loader

Nude makyaj: Bilmen gereken beş ipucu

Favoriye Ekle
Nude makyaj: Bilmen gereken beş ipucu

Senenin bu zamanı, yazla beraber içimiz kıpır kıpır olurken, bir yandan da nude makyajımızı nasıl daha mükemmel hale getirebiliriz diye düşünüp duruyorduk. Eğer sen de nude makyaj konusunda uzmanlaşmak istiyorsan, önerilerimizden sonra bir daha dene!

1. Nude bir baz

BB kremler veya CC kremler... Bu ürünler mat ve eşit tonda yumuşak bir cilt elde etmene yardımcı oluyor. Bir yandan hafif bir kapama ile doğal bir etki sağlarken, öte yandan da cildinin nemlenmesine de yardımcı oluyor.

2. Pudra

Pudra ise nude makyajın en önemli araçlarından biri. Yaz aylarında, cildimiz parlamaya daha da müsaitken, bu ürün imdadımıza yetişiyor. Az miktarda, parlamaya müsait T-bölgesine doğru bir uygulamayla pudra sürmek, harikalar yaratmamıza yardımcı olacak.

3. Renkli allık

Krem ya da toz formda fark etmez; allıklar en sevdiğimiz makyaj malzemelerinden. Nude makyajın monoton olmak zorunda olduğunu kim söyledi, renk kullanmaktan korkmamalısın! Ten rengine uygun; pembe, şeftali veya bronz tonlarında bir allık seç ve elmacık kemiklerinin üzerine uygu, makyajına saniyeler içinde sıcaklık kat!

4. Siyah maskara

Konu nude makyaja geldiğinde, göz makyajındaki tek hedefimiz: minimalizm. İnce uygulanmış bir eyeliner ve bir iki kat maskara yeterli olacak. Yazın en gözde trendlerinden beyaz eyeliner da nude makyajla harika bir uyum yakalayacak!

5. Açık renkte bir ruj

Bej, açık pembe veya şeftali tonu... Herkese uygun doğal bir ruj rengi seçeneği mevcut! Nude dudakların en güzel yanı, her makyajla uyum sağlaması. Aynı zamanda bir dokunuşla makyajına sofistike bir stil de katıyor.

Nude bir makyaj yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön