istediğimiz hacim ve kıvrıklığı elde edene kadar kat kat uygulayabiliyoruz. Eğer sen de lifting etkili, iddialı kirpikleri seviyorsan On The Rise maskarayı bir an önce denemelisin.

Canlı ve mat dudaklar

Canlı ve mat dudaklar

Neon makyaj demek, iddialı ve çok renkli olmak demek. Bu yüzden dudaklarda da zıt tonlarda mat bitişli bir ruj tercih ediyoruz. NYX Professional Makeup’ın Powder Puff Lippie rujlarından neon mercan tonlarındaki Boys Tears rengini uyguluyoruz. Bu rujun yumuşak sünger aplikatörü ve sürünce mata dönüşen pudralı yapısı gerçekten çok güzel! Uzun süre kalıcı ve dudakları kurutmayan mat formülü ile Powder Puff rujlar favorilerimizden!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler